Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Aktualności

26 czerwca 2020

Dzisiaj ostatni dzień roku szkolnego 2019/2020. Przed nami wakacje. Upragniony czas wypoczynku. Jest to odpowiedni moment, by podsumować to, co wydarzyło się w minionym roku szkolnym. Był to trudny rok, wymagający wielkiego zaangażowania Uczniów, Rodziców i Grona Pedagogicznego.
Więcej

25 czerwca 2020

Wyjątkowy czas zdalnego nauczania sprawił, że i egzamin klas ósmych był w tym roku wyjątkowy. Najstarsi uczniowie naszej szkoły długo czekali na ogłoszenie nowego terminu tego wielkiego wydarzenia. W końcu, w dniach 16-18 czerwca przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. W szczególnych warunkach, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Mamy nadzieję, że każdy ósmoklasista wspiął się na wyżyny swoich możliwości.
Więcej

24 czerwca 2020

W dniach 19-21 czerwca Drużyna DI Megamocni w składzie: Klaudia Ciołek, Justyna Chrzęstek, Agata Lizak, Martyna Małecka, Jagna Paluszak i Pola Paluszak wzięła udział w jubileuszowej XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która ze względów bezpieczeństwa odbyła się w wirtualnym świecie.
Więcej

24 czerwca 2020

Nasza szkoła znalazła się w gronie placówek oświatowych wyróżnionych ze względu na podejmowanie działania w Konkursie dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć".
Więcej

22 czerwca 2020

   Jeśli Twoje dziecko lubi sport, chce rozwijać swoje umiejętności i pasje – ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W REKRUTACJI do klasy sportowej.

Nabór zostaje wydłużony do dnia 17 sierpnia 2020 r. Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej odbędzie się 24 sierpnia 2020 r. godzina 9.00

Oferta skierowana jest do uczniów klas czwartych w roku szkolnym 2020/2021
Szczegóły tutaj.22 czerwca 2020

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za II półrocze roku szkolnego 2019/2020 wynosi minimum 5,10.19 czerwca 2020

Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Drodzy Uczniowie.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną zakończenie roku szkolnego 2019/2020, które planowane jest na 26 czerwca 2020 r., będzie odbywało się inaczej niż zwykle.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ z załączonym harmonogramem odbioru świadectw poszczególnych klas.
Bardzo prosimy o przybycie uczniów z danej klasy PUNKTUALNIE na wyznaczoną godzinę tak, aby uniknąć gromadzenia się osób przed budynkiem szkoły. W spotkaniu z Wychowawcą nie przewidujemy obecności Rodziców. Prosimy o wyrozumiałość.

Po odebraniu świadectwa prosimy o niezwłoczne opuszczenie terenu szkoły.

Przypominamy, że na terenie szkoły obowiązuje konieczność zakrywania ust i nosa (maseczki, przyłbice itp.). Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, stosować się do obowiązujących zasad oraz utrzymywać dystans społeczny.

HARMONOGRAM ODBIORU ŚWIADECTW
Sala widowiskowa GOKiS-u, ul. Brzozowa 4

8:00 - 8A i 8B
9:00 - 3A
10:00 - 3B

Budynek szkolny, ul. Brzozowa 6

Wejście główne.
Odbiór świadectw przy pomniku Kopernika
9:30 - 7A
10:30 - 6A
11:30 - 5B
12:30 - 4A
13:30 - 2A
14:30 - 1B

Wejście boczne (wyjście ewakuacyjne przy sali nr 3).
Odbiór świadectw na I piętrze między salą 32 a biblioteką
10:00 - 6B
11:00 - 5C
12:00 - 5A
13:00 - 2B
14:00 - 1C
15:00 - 1A

W przypadku ładnej pogody rozdanie świadectw odbędzie się przed wyżej wymienionymi wejściami do szkoły.18 czerwca 2020

Trzy miesiące zdalnego nauczania to całkiem nowy sposób poznawania nowych rzeczy, przyswajania wiadomości i po prostu uczenia się. Oprócz rozumienia otaczającej rzeczywistości związanej z pandemią trzeba było poznać, zrozumieć i nawet doświadczyć przeszłość. Temu projektowi służyło zadanie, dające uczniom możliwość właśnie doświadczania historii. "Być jak..." to próba przeniesienia się do dawnych czasów, to sposób na twórcze i kreatywne szukanie sposobu na naukę, na zrozumienie.
Więcej

