• Finał Strefy Wrocławskiej w Minisiatkówce Dziewcząt

     • 17 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach finałowych w Minisiatkówce Dziewcząt. W turnieju spotkały się reprezentacje szkolne, które zwyciężyły w eliminacjach powiatowych: Twardogóra, Milicz, Oława, Lutynia, Trzebnica, Kąty Wrocławskie  i dwa najlepsze zespoły z Mistrzostw Wrocławia: SP nr 97 i SP nr 50.  W pierwszym etapie rozgrywanym systemem „każdy z każdym” w grupach nasze dziewczęta uległy w bardzo zaciętych meczach drużynom z Wrocławia, Milicza i Trzebnicy. Mecz  z Oławą zakończył się naszym zwycięstwem. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 7 miejsce w całym turnieju.

      Drużyna wystąpiła w składzie: Andżelika Paliga, Zofia Rewaj, Kaja Kowalska, Bianka Kubatek, Sandra Kondryc, Andżelika Chmura, Maja Misiuna, Urszula Grabarczyk, opiekun: Agnieszka Lewandowska.

      Zawodniczkom dziękujemy za sportową postawę, wzajemne wspieranie się podczas meczów, wolę walki i zaangażowanie w sportowe życie szkoły.

     • Dzień Kobiet

     • Tradycyjnie 8 marca w naszej szkole obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie panie i dziewczęta są obdarowywane zdobnymi upominkami, kwiatami i uśmiechami.

     • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"

     • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", którego głównym celem jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz podmiotów prawnych. Patronatem programowym konkursu jest Uniwersytet Wrocławski.

      Etap szkolny konkursu dla klas I-III odbył się 12 stycznia 2023 r., wzięło w nim  udział pięć zespołów trzyosobowych.  Uczestnicy zdobyte umiejętności i wiadomości mogli zaprezentować na 6 stacjach. Na stacji pierwszej i drugiej dzieci musiały wykazać się wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego w ochronie obszarów cennych przyrodniczo w ramach aktywnego wypoczynku. Zadanie na stacji trzeciej sprawdzało wiadomości z promocji zdrowia i higieny. Zadanie czwarte i szóste wymagało od uczniów umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stacji piątej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami z obszaru ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wskazać szkolną drogę ewakuacyjną oraz nazwać znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne.  Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki o wyłonieniu zwycięzcy rozstrzygnęła dogrywka.

      Etap szkolny klas VIII odbył się 4 stycznia 2023 r. w którym wzięło udział 45 uczestników. Uczniowie najpierw rozwiązali test, który składał się z pytań zamkniętych i otwartych. Pytania dotyczyły przede wszystkim pierwszej pomocy i ochrony środowiska. Kolejnym zadaniem było uporządkowanie grupy znaków drogowych i ich nazwanie.

      Gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy powodzenia w półfinale.

     • Dzień Drzwi Otwartych

     • 9 marca gościliśmy w naszej szkole Kandydatów do przyszłych klas pierwszych wraz z ich Rodzicami i Opiekunami. Na gości czekało moc atrakcji: zajęcia plastyczne i techniczne, pokazy chemiczne, warsztaty z tworzenia zakładek, wystawa przyrodnicza, malowanie twarzy, zajęcia językowe, warsztaty matematyczne, sportowy tor przeszkód i wiele innych. Opiekunowie mogli dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania szkoły oraz rozpoczynającej się rekrutacji.

     • Lekcja otwarta dla przedszkolaków

     • 1 marca naszą szkołę odwiedzili mali goście z Przedszkola Publicznego przy ul. Drzymały w Kątach Wrocławskich. Swoją wizytę rozpoczęli od odwiedzenia sali sportowej i zajęć przygotowanych przez panią Basię. Następnie pełni wrażeń zawitali do klasy 2A, gdzie czekały na nich zajęcia otwarte przygotowane przez panią Agnieszkę i  Iwonę. Uczniowie z klasy 2A, bardzo chętnie pomagali przedszkolakom z grupy Papużki w tworzeniu wiosennej łąki na papierze. Na pożegnanie każde dziecko zabrało swoją pracę oraz dostało pamiątkową zakładkę.

     • Bliżej historii

     • Uczestnicy projektu, wraz z kolegami, w ramach zadań koła uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Regionalną Izbę Pamięci "Moja wielka wołyńska rodzina". Losy Kresów Wschodnich i ich znaczenie dla historii regionalnej przybliżyły zdjęcia i eksponaty udostępnione przez Izbę. W klimat wystawy młodych badaczy wprowadził utwór "Hej sokoły", który rozpoczął prelekcję na temat dawnych terenów Rzeczpospolitej. Następnie, zwiedzając wystawę, uczniowie wypełniali kartę pracy, dzięki której utrwalili wiedzę o ziemi naszych przodków. 

     • Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

     • 8 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Andżelika Chmura, Hanna Gacek, Julia Gacek, Urszula Grabarczyk, Kaja Kowalska, Bianka Kubatek, Maja Misiuna, Andżelika Paliga, Zuzanna  Sieńko i Zofia Rewaj wzięła udział w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej. Zawody odbyły się w Żórawinie. Dziewczęta walczyły z czterema zespołami: Kiełczowem, Kobierzycami, Żórawiną i Radwanicami. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowały do rozgrywek wojewódzkich.

      Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

      1 miejsce – SP nr 2 Kąty Wrocławskie

      2 miejsce – SP Żórawina

      3 miejsce – SP Kobierzyce

      4 miejsce – SP Kiełczów

      5 miejsce – SP Radwanice


      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych

     • Zawody w piłce ręcznej

     • 6 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej. Zawody zostały podzielone na Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Drużyny dały popis prawdziwego kunsztu gry oraz zaciekawiły swoją grą publiczność na trybunach, która głośno dopingowała, uderzając w bębny i śpiewając przyśpiewki swojej szkolnej drużynie. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce, uzyskując tym samym możliwość gry w kolejnym etapie, czyli w Powiatowych Zawodach Międzyszkolnych. II miejsce w swojej kategorii zajęli chłopcy, wykazując się pełnią ambicji podczas meczu.

      Za wejście wspomnianych drużyn na drogę sukcesu dziękujemy naszym opiekukom i nauczycielkom, czyli Agnieszce Lewandowskiej i Barbarze Misteckiej, które przygotowały naszych uczniów do zawodów. 

      Gratulujemy innym szkołom udziału w zawodach.

     • Konkurs "Zimowy pejzaż"

     • W lutym w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 "Zimowy pejzaż". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace można podziwiać w głównym holu naszej szkoły.

      Na początku marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz upominki dla naszych zdolnych plastyków i malarzy. Gratulujemy!

     • Sukces naszych dziewcząt na zawodach powiatowych w piłce siatkowej!

     • 2 marca  odbyły się Powiatowe zawody w piłce siatkowej „czwórek”. W Siechnicach spotkały się mistrzynie gmin z pięciu szkół podstawowych:  Bielan Wrocławskich, Kiełczowa, Żórawiny, Żernik Wrocławskich i reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta rozegrały świetne spotkania i w zaciętej rywalizacji wygrały wszystkie mecze. Zajmując I miejsce w turnieju  awansowały do rozgrywek wojewódzkich. 

      Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

      1 miejsce – SP nr 2 Kąty Wrocławskie

      2 miejsce – SP Bielany Wrocławskie

      3 miejsce – SP Kiełczów

      4 miejsce – SP Żórawina

      5 miejsce – Żerniki Wrocławskie

      Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za sportową postawę i życzymy sukcesu w rozgrywkach wojewódzkich.

     • Jak karnawał to… tylko w SP2

     • W karnawale czas na bale… W styczniu uczniowie klas młodszych mieli swój bal. A tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 4-8.

      Przebrani, uśmiechnięci, przy dobrej muzyce uczniowie bawili się wspaniale. Dodatkową atrakcją były konkursy (z nagrodami) i zabawy, wspólne tańce,  które dostarczyły mnóstwa radości.

      O muzykę zadbał pan Jacek Geremesz, a  do szalonej zabawy i konkursów zapraszał pan Damian Sieńko. 

      Bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że kolejny już za rok!

       

      Wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – serdecznie dziękujemy!

     • Warsztaty Dziennikarskie

     • Nasza Szkoła odpowiedziała na zaproszenie jednej ze szkół będących w Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia, a mianowicie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich i 10 lutego, czyli w ostatni piątek przed feriami zimowymi wzięła udział w Warsztatach Dziennikarskich – Gazetka, radiowęzeł i telewizja w szkole.

      Młode adeptki dziennikarskiego rzemiosła – uczennice klasy 7A, które z powodzeniem przy wsparciu pani Aliny Dudziec redagują szkolną GA-ZETKĘ COO…TURA, z dużym zainteresowaniem brały udział w przygotowanych przez organizatorów niespodziankach. Na początku wysłuchały rad dla młodych dziennikarzy, dowiedziały się niemało na temat etyki dziennikarskiej i fake newsów i tego, jak sobie z nimi radzić z ust dziennikarza – pana Janusza Kołodzieja i studenta pierwszego roku dziennikarstwa – pana Jakuba Nowaka.

      Później w szkolnej bibliotece, a tak naprawdę centrum szkolnego radiowęzła słuchały wypowiedzi uczniów i nauczycieli, którzy z pasją przedstawiali zalety radiowej komunikacji szkolnej. Po tym spotkaniu i krótkim poczęstunku przyszedł czas na zadania warsztatowe, a było ich całkiem sporo.

      Można było poszukiwać skarbów językowych, uczestnicząc w grze edukacyjnej. W Redakcji nr 1 Prasa uczniowie redagowali artykuł promujący wypoczynek podczas ferii zimowych na Dolnym Śląsku, który z powodzeniem mógłby być tytułową stroną gazetki szkolnej. W Redakcji nr 2 Radio uczestnicy warsztatów przygotowywali spot reklamowy również promujący wypoczynek zimowy  w naszym województwie. Ostatni przystanek nosił tytuł Telewizja. Można było się wykazać różnorodnymi umiejętnościami, nagrywając i montując newsa na temat ferii w dolnośląskiem. 

