Aktualności

          • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026

          • Szanowni Państwo,

            przekazujemy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026:

            25 czerwca 2026 r. (czwartek)

            • godz. 9.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych - aula.

            26 czerwca 2026 r. (piątek)

            • godz. 8.00 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III przed budynkiem szkoły na tzw. "Ósemce", 
            • godz. 8.00 - spotkania uczniów klas VIII z wychowawcami w salach lekcyjnych oraz rozdanie świadectw,
            • godz. 9.30 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas IV-VII  przed budynkiem szkoły na tzw. "Ósemce".

            Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do wyznaczonych sal, gdzie odbędzie się wręczenie świadectw.

            Informujemy również, że w dniach zakończenia roku szkolnego obowiązywać będzie zmieniony rozkład odjazdów autobusów szkolnych. Szczegółowy harmonogram zostanie podany w odrębnym komunikacie.

            Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców do udziału w uroczystościach.

          • Ach... co to był za mecz! Mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie

          • W ostatnich dniach roku szkolnego odbył się wyjątkowy mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie. Sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom od pierwszego do ostatniego gwizdka.

            Na czele drużyny nauczycieli stanął Pan Dyrektor, dając przykład prawdziwego sportowego ducha, zaangażowania i gry fair play. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom umiejętności, a na boisku nie brakowało widowiskowych akcji, pięknych bramek i zaciętej rywalizacji.

            Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, sportową postawę oraz stworzenie fantastycznej atmosfery. Takie wydarzenia pokazują, że sport nie tylko dostarcza wielu emocji, ale także integruje całą społeczność szkolną.

            Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!

          • „Projekt z ZUSówką” w naszej szkole

          • W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole realizowany był „Projekt z ZUSówką”, którego celem było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności i przedsiębiorczości.

            Uczniowie klasy 4b, którzy aktywnie zaangażowali się w realizację projektu, otrzymali nagrody będące wyrazem uznania za ich pracę, zaangażowanie i kreatywność.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za udział w projekcie

          • Sekrety Karkonoskich Szlaków - wycieczka klas 3B i 3C

          • Końcówkę roku szkolnego uczniowie klas 3B i 3C spędzają aktywnie, odkrywając uroki Karkonoszy i ich najbliższych okolic. W ramach wyjazdu edukacyjno-krajoznawczego dzieci poznają najpiękniejsze zakątki regionu, podziwiają górskie krajobrazy oraz odwiedzają miejsca związane z historią i przyrodą Karkonoszy.

            W programie wycieczki znalazły się liczne atrakcje turystyczne, ciekawe zajęcia oraz wspólne wędrówki, które dostarczają uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Nie brakuje także czasu na integrację, zabawę i budowanie relacji w gronie rówieśników.

            Uczniowie wracają z wyjazdu pełni pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień. To doskonały sposób na zakończenie pierwszego etapu edukacji oraz rozpoczęcie odliczania do upragnionych wakacji.

          • Podsumowanie projektu czytelniczego „Lektury inaczej”

          • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 4–8 uczestniczyli w projekcie „Lektury inaczej”, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, utrwalanie treści lektur oraz kształcenie kreatywności, umiejętności współpracy i prezentowania wiedzy w niestandardowy sposób.

            Uczniowie klas czwartych przygotowywali m.in. „Akademię pana Kleksa” w formie lektury w pudełku, co pozwoliło im przedstawić najważniejsze wydarzenia, bohaterów i przedmioty związane z utworem. Do lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” tworzyli memy, wyklejanki i kreatywne plakaty, rozwijając poczucie humoru oraz umiejętność selekcji informacji. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” prezentowali w formie „lektury na krześle”, natomiast do „Mikołajka” wykonywali lapbooki porządkujące wiedzę o bohaterach i wydarzeniach.

