• Poranek muzyczny

     • Zapraszamy na drugą odsłonę koncertu "Poranek muzyczny" adresowanego do dzieci (wraz z opiekunami) i młodzieży. Koncert odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich w niedzielę, 14 maja, o godz. 11:30. Wykonawcą będzie Zespół Muzyki Polskiej Mokosza. Podczas koncertu słuchacze będą mieli okazję wysłuchać nowego repertuaru oraz poznać brzmienie instrumentów „na żywo”, a także usłyszeć wiele informacji o muzyce, kompozytorach, polskiej sztuce ludowej (przede wszystkim muzycznej), polskich tańcach narodowych, historii Polski oraz o naszych słowiańskich korzeniach. Podczas tej artystycznej imprezy uczestnicy poznają również koncertowy savoir vivre oraz różne pojęcia muzyczne.

     • Warsztaty pszczelarskie

     • Z okazji Dnia Ziemi w odbyły się warsztaty pszczelarskie. Dzieci miały możliwość poznać pracę pszczelarza oraz narzędzia, którymi pracuje. Podczas warsztatów uczniowie mogli spróbować rożnego rodzaju miodów oraz dowiedzieć się jak ważne są pszczoły i ich praca.

     • Handballowa Jedyneczka

     • 25 kwietnia odbył się turniej mini piłki ręcznej, w której brały udział klasy 1-3. Uczniowie grali 1x1 przez 2 minuty. Zawodnicy doświadczyli sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.
      Gratulacje dla wszystkich zawodników!

     • Biegi na orientację

     • 25 kwietnia uczniowie z naszej szkoły realizujący program Trzymaj Formę, wzięli udział w Biegach na Orientację organizowanych przez Aglomerację Wrocławską i Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Trasa biegu wraz z punktami kontrolnymi  wyznaczona została w Parku Staromiejskim w Kątach Wrocławskich. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy startujący w kategorii M6.  I miejsce zajął Franciszek Misiak, II miejsce – Filip Przechoćko, III miejsce – Michał Ziemiński . Wszystkim uczestnikom gratulujemy pokonania wyznaczonej trasy i wykazania się umiejętnością czytania mapy.

     • Wicemistrzostwo Województwa Dolnośląskiego Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej

     • 24 kwietnia został rozegrany Finał Województwa Dolnośląskiego dziewcząt w Legnicy, podczas którego nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Dziewczęta zagrały w składzie: Hanna Gacek, Julia Gacek, Urszula Grabarczyk, Maja Misiuna, Zosia Rewaj, Bianka Kubatek, Andżelika Paliga, Kaja Kowalska i Andżelika Chmura.

      W pierwszym meczu dziewczęta zmierzyły się ze Szkołą Podstawową nr 2 z Kamiennej Góry. Mecz zakończył się wynikiem 20:1 dla naszej drużyny. Drugi mecz ze Szkołą Podstawową nr 9 z Legnicy po wyrównanej walce zakończył się remisem 11:11. W celu wyłonienia zwycięzcy rozegrana została seria rzutów karnych, która zakończyła się 1:0 dla dziewcząt z Legnicy. W ostatnim meczu nasze uczennice wygrały ze  Szkołą Podstawową nr 3 z Dzierżoniowa 12:4.

      Końcowa klasyfikacja:

      1. SP 9 Legnica
      2. SP 2 Kąty Wrocławskie
      3. SP 2 Kamienna Góra
      4. SP 3 Dzierżoniów

       

      Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w sukces naszych uczennic.

     • Mistrz Klawiatury

     • 21 kwietnia w Sali Widowiskowej w Świdnicy odbył się już  XVIII Dolnośląski Konkurs Keyboardowy “Mistrz Klawiatury”. Miło nam poinformować, że Jeremi Błoński z klasy 3C już po raz drugi z rzędu zajął I miejsce w tym konkursie, a tym samym utrzymał tytuł "Mistrza klawiatury". Małemu mistrzowi ogromnie gratulujemy!

     • Konkurs geograficzny "Mapa polityczna Europy i Azji"

     • 21 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs geograficzny. Uczniowie mogli się popisać wiedzą z zakresu znajomości mapy politycznej Europy i Azji oraz umiejętnością rozpoznawania flag. Oto wyniki konkursu:

      I miejsce - Michał Ziemiński z 6A
      II
      miejsce - Kacper Tofil z 8B
      III
      miejsce - Igor Kozieł z 6B

      Bezbłędną znajomością flag popisał się też Grzegorz Pluta z 6A. Gratulujemy również najmłodszym uczestnikom, którzy zajęli miejsca w środku stawki. 

      Zapraszamy za rok na inne kontynenty.

     • Bezpłatna aplikacja wspomagająca przygotowanie do egzaminu z matematyki

     • Ósmoklasistów, którzy szukają  pomocy w przygotowaniu do egzaminu  z matematyki zachęcamy do skorzystania z aplikacji Smart Tutor. W aplikacji uczniowie  znajdą arkusze CKE z poprzednich lat  wraz z rozwiązaniami w formie filmików video. Materiały zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki  z pozytywna opinią metodyka.