14 czerwca 2020

W tym roku szkolnym w naszej szkole prowadziliśmy zbiórkę darów dla zwierząt. Zebraliśmy karmę, kocyki, zabawki. Przeznaczyliśmy także jako darowiznę 300 zł ze zbiórek Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
W środę 10.06 na nasze zaproszenie odwiedziła naszą szkołę bardzo miła Pani ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż we Wrocławiu, której wszystko przekazaliśmy.
Więcej6 czerwca 2020

25 maja wznowione zostało funkcjonowanie oddziałów przedszkolnych. Część dzieci wróciła do placówki. Wcześniej prowadzone było nauczanie zdalne.
Więcej

5 czerwca 2020

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W tym roku do programu przystąpili uczniowie naszej szkoły.
Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

4 czerwca 2020

   W ramach przystąpienia UMiG w Kątach Wrocławskich do ogólnopolskiej akcji propagującej działania związane z profilaktyką czerniaka, w naszej szkole realizowany był program profilaktyczno – edukacyjny Znamię! Znam je?

Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka - sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
W naszej szkole program realizowany był na lekcjach biologii w klasach 7 – 8.
Głównym celem działań było zwiększenie świadomości uczniów na temat czerniaka – czynników ryzyka oraz metod skutecznej profilaktyki. Uczniowie poznali m.in. Czerniakowe Abecadło, Realizacja zajęć zbiegła się z obchodzonym w maju Tygodniem Świadomości Czerniaka, w tym z Europejskim Dniem Walki z Czerniakiem, co jeszcze bardziej podkreśliło znaczenie profilaktyki, skuteczne metody zabezpieczania się przed tym groźnym nowotworem skóry.

Bądźmy odpowiedzialni - to najtańsza i najskuteczniejsza profilaktyka raka skóry prof. Piotr Rutkowski (Akademia Czerniaka)
My jesteśmy (uczniowie SP 2)


1 czerwca 2020

W naszej szkole rozpoczęliśmy realizację zajęć opiekuńczych dla klas I-III, rewalidacyjnych i konsultacji zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie z dnia 26 maja.
Procedury obowiązujące w szkole dostępne są tutaj.29 maja 2020

Przedszkolaki wraz z rodzicami wzięli udział w kampanii społecznej #PRZYTULDZIECKO. W akcji chodzi o to, żeby nie zapomnieć o tak prostej sprawie, jak przytulenie dziecka - właśnie teraz w tak trudnym czasie. Chcemy, aby w szumie informacyjnym nie zapomniano o dzieciach i wpływie jaki może spowodować izolacja.

25 maja 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Z radością informujemy, że od dnia 25.05.2020r. w gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych wznowione zostały zajęcia opiekuńcze dla dzieci.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkie placówki zostały zdezynfekowane i dostosowane do szczególnych wymagań GIS, MEN oraz MZ. Pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie funkcjonowania placówek w czasie stanu epidemii oraz wyposażeni w środki ochrony osobistej.

Od dnia 01.06.2020r. zostaną wznowione zajęcia opiekuńcze z elementami dydaktyki dla klas I-III oraz konsultacje dla uczniów klas IV-VIII.

Szczegółowe informacje dotyczące reżimu sanitarnego oraz organizacji pracy poszczególnych placówek, w tym harmonogramy konsultacji dla uczniów klas IV – VIII, znajdują się na stronach internetowych przedszkoli i szkół. Proszę o zapoznanie się z wytycznymi placówek oraz respektowanie wymogów sanitarnych i prawnych.

Liczę na wzajemne zrozumienie i międzyludzkie wsparcie w nowej rzeczywistości, z którą przyszło nam wszystkim się zmierzyć.

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Zbroszczyk25 maja 2020

Miło nam poinformować, iż Iga Olszewska z 7A, pani Katarzyna Dybich i pan Wojciech Sichniewicz zostali finalistami IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.
Gratulujemy!22 maja 2020

Z dniem 25 maja 2020 r. zostaje wznowione funkcjonowanie naszych oddziałów przedszkolnych w okresie stanu epidemii.

