• Wycieczka do Myśliborza

     • Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu już za nami. Wyjazd był nagrodą dla klasy 3C - laureatów konkursu o parkach krajobrazowych „Gustaw". Wraz z klasą 3C w wycieczce wzięły udział również dzieci z Koła Przyrodniczego. Nie zabrakło ciekawych warsztatów i dobrej zabawy.

      Po przyjeździe do Myśliborza uczestnicy wycieczki edukacyjnej w budynku CEEiK "Salamandra" działającego na obszarze Parku Krajobrazowego Chełmy po krótkim odpoczynku po podróży oraz zjedzeniu drugiego śniadania udali się  na pierwszą część przyrodniczych zajęć edukacyjnych, pt. "Mali mieszkańcy rzeki". W Sali Seminaryjnej uczniowie zapoznani zostali z organizmami bezkręgowymi (wypławki, rureczniki, jętki, widelnice, chruściki, muchówki, mustykowate, pajęczaki). Następnie  wyposażeni w sprzęt do wyławiania bezkręgowców z wody udali się nad potok Jawornik, gdzie przystąpili do wyławiania różnych organizmów bezkręgowych m. in. spod kamieni. Po udanych połowach powrócili do Sali Seminaryjnej, gdzie przy pomocy mikroskopów mogli obserwować budowę organizmów w dużym powiększeniu. Wszystkie zespoły zostały ponadto wyposażone w klucze do oznaczania gatunków organizmów bezkręgowych, które umożliwiały im prawidłowo określić nazwy obserwowanego bezkręgowca.

      W dalszej części zajęć edukatorki zapoznały uczniów ze zwierzętami, które żyją na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy, prezentując ich wypreparowane eksponaty. Wśród omawianych zwierząt były m. in.: lis, borsuk, jenot, muflon, jeleń, sarna, dzik, kuna leśna, kuna domowa, gronostaj, łasica, wydra oraz popielica. Słuchając opowiadania edukatora o poszczególnych przedstawicielach ptaków uczestnicy dowiadywali się wielu interesujących informacji o tych mieszkańcach lasu, m. in. o wybranych gatunkach ptaków, których można spotkać w Parku Krajobrazowym Chełmy, czym się żywią, jakie są różnice pomiędzy upierzeniem ptaków dziennych a nocnych i wiele wiele innych. Wśród nich były m. in.: bielik (największy w ekspozycji), żuraw, łabędź niemy i krzykliwy, bocian czarny, myszołów, pustułka, sokół wędrowny, sójka, przedstawiciele dziuplaków oraz sowy. Na zakończenie tej części zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do gry edukacyjnej podsumowującej zajęcia.

      Kolejnym punktem dnia była piesza wycieczka w głąb lasu, gdzie mogliśmy obejrzeć wygasły wulkan. Podczas leśnej wędrówki w niezwykle malowniczym Wąwozie Myśliborskim oprócz pięknych krajobrazów i napotkanych zwierząt (np. padalec)  uczniowie obserwowali zwiastuny wiosny.

      Dzieci podziękowały edukatorom, wręczając im pracę plastyczną - "Salamandrę",  za interesujące informacje poszerzające ich wiedzę przyrodniczą oraz mile spędzony czas. Nieco zmęczeni, ale  szczęśliwi udaliśmy się na pyszny obiad, a następnie na parking, skąd autokarem pełni niezapomnianych wrażeń z pobytu w "Salamandrze" w Myśliborzu powróciliśmy do Kątów Wrocławskich.

      Młodzi przyrodnicy choć zmęczeni - wrócili zachwyceni, pełni niezapomnianych wrażeń z ciekawych i pasjonujących atrakcji.

      Organizatorom raz jeszcze dziękujemy za wyróżnienie w konkursie i ufundowanie tej wspaniałej nagrody.

     • Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki

     • Pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. Jak  co roku założyliśmy dwie różne kolorowe skarpetki aby uczcić to święto. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

     • Konkurs wiedzy o Powiecie Wrocławskim

     • W  szkolnych eliminacjach (wśród uczniów klasy 7) do IV edycji konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim "Co wiecie o Wrocławskim Powiecie" najlepsi okazali się:
      - Alan Matkowski
      - Karina Włodkowska
      - Alina Fediuk
      Wyłoniona drużyna będzie reprezentowała naszą szkołę na etapie powiatowym we Wrocławiu.
      Gratulujemy i życzymy powodzenia! 