            Uczniowie klas piątych opracowywali „Opowieści z Narnii. Lwa, czarownicę i starą szafę” w formie lapbooka, „Chłopców z Placu Broni” jako lekturę w pudełku, „Pajączka na rowerze” poprzez memy i plakaty, natomiast „Gorzką czekoladę i inne opowiadania o ważnych sprawach” prezentowali w formie lektury na torbie. Zadania te rozwijały umiejętność interpretacji tekstu oraz dostrzegania wartości i problemów poruszanych w utworach.

            Klasy szóste przygotowywały do lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” kalambury, zestawy zagadek oraz łamigłówki słowne i logiczne, które sprzyjały utrwalaniu treści książki. „Sposób na Alcybiadesa” prezentowano w formie filmików i rolek, „Tajemniczy ogród” na koszulkach tematycznych, a „W pustyni i w puszczy” jako folder biura podróży. Dzięki temu uczniowie rozwijali kreatywność, kompetencje cyfrowe oraz umiejętność prezentowania informacji.

            Uczniowie klas siódmych tworzyli filmiki do „Opowieści wigilijnej”, „Dziadów cz. II” oraz wybranych scen literackich, przygotowywali mini dramy do „Zemsty”, wykonywali lekturę na torbie do „Latarnika”, projektowali koszulki inspirowane „Małym Księciem” oraz tworzyli „recepty na szczęście” związane z lekturą „Oskar i pani Róża”. Zadania te rozwijały umiejętności interpretacyjne, teatralne i artystyczne.

            Klasy ósme przygotowywały kalendarium do „Pana Tadeusza”, obwieszczenia związane z lekturą „Kamienie na szaniec”, filmiki do „Quo vadis”, mini dramy do „Syzyfowych prac”, stop-klatki do „Balladyny” oraz kontrakty inspirowane opowiadaniem „Ikar”. Formy te pozwalały uczniom lepiej zrozumieć kontekst historyczny, problematykę utworów oraz motywacje bohaterów.

            Realizacja projektu przyniosła wiele korzyści edukacyjnych i wychowawczych. Uczniowie doskonalili umiejętność czytania ze zrozumieniem, analizowania tekstów literackich, wyszukiwania i porządkowania informacji oraz prezentowania efektów swojej pracy. Rozwijali kreatywność, samodzielność, kompetencje społeczne i komunikacyjne, a także uczyli się współpracy w grupie.

            Duże zaangażowanie uczniów oraz wysoki poziom wykonanych prac potwierdziły, że aktywne i twórcze metody pracy z lekturą skutecznie motywują do czytania i pomagają lepiej zrozumieć literaturę.

          • Liga Przyrodnicza - podsumowanie

          • „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział; nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał; nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, ale żeby go coś naprawdę zajmowało” - tak brzmi słynny cytat Janusza Korczaka, patrona naszej szkoły.

            Mijający rok szkolny po raz kolejny udowodnił, że świat nauk przyrodniczych nie ma przed uczniami „Dwójki” tajemnic. W ramach zajęć dodatkowych Ligi Przyrodniczej uczniowie przygotowywali się do różnorodnych konkursów, osiągając wysokie wyniki na wielu szczeblach:

            • ogólnopolskim – II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej,
            • wojewódzkim – tytuł laureata konkursu zDolny Ślązak z biologii oraz II miejsce w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”,
            • powiatowym – I miejsce w konkursie „Przyroda wokół nas” (klasy V) oraz I miejsce w Konkursie o Powiecie Wrocławskim.

            Serdecznie gratulujemy uczniom ogromnej wiedzy, ambicji i zaangażowania. Życzymy kolejnych sukcesów oraz niesłabnącej ciekawości świata w nadchodzącym roku szkolnym.

            Poniżej prezentujemy fotorelację z konkursu „Przyroda wokół nas”.

          • Akcja „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”

          • Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie aktywnie włączyli się w działania promujące ochronę lasów i docenienie pracy osób dbających o nasze środowisko naturalne.

            Za udział w akcji oraz podjęte działania otrzymaliśmy Certyfikat Placówki Edukacyjnej Przyjaznej Lasom.