Zainteresowani rodzice/prawni opiekunowie proszeni są o wnikliwe zapoznanie się z zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie oraz procedurami obowiązującymi w naszej placówce.21 maja 2020

   Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich ogłasza nabór do klas sportowych.

Klasa sportowa w Szkole Podstawowej będzie realizowała tak zwane ukierunkowane szkolenie sportowe w zakresie piłki ręcznej lub piłki koszowej, mające na celu rozwijanie predyspozycji i uzdolnień sportowych uczniów. Tygodniowy plan zajęć w klasie sportowej łączy zajęcia edukacyjne i sportowe.

Wszelkie informacje dostępne są w zakładce klasa sportowa.6 maja 2020

Uczniowie klas 1-3 włączyli się w ogólnopolską akcję "Daj się napić, bądź człowiek" - to hasło akcji do której, wszyscy możemy się włączyć pomagając ptakom oraz pszczołom w najbliższym otoczeniu w związku z panującą suszą. Uczniowie pokazali także jak należy dbać o środowisko.
Więcej

4 maja 2020

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Właśnie z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na ilustrację do swojej ulubionej książki. Otrzymaliśmy wspaniałe prace, w których możemy dostrzec doskonałe pomysły oraz dowody na to, że lubicie czytać.
Więcej

2 maja 2020

Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych z grupy Krasnale własnoręcznie przygotowały biało-czerwone flagi.
Więcej

30 kwietnia 2020

Komunikat Pana Burmistrza oraz Zarządzenie Dyrektora szkoły dotyczące funkcjonowania przedszkoli po 6 maja 2020 r.27 kwietnia 2020

Dzień Ziemi - corocznie obchodzony w dniu 22 kwietnia, uważany jest za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, było "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano konkurs plastyczny, zrealizowano lekcje i wirtualne spotkania o tematyce ekologicznej.
Więcej

23 kwietnia 2020

Czytanie to fajna sprawa.
Czytanie to w inny świat wyprawa.
Książka inspiruje i wyobraźnię twoją kreuje.
Książka to mózgu gimnastyka i rozrywka znakomita.
Koncentrację twoją książka poprawi i chętnie cię zabawi.
Słownictwo wzbogacisz i nic nie stracisz.


Dziś obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Wielu wspaniałych chwil z książką...21 kwietnia 2020

Szanowni Państwo

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 25 marca 2020 r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych oraz klas I w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich zostaną podane do publicznej wiadomości 24 kwietnia 2020 r. o godzinie 15:00 na stronie internetowej placówki w zakładce REKRUTACJA.

Po ogłoszeniu list dzieci zakwalifikowanych do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych, rodzice/opiekunowie kandydatów zobowiązani są do złożenia w terminie do 30 kwietnia 2020 r. potwierdzenia woli przyjęcia do placówki. Z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa potwierdzenie to odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rekrutacyjnego.

UWAGA!!! Brak potwierdzenia, w wyznaczonym terminie, woli przyjęcia dziecka do placówki, do której zostało zakwalifikowane oznacza rezygnację z miejsca.15 kwietnia 2020

Klasa 2B brała udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki", który skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych.
Właśnie nadszedł czas na jego podsumowanie.

10 kwietnia 2020

Dzisiaj do nas dotarły fantastyczne życzenia od naszych przedszkolaków.
Dziękujemy i także życzymy wszystkiego dobrego.

8 kwietnia 2020
7 kwietnia 2020

Kochani Uczniowie!

Nasza wiosenna rozłąka spowodowana koronawirusem trwa już niemal 30 dni. Wiele wskazuje na to, że po Świętach Wielkanocnych jeszcze się nie zobaczymy. Stęskniliśmy się już za Wami, a większość z Was – co ciekawe – także za nami :)

Aby troszkę poprawić Wam nastrój, Wasi wychowawcy przygotowali mały świąteczny upominekkilka miłych słów od siebie, okraszonych "szczyptą" zdjęć.

Pozdrawiamy Was wszystkich serdecznie, dziękujemy za Waszą "zdalną naukę" i przytulamy – oczywiście on-line!
Do zobaczenia wkrótce!Więcej7 kwietnia 2020

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci. W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska.