     • Pierwszy dzień wiosny

     • Wiosna, ach to Ty.  Cieplejszy wiatr, więcej słońca, dłuższy dzień i pierwsze kwiaty to znak, że już przyszła Wiosna. Dzieci klas 1-3 naszej szkoły  przywitały  ją wspólnie odśpiewaną piosenką, pięknymi i barwnymi strojami. Nie zabrakło również wspaniałych, kolorowych prac przedstawiających tę radosną i długowyczekiwaną porę roku.

     • Szkoła Przyjazna Wodzie

     • W ramach programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie” Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zorganizował dla szkół podstawowych konkurs plastyczny pt. „Woda – najcenniejszy skarb”.

      Wg informacji organizatora wpłynęło 115 prac ze szkół podstawowych z województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego oraz opolskiego. Celem konkursu było przyswojenie i przybliżenie wiadomości na temat znaczenia wody w życiu człowieka, podniesienie świadomości o roli wody w przyrodzie oraz rozwijanie wyobraźni twórczej uczestników poprzez ekspresję plastyczną.

      Z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie z klas czwartych, którzy na lekcjach przyrody realizują program Aktywni Błękitni

      Więcej o programie już niedługo.

      Tymczasem miło nam poinformować, że Tymon Sasiela z 4B zdobył II miejsce, a Michał Bień z 4A otrzymał wyróżnienie.

      Gratulujemy!

     • Finał Strefy Wrocławskiej w Minisiatkówce Dziewcząt

     • 17 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach finałowych w Minisiatkówce Dziewcząt. W turnieju spotkały się reprezentacje szkolne, które zwyciężyły w eliminacjach powiatowych: Twardogóra, Milicz, Oława, Lutynia, Trzebnica, Kąty Wrocławskie  i dwa najlepsze zespoły z Mistrzostw Wrocławia: SP nr 97 i SP nr 50.  W pierwszym etapie rozgrywanym systemem „każdy z każdym” w grupach nasze dziewczęta uległy w bardzo zaciętych meczach drużynom z Wrocławia, Milicza i Trzebnicy. Mecz  z Oławą zakończył się naszym zwycięstwem. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 7 miejsce w całym turnieju.

      Drużyna wystąpiła w składzie: Andżelika Paliga, Zofia Rewaj, Kaja Kowalska, Bianka Kubatek, Sandra Kondryc, Andżelika Chmura, Maja Misiuna, Urszula Grabarczyk, opiekun: Agnieszka Lewandowska.

      Zawodniczkom dziękujemy za sportową postawę, wzajemne wspieranie się podczas meczów, wolę walki i zaangażowanie w sportowe życie szkoły.

     • Dzień Kobiet

     • Tradycyjnie 8 marca w naszej szkole obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji wszystkie panie i dziewczęta są obdarowywane zdobnymi upominkami, kwiatami i uśmiechami.

     • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"

     • Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", którego głównym celem jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz podmiotów prawnych. Patronatem programowym konkursu jest Uniwersytet Wrocławski.

      Etap szkolny konkursu dla klas I-III odbył się 12 stycznia 2023 r., wzięło w nim  udział pięć zespołów trzyosobowych.  Uczestnicy zdobyte umiejętności i wiadomości mogli zaprezentować na 6 stacjach. Na stacji pierwszej i drugiej dzieci musiały wykazać się wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa ekologicznego w ochronie obszarów cennych przyrodniczo w ramach aktywnego wypoczynku. Zadanie na stacji trzeciej sprawdzało wiadomości z promocji zdrowia i higieny. Zadanie czwarte i szóste wymagało od uczniów umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stacji piątej uczniowie musieli wykazać się wiadomościami z obszaru ochrony przeciwpożarowej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wskazać szkolną drogę ewakuacyjną oraz nazwać znaki przeciwpożarowe i ewakuacyjne.  Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki o wyłonieniu zwycięzcy rozstrzygnęła dogrywka.

      Etap szkolny klas VIII odbył się 4 stycznia 2023 r. w którym wzięło udział 45 uczestników. Uczniowie najpierw rozwiązali test, który składał się z pytań zamkniętych i otwartych. Pytania dotyczyły przede wszystkim pierwszej pomocy i ochrony środowiska. Kolejnym zadaniem było uporządkowanie grupy znaków drogowych i ich nazwanie.

      Gratulujemy zdobytej wiedzy i życzymy powodzenia w półfinale.

     • Dzień Drzwi Otwartych

     • 9 marca gościliśmy w naszej szkole Kandydatów do przyszłych klas pierwszych wraz z ich Rodzicami i Opiekunami. Na gości czekało moc atrakcji: zajęcia plastyczne i techniczne, pokazy chemiczne, warsztaty z tworzenia zakładek, wystawa przyrodnicza, malowanie twarzy, zajęcia językowe, warsztaty matematyczne, sportowy tor przeszkód i wiele innych. Opiekunowie mogli dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania szkoły oraz rozpoczynającej się rekrutacji.