      Aplikacja Smart Tutor jest dostępna bezpłatnie, bez ukrytych opłat i reklam. Aplikacja powstała w ramach projektu „e-Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Osi priorytetowej III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działania 3.3.

     • Bijemy rekord z Pho3nix Active School

     • 21 kwietnia nasz szkoła biła rekord jak największej liczby uczniów wykonujących pajacyki przez 2 minuty. W sumie było nas 333.

      Dziękujemy za obecność!
      Nauczyciele wychowania fizycznego

     • Regionalny Festiwal E(x)plory

     • 19 kwietnia grupa ósmoklasistów wzięła udział w popularnonaukowych wykładach i warsztatach organizowanych w ramach Programu E(x)plory. Zajęcia odbyły się w ramach Regionalnego Festiwalu Explory we Wrocławiu, którego partnerem i gospodarzem był Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro Mathematica.  Gościem specjalnym wydarzenia był dr Tomasz Rożek -  fizyk, polski dziennikarz naukowy i popularyzator nauki, który poprowadził wykład „Technologie kosmiczne w naszym domu”. Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach - MINISUMO OD KUCHNI, czyli podstawy budowy robota klasy minisumo.

      Na zakończenie wysłuchali dwóch wykładów:
      - „Astrobiologia i ekstremofile - jak naukowcy badają możliwość wystąpienia życia poza Ziemią". Była to okazja do poznania  organizmów ekstremofilnych zasiedlających najbardziej ekstremalne zakątki naszej planety, od głębin oceanicznych, po wulkany i atmosferę.

      - „Człowiek na Marsie” - Jakie przeszkody stoją na drodze tego, aby pierwszy człowiek postawił nogę na Czerwonej Planecie? Z jakimi problemami trzeba się zmierzyć, zanim zasiedlimy Marsa?

      Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że nauka jest ciekawa i potrzebna. Jest inspiracją do nowych rozwiązań, ale może być atrakcyjną drogą kariery.

     • EkoEksperymentarium

     • W ramach zajęć z przyrody, uczniowie klas czwartych wzięli udział w programie  EkoEksperymentarium  realizowanym w tym roku szkolnym pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu. Projekt jest zgodny z wymogami podstawy programowej z zakresu przyrody i w atrakcyjny sposób przybliża i uczy dobrych, ekologicznych nawyków.

      Uczniowie rozwiązywali zestawy zadań z pięciu pokoi gier i zagadek:  Dbaj o wodęRecyklingEnergia i zasoby, Ślad węglowy oraz Poznaj las

      Każda klasa otrzymała dyplom potwierdzający zdobycie umiejętności Mistrza Ekologii.

     • Co wiecie o powiecie?

     • 17 kwietnia odbyła się IV edycja konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim, zorganizowana i przeprowadzona przez Stowarzyszenie Podróżników „TUITAM”. Uczniów szkół podstawowych powitał Roman Potocki Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Wiesław Zając  Członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego, którzy życzyli uczestnikom powodzenia w rywalizacji o podium.

      W konkursie wzięły udział szkoły z terenu powiatu wrocławskiego. W tym roku było ich aż 27. W pierwszej części, drużyny  pisały 40-minutowy test. Miał on za zadanie sprawdzić wiedzę młodzieży na temat turystyki, historii, przyrody, zagadnień społecznych i gospodarczych oraz organów władz samorządowych Powiatu. Podczas drugiego etapu konkursu drużyny, które zakwalifikowały (10 szkół) zmagały się w formie ustnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy 7A w składzie: Alina Fediuk, Karina Włodkowska i Alan Matkowski. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat powiatu, ale nie udało nam się zakwalifikować do 2 etapu. Uczniowie otrzymali dyplom i upominki. Alan zdobył też nagrodę za zadanie specjalne skierowane do publiczności w drugim etapie. 

      Gratulujemy!

     • Wirtualny escape room

     • Przed Wami kolejny wirtualny escape room (pokój zagadek). Tym razem szukamy miejsca, gdzie ukryto konstytucję 3 Maja. Musicie wykazać się wiedzą,  sprytem i zimną krwią, bowiem zmierzycie się z siłami nadprzyrodzonymi. Rozwiązaniem jest, tak jak poprzednio, wysłanie zdjęcia ostatniego slajdu na adres gazetka@sp2katy.pl
      Na odpowiedzi czekamy do 10 maja. Udanej zabawy.