      Prezentacją efektów pracy poszczególnych zespołów zakończyło się spotkanie gromadzące zainteresowanych kulisami sztuki dziennikarskiej uczniów. Cieszymy się, że w ramach SSWU możemy poszerzać swoje zainteresowania, czerpać inspiracje do sięgania po nowe pomysły, które sprawią, że nasza Szkoła będzie coraz bardziej ciekawym i atrakcyjnym miejscem.

      Wszystkich zainteresowanych tym, jak wyglądały Warsztaty Dziennikarskie, zapraszamy na stronę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich.

       

     • Wycieczka do Hydropolis

     • 2 lutego br. uczniowie klasy czwartej wzięli udział w wycieczce do Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie. Z dużym zaangażowaniem zwiedzili interaktywną wystawę. Ponadto uczestniczyli w warsztatach O planecie skalistej.

      Mogli na nich obserwować proces krystalizacji, tworzyć swoje własne kryształy, a także badać okazy różnych skał i minerałów. Uczniowie dowiedzieli się również, jak odróżniać od siebie poszczególne typy skał oraz jak na ich powstanie wpływa woda. Nauczyli się też odczytywać podstawowe cechy minerałów.

     • Sukces naszej reprezentacji w Minisiatkówce

     • Dnia 07.02.23 r. w Gniechowicach odbyły się Gminne Zawody w Minisiatkówce. W kategorii dziewcząt rywalizowały szkoły z Gniechowic, Smolca i nasza reprezentacja. Wśród chłopców rywalizowały cztery szkoły: SP Gniechowice, ZSP Smolec, SP1 i SP2 Kąty Wrocławskie.
      Dziewczęta wygrały wszystkie mecze zajmując tym samym 1 miejsce w turnieju i uzyskując awans do zawodów powiatowych. Chłopcy po emocjonujących i wyrównanych meczach ostatecznie zajęli 4 miejsce w turnieju.

      Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a dziewczętom życzymy sukcesu na zawodach powiatowych, które odbędą się w Żórawinie. 

       

     • Szkolny Konkurs Recytatorski

     • 9 lutego br. uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4-5 oraz 6-8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. Spośród wybranych wierszy największą popularnością cieszyły się utwory naszej Noblistki – Wisławy Szymborskiej. Nie zabrakło też tekstów Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy ks. Jana Twardowskiego.

      W kategorii klas 4-5 wyróżniona pierwszym miejscem w kategorii: recytacja została uczennica klasy 4C – Nikola Wojtczak. Drugie miejsce zajęła Hanna Kudosz, trzecie zaś – Szymon Matusik – również uczniowie klasy 4C.  

      Wśród uczniów klas starszych laureatką w kategorii: poezja śpiewana została Hanna Uśniacka, uczennica klasy 8B, wykonując utwór Taki kraj. Drugie miejsce w tej samej kategorii zdobyła Wiktoria Pabisek. Druga kategoria konkursowa to recytacja. Tu zdecydowanie najlepsze okazało się wykonanie przez Alinę Fediuk z klasy 7A wiersza pt. Gawęda o miłości ziemi ojczystej. Drugie miejsce zajęła Darya Khomich, recytując z wielkim zaangażowaniem wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Trzecie miejsce zaś przypadło Karolinie Ciołek z klasy 6A. 

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

     • Trzymaj Formę! na lodowisku

     • Grupa uczniów naszej szkoły propagująca aktywny styl życia, wzięła udział w lekcji wychowania fizycznego na lodowisku.  Celem zajęć była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach, rozwijanie nowych umiejętności, hartowanie organizmu i promocja zdrowia.

      Pomimo początkowych trudności  wszyscy świetnie sobie poradzili z opanowaniem nowych umiejętności i świetnie się bawili. 

      Następna wycieczka już po feriach ☺

       

     • Bal karnawałowy klas 1-3

     • 27 stycznia 2023, w piątek, odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. To pierwsze tego typu wydarzenie w młodszych klasach od czasu pandemii, czyli od 2020 r. Dla wszystkich dzieci, które wzięły udział w zabawie był to zatem pierwszy bal, który zorganizowała im szkoła.

      Imprezę poprowadzili - pani Justyna jako wodzirejka i pan Przemek, który zasiadał za konsoletą DJ'a. To właśnie ta para zapewniła wiele atrakcji dla uczniów, między innymi bańki mydlane, zabawy z przejściem pod tyczką, wspólne tańce. Impreza trwała 2,5 godziny, a trzy części imprezowe zostały przedzielone dwiema przerwami cateringowymi, podczas których dzieci mogły zregenerować siły poczęstunkiem zorganizowanym przez ich rodziców. Tej regeneracji potrzebowali również wychowawcy 11 klas, gdyż to oni przewodzili swoim grupom w wielu zabawach i tańcach.

      Bal mieli przyjemność organizować przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice i wychowawcy. Szkoła sfinansowała w całości wynajęcie sali widowiskowej w GOKiS a rodzice pokryli koszty wodzirejów.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
   • sekretariat@sp2katy.pl
   • ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
   • (+48) 71 316 65 15
  • Logowanie do strony