     • Lekcja otwarta dla przedszkolaków

     • 1 marca naszą szkołę odwiedzili mali goście z Przedszkola Publicznego przy ul. Drzymały w Kątach Wrocławskich. Swoją wizytę rozpoczęli od odwiedzenia sali sportowej i zajęć przygotowanych przez panią Basię. Następnie pełni wrażeń zawitali do klasy 2A, gdzie czekały na nich zajęcia otwarte przygotowane przez panią Agnieszkę i  Iwonę. Uczniowie z klasy 2A, bardzo chętnie pomagali przedszkolakom z grupy Papużki w tworzeniu wiosennej łąki na papierze. Na pożegnanie każde dziecko zabrało swoją pracę oraz dostało pamiątkową zakładkę.

     • Bliżej historii

     • Uczestnicy projektu, wraz z kolegami, w ramach zadań koła uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Regionalną Izbę Pamięci "Moja wielka wołyńska rodzina". Losy Kresów Wschodnich i ich znaczenie dla historii regionalnej przybliżyły zdjęcia i eksponaty udostępnione przez Izbę. W klimat wystawy młodych badaczy wprowadził utwór "Hej sokoły", który rozpoczął prelekcję na temat dawnych terenów Rzeczpospolitej. Następnie, zwiedzając wystawę, uczniowie wypełniali kartę pracy, dzięki której utrwalili wiedzę o ziemi naszych przodków. 

     • Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

     • 8 marca reprezentacja naszej szkoły w składzie: Andżelika Chmura, Hanna Gacek, Julia Gacek, Urszula Grabarczyk, Kaja Kowalska, Bianka Kubatek, Maja Misiuna, Andżelika Paliga, Zuzanna  Sieńko i Zofia Rewaj wzięła udział w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej. Zawody odbyły się w Żórawinie. Dziewczęta walczyły z czterema zespołami: Kiełczowem, Kobierzycami, Żórawiną i Radwanicami. Po zaciętej rywalizacji reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowały do rozgrywek wojewódzkich.

      Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

      1 miejsce – SP nr 2 Kąty Wrocławskie

      2 miejsce – SP Żórawina

      3 miejsce – SP Kobierzyce

      4 miejsce – SP Kiełczów

      5 miejsce – SP Radwanice


      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych

     • Zawody w piłce ręcznej

     • 6 marca w naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Piłce Ręcznej. Zawody zostały podzielone na Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Drużyny dały popis prawdziwego kunsztu gry oraz zaciekawiły swoją grą publiczność na trybunach, która głośno dopingowała, uderzając w bębny i śpiewając przyśpiewki swojej szkolnej drużynie. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce, uzyskując tym samym możliwość gry w kolejnym etapie, czyli w Powiatowych Zawodach Międzyszkolnych. II miejsce w swojej kategorii zajęli chłopcy, wykazując się pełnią ambicji podczas meczu.

      Za wejście wspomnianych drużyn na drogę sukcesu dziękujemy naszym opiekukom i nauczycielkom, czyli Agnieszce Lewandowskiej i Barbarze Misteckiej, które przygotowały naszych uczniów do zawodów. 

      Gratulujemy innym szkołom udziału w zawodach.

     • Konkurs "Zimowy pejzaż"

     • W lutym w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 "Zimowy pejzaż". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace można podziwiać w głównym holu naszej szkoły.

      Na początku marca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz upominki dla naszych zdolnych plastyków i malarzy. Gratulujemy!

     • Sukces naszych dziewcząt na zawodach powiatowych w piłce siatkowej!

     • 2 marca  odbyły się Powiatowe zawody w piłce siatkowej „czwórek”. W Siechnicach spotkały się mistrzynie gmin z pięciu szkół podstawowych:  Bielan Wrocławskich, Kiełczowa, Żórawiny, Żernik Wrocławskich i reprezentacja naszej szkoły. Dziewczęta rozegrały świetne spotkania i w zaciętej rywalizacji wygrały wszystkie mecze. Zajmując I miejsce w turnieju  awansowały do rozgrywek wojewódzkich. 

      Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

      1 miejsce – SP nr 2 Kąty Wrocławskie

      2 miejsce – SP Bielany Wrocławskie

      3 miejsce – SP Kiełczów

      4 miejsce – SP Żórawina

      5 miejsce – Żerniki Wrocławskie

      Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za sportową postawę i życzymy sukcesu w rozgrywkach wojewódzkich.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
    • ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
    • (+48) 71 316 65 15
   • Logowanie do strony