          • III edycja szkolnego konkursu „1 z 10”

          • III edycja szkolnego konkursu „1 z 10” to kolejna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego „Aktywna Dwójka”.

            Konkurs, wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym, co roku dostarcza uczestnikom wielu emocji oraz stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy. Jest to atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę, sprzyjająca również integracji uczniów.

            Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy ogólnej z różnych dziedzin nauki i życia codziennego, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i szybkiego kojarzenia faktów oraz kształtowanie postawy zdrowej rywalizacji.

            W tegorocznej edycji zwycięzcą został Franciszek Jakób z klasy 6c.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom konkursu i dziękujemy za udział.

          • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

          • 11 czerwca odbył się II Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem był Samorząd Uczniowski przy wsparciu pani Beaty Rakoczy oraz pana Piotra Klaga z UKS Kąty Wrocławskie, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

            Zawody odbyły się w świetnej sportowej atmosferze, a wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, ogromne zaangażowanie i postawę fair play. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

            Wyniki tegorocznej edycji:

            - I miejsce - Łukasz Gajewski (5B)

            - II miejsce - Kamil Krzak (7B)

            - III miejsce - Antoni Zachara (8B)

            Na zakończenie zwycięzca zagrał mecz z panem dyrektorem szkoły.

            Gratulujemy!

          • I Gminny Konkurs SPEED CUBE - UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA 3x3 NA CZAS

          • 28 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie odbył się I Gminny Konkurs Speed Cube - Układania Kostki Rubika 3x3 na czas.

            W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z czterech szkół: ZSP w Sadkowie, ZSP w Krzeptowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.

            Naszą szkołę reprezentowali:

            • w kategorii klas I–III: Filip Ciągło z klasy 2c oraz Maksymilian Kudosz z klasy 3a,
            • w kategorii klas IV–VIII: Wiktor Sołtysiak, Daniel Koza i Stanislav Piąstka z klasy 6a.

            Każdy uczestnik układał kostkę pięciokrotnie. Najlepszy i najgorszy wynik były odrzucane, a o końcowej klasyfikacji decydowała średnia z trzech pozostałych prób.

            Miło nam poinformować, że nasi uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki, uzyskując imponujące czasy. Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów, którzy stanęli na podium w kategorii klas IV–VIII:

             I miejsce - Wiktor Sołtysiak

             II miejsce - Daniel Koza

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

          • Szkolne zmagania z kostką Rubika

          • Samorząd Uczniowski przeprowadził III szkolny konkurs w układaniu kostki Rubika.

            Uczestnicy  rywalizowali w jej układaniu na czas. Każdy z uczestników miał trzy próby, z których obliczany był średni czas. Udział wzięło 9 zawodników, a poziom konkursu był wysoki. Mistrzem w układaniu kostki został Wiktor Sołtysiak z klasy 6A (osiągając też najlepszy czas w jednej próbie - 0:16:88). Wicemistrzami zostali Daniel Koza (6A) i Stanislav Piąstka (6A).

            Gratulacje!

          • Warsztaty przyrodnicze w Myśliborzu

          • Nagrodą główną za zajęcie I, II i  III miejsca w wojewódzkim etapie XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”  był udział w trzydniowych warsztatach ekologicznych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

            Na początku maja uczniowie zwycięskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze i drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktoria Wiktorek, Robert Mamrot i Paweł Strzelczyk aktywnie uczestniczyli w warsztatach i zajęciach edukacyjnych (zarówno w laboratorium, jak i w terenie).

            Młodzi pasjonaci nauk przyrodniczych  utrwalali i zdobywali nową wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc. Oprócz nauki był też bowiem czas na integrację uczniów. 

          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2026

          • W ramach działań profilaktycznych nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), którego organizatorem w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.W ramach obchodów uczniowie wzięli udział w różnych webinarach, lekcjach DBI, przygotowane były gazetki okolicznościowe.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Uczę się uczyć"

          • W mijającym roku szkolnym uczniowie klasy 4C wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się uczyć się” (edycja I). Projekt miał na celu wspieranie uczniów w rozwijaniu kompetencji efektywnego uczenia się poprzez poznawanie i praktyczne stosowanie różnych metod nauki.

