18 kwietnia 2021

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.

18 kwietnia 2021

Konkurs Wielkanocny Die schönste Osterkarte został rozstrzygnięty!
Wśród wielu prac Uczniów klas 4-6 na szczególną uwagę zasłużyły prace:
Wojtka Szymańskiego z 6C - I miejsce,
Mateusza Kołakowskiego z 4A - II miejsce,
Agaty Drobnik z 4A i Wojtka Maskiery z 4B - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

14 kwietnia 2021

Po wyborze Patrona naszej szkoły nadszedł czas, aby przybliżyć jego postać naszym przedszkolakom. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się co oznacza słowo patron, kim był Janusz Korczak i jak wyglądał..
Przedszkolaki ucząc się przez zabawę, układały puzzle m.in. z wizerunkiem naszego Patrona.

14 kwietnia 2021

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat".
W Polce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, profesjonalną opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.

12 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A otrzymała tytuł finalistki Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy!

5 kwietnia 2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Lekcja Nieśmiecenia. To partnerski projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu "Ekoedukacja", który podobnie jak Sprzątanie świata - Polska skierowany jest do nauczycieli i uczniów polskich szkół. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów.

W ramach działań projektowych bierzemy udział w konkursie. Możemy wygrać wyjątkowe stacje edukacyjne wraz z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów.
Zagłosuj na naszą Szkołę!
Głosowanie trwa od 1 do 30 kwietnia. Jeden użytkownik może oddać 3 głosy dziennie.

5 kwietnia 2021

Światowy Dzień Świadomość Autyzmu - to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.
Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.

archiwum starszych wiadomości