     • Woda – najcenniejszy skarb

     • W ramach programu edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie” Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zorganizował dla szkół podstawowych konkurs plastyczny pn. „Woda – najcenniejszy skarb”. O sukcesie naszych uczniów pisaliśmy już wcześniej. Teraz laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  upominki oraz pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

     • IX Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim

     • 20 kwietnia odbył się we Wrocławiu IX Przegląd Twórczości w Języku Niemieckim w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym FAMA. Organizatorem tego wydarzenia było Przedszkole nr 71 we Wrocławiu, które zaprosiło do uczestnictwa przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe oraz gości m.in. z Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.

      Nasi uczniowie z klasy 2E: Julian Bojko i Hanna Dzieciniak godnie reprezentowali naszą szkołę z tematem "Jak powstają wulkany i trzęsienia ziemi". Tematyka prezentacji była nietypowa i odbiegała stopniem trudności w języku niemieckim od preferowanej formy: piosenka, wiersz, teatr. Jednak współpraca z rodzicami, wychowawcą klasy i nauczycielką języka niemieckiego przyniosła oczekiwany sukces. Uczniowie otrzymali, nagrody w postaci słownika polsko-niemieckiego i przyborów szkolnych a nauczycielka puchar, który teraz można podziwiać w szkole.

     • VI Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”

     • Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu we współpracy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław po raz szósty zorganizowało Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Na rozpoczęciu konkursu obecny był i głos zabrał dolnośląski kurator oświaty pan Roman Kowalczyk. Dolnośląskie kuratorium jest honorowym patronem konkursu.

      Konkurs, po eliminacjach klasowych i szkolnych, odbył się 19 kwietnia 2023 r. w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Szkołę Podstawową nr 2 w Kątach Wrocławskich im. Janusza Korczaka reprezentowali Darya Khomich i Karol Korzeniowski.

      Poziom konkursu był wysoki, choć dość zróżnicowany. Nasi recytatorzy wypadli bardzo dobrze, mimo że nie zdobyli nagród. Ale też i nie to było najważniejsze. Liczyła się pamięć o tych, którzy gdzieś na syberyjskich pustkowiach cierpieli za Ojczyznę, a których już tak niewielu zostało.

      Warto wspomnieć o miejscu, w którym konkurs się odbył. Było to Centrum Historii Zajezdnia. Instytucja ta pełni rolę muzeum poświęconego historii nie tylko Wrocławia, ale i wszystkim mieszkańcom naszego regionu, a także ich przodkom. Darya i Karol po swoich występach mieli okazję, aby zwiedzić Zajezdnię. Wystawa „Wrocław 1945–2016” jest opowieścią o powojennych losach miasta i jego mieszkańców, którzy przybywszy z różnych stron Polski i Kresów od nowa tworzyli społeczną, kulturową i naukową tkankę miasta.

      VI Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” to niepowtarzalna okazja, aby obcować z historią dotyczącą przecież także naszych przodków i bliskich, ze sztuką poświęconą ich męczeństwu na nieludzkiej ziemi, a także aby poszerzyć horyzonty własnego oglądu historii, również tej, która rozgrywa się na naszych oczach. Liczymy na to, że kolejne edycje konkursu wzbudzą jeszcze większe zainteresowanie uczniów naszej szkoły.

     • Akcja Żonkile

     • Hasłem akcji Żonkile od początku jest "Łączy nas pamięć". Symbolika żonkili: pamięć, szacunek i nadzieja wiąże się z wydarzeniami sprzed 80 lat, kiedy to wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Te żółte kwiaty są upamiętnieniem bohaterskiego zrywu skierowanego przeciwko okupantowi hitlerowskiemu.

      Świadków tamtych wydarzeń już jest niewielu. Jednak ich apel o pamięć są niezwykle poruszające. 19 kwietnia wyruszyliśmy w nasza lokalną przestrzeń z symbolicznymi żółtymi kwiatami. Przypinając je, oddawaliśmy cześć, a przede wszystkim pamięć bohatersko poległym, tylko dlatego, że byli znienawidzeni jako naród.

     • Sukces naszych uczennic

     • Nasze dziewczęta zajęły I miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej, który odbył się 17 kwietnia w Obornikach Śląskich. Skład zwycięskiej drużyny: Hanna Gacek, Julia Gacek, Urszula Grabarczyk, Maja Misiuna, Zosia Rewaj, Bianka Kubatek, Andżelika Paliga, Kaja Kowalska i Andżelika Chmura.

      Najpierw zostały rozegrane mecze eliminacyjne z udziałem: SP Dobroszyce, SP 1 Milicz, SP Bystrzyca Oławska, SP 3 Oborniki Śląskie, SP 2 Kąty Wrocławskie i SP 72 Wrocław przy udziale wszystkich zespołów 2 grupy po 3 zespoły. Nasze dziewczęta wygrały swoją grupę, w której rywalizowały z SP 1 Milicz i SP3 Oborniki Śląskie. W finale zmierzyły się z SP 72 Wrocław i wygrały 20:4.

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale Województwa Dolnośląskiego Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
   • ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie Poland
   • (+48) 71 316 65 15
  • Logowanie do strony