          • Rubinowy Certyfikat „Szkoła Przyjazna Wodzie” dla naszej szkoły

          • Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich otrzymała Rubinowy Certyfikat „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie” za realizację działań edukacyjnych w roku szkolnym 2025/2026.

            Certyfikat został przyznany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w uznaniu za aktywne zaangażowanie szkoły w działania związane z edukacją ekologiczną, ochroną zasobów wodnych oraz kształtowaniem postaw proekologicznych wśród uczniów.

            Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem systematycznej pracy uczniów i nauczycieli oraz realizacji inicjatyw promujących odpowiedzialne gospodarowanie wodą i troskę o środowisko naturalne.

          • Klasy 5b i 5d z wizytą na Lotnisku Wrocław

          • 18 czerwca uczniowie klas 5b i 5d uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Lotnisko Wrocław. Podczas wizyty uczniowie przeszli procedurę odprawy bezpieczeństwa i celnej, poznając zasady obowiązujące pasażerów przed podróżą lotniczą.

            Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć, jak funkcjonuje lotnisko „od kuchni”, w tym zapoznać się z pracą sortowni bagażu oraz poznać organizację pracy służb lotniskowych. Wycieczka pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania portu lotniczego oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących w transporcie lotniczym.

          • Wizyta wolontariuszy w schronisku i spacer z pieskiem z Wirtualnej Adopcji

          • W niedzielę, 14 czerwca nasi szkolni wolontariusze po raz kolejny w tym roku odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, aby odbyć spacer z pieskiem z Wirtualnej Adopcji.

            Spacer miał miejsce po okolicznych ścieżkach i terenach zielonych, gdzie piesek mógł spokojnie cieszyć się chwilą spędzoną poza schroniskiem. To był bardzo miło spędzony czas, który z pewnością przyniósł zarówno nam jak i Leviemu wiele radości.

            Przy okazji, w trosce o zdrowie pieska, przekazaliśmy mu obrożę Foresto - przeciwko kleszczom i pchłom.

          • Charytatywna zbiórka książek - podsumowanie akcji

          • Nasza szkoła kolejny rok wzięła udział w charytatywnej zbiórce książek na rzecz podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Akcja promuje ideę zaangażowania społecznego, empatii i otwartości na drugiego człowieka a także wspiera ekologię przez ponowne wykorzystanie niepotrzebnych nam książek.

            Dzięki hojności uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało nam się zebrać 95 książek. Wszystkie egzemplarze zostały starannie posegregowane i spakowane oraz wysłane do organizatora, który wykorzysta je w działaniach wspierających potrzebujące dzieci.

            Każda przekazana książka to nie tylko cenny dar, ale także szansa na rozwój, edukację i uśmiech dla innych.

          • Wolontariat szkolny podczas Gminnych Mistrzostw w Biegach Przełajowych

          • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego szkolni wolontariusze wraz z opiekunem po raz kolejny uczestniczyli w organizacji Gminnych Mistrzostw w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Kątach Wrocławskich.

            Pomimo wysokiej temperatury uczniowie odpowiedzialnie i sumiennie realizowali powierzone im zadania, wspierając sprawny przebieg zawodów.

            Dziękujemy Panu Szymonowi Kalinowskiemu za zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu. Udział w organizacji wydarzenia umożliwił wolontariuszom zdobycie nowych doświadczeń oraz rozwijanie umiejętności organizacyjnych i społecznych. Liczymy na dalszą współpracę przy kolejnych inicjatywach sportowych i społecznych w nowym roku szkolnym.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
      • ul. Brzozowa 6,
        55-080 Kąty Wrocławskie
        Poland
      • (+48) 71 316 65 15
    • Logowanie