Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem

Biegaczki i biegacze, pasjonaci aktywności fizycznej naszego miasta, gminy i wszyscy, którzy kiedyś biegli i chcą pobiec ponownie. Tak, w tym roku ponownie Szkoła Podstawowa nr 2 (wcześniej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika) organizuje kolejną edycję Biegu Pamięci Tropem Wilczym. Niestety pandemia sprawiła, że BIEGNIEMY 16 MAJA.

Liczymy, że jak zawsze - wspólnie, po energetycznej rozgrzewce i w pięknych "okolicznościach przyrody" ruszymy na trasę. Termin, jakże nieoczywisty, jest nie tylko terminem, związany jest z Witoldem Pileckim. Urodził się On 13 maja 1901 roku, zmarł 25 maja 1948 roku.

Najważniejsze jest to, że może uda nam się razem wystartować: dzieci, rodzice, uczniowie, przedszkolaki, młodzież, każdy dostanie medal, każdy zostaje zwycięzcą. Ten bieg to taki sposób na integrację, rekreację i pozytywne myślenie. W ten sposób oddając cześć polskim bohaterom sprawimy, że wspólnota to wartość i należy ją pielęgnować.

A tak na marginesie: nasz bieg ubiegłoroczny to chyba ostatnia masowa impreza w 2020 roku, a otrzymane medale to dla niektórych jedyne. Wszystko, co miało się odbyć zostało odwołane, niestety. Zatem… biegnijmy, kto wie co będzie później.
Poprzednie edycje Biegu Pamięci:
2020
2019
2018
2017


Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2021 www.sp2katy.pl