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.6 kwietnia 2020

Zobaczmy co w marcu działo się u naszych przedszkolaków.

21 marca 2020

Szanowni Państwo

W dniu 20 marca 2020 r. premier Mateusz Morawiecki ogłosił oficjalnie, że szkoły, przedszkola i żłobki w Polsce będą zamknięte do Wielkanocy.

W Polsce ogłoszono stan epidemii.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 określiło zasady prowadzenia nauczania na odległość i daje możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów.

Zgodnie z zapisami nowego rozporządzenia od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Organizując uczniom kształcenie na odległość, zadbamy o bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizyczne. Nauczyciele dostosują programy nauczania, w taki sposób, aby część niemożliwa do zrealizowania podczas nauki zdalnej, mogła być realizowana w późniejszym terminie. Będziemy monitorować i sprawdzać wiedzę uczniów.

Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie.

Dziękuję wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Wiem, jak trudno jest łączyć pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby nauka na odległość nie była dodatkowym utrudnieniem w tym trudnym czasie.

Cały komunikat do Rodziców dostępny jest tutaj.


19 marca 2020

Informujemy, że harmonogram postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, szkolnych oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych pozostaje bez zmian.

W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem zachęcamy do korzystania z rekrutacji elektronicznej i podpisywania dokumentacji przez obojga rodziców Profilem Zaufanym oraz załączanie dokumentów w postaci scanów lub zdjęć. Oryginały dokumentów będą mogli Państwo uzupełnić po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego.

Dla osób, które chciałyby złożyć wniosek w formie papierowej, przygotowano przy każdej placówce oświatowej skrzynki do wrzucania dokumentacji.

Więcej informacji w piśmie od Pana Burmistrza Łukasza Zbroszczyka.


11 marca 2020

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice.

Informujemy, że od dnia 16.03.2020 r. wszystkie gminne placówki oświatowe zostają zamknięte do odwołania.

W dniach 12-13.03.2020 r. placówki oświatowe pełnią funkcje opiekuńczą nad dziećmi.

Prosimy o ograniczenie liczby wizyt w placówce, zachęcamy do kontaktów mailowych (poprzez dziennik elektroniczny Librus lub sekretariat@sp2katy.pl) oraz telefonicznych:

Szkoła Podstawowa nr 2: 71 316 65 15
ZOJO: 71 334 72 00
Urząd Miasta: 71 390 72 00

Apelujemy o monitorowanie bieżących zaleceń poprzez system Librus lub ePrzedszkole oraz dostępne kanały informacyjne (strona internetowa www.sp2katy.pl, Facebook Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie).

Rekrutacja do gminnych placówek odbywa się elektronicznie zgodnie z harmonogramem, wnioski, które wymagają złożenia w placówkach, prosimy wrzucać do skrzynki na listy przy głównym wejściu do szkoły.10 marca 2020

Dziś w naszej szkole odbyły się pokazy eksperymentów chemicznych w ramach projektu "Wspólnie ku lepszej edukacji w gminach Kobierzyce, Kąty Wrocławskie i Siechnice (Bielany, Pustków W, SP2 Kąty, Smolec, SP2 Siechnice)" organizowanego przez Fundację Fabryka Marzeń.
Więcej

10 marca 2020

   8 marca to szczególna data w kalendarzu uroczystości. Dzień Kobiet od wielu lat obchodzony jest w Polsce i w wielu krajach. To wyraz szacunku i wdzięczności.
Więcej9 marca 2020

Miniturniej Piłki Ręcznej "Handballowa Czwórka" to turniej czteroosobowych drużyn z klas czwartych i młodszych. Zawody odbyły 5 marca.
Więcej

6 marca 2020

Miło nam poinformować, iż Zofia Byszyńska z 4A, Karol Byszyński z 5B, Karol Czerwiński z 5B, Pola Paluszak z 6B, Martyna Małecka z 7A, Iga Olszewska z 7A oraz pan Wojciech Sichniewicz zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak).
Gratulujemy!5 marca 2020

Zobaczmy co w lutym działo się u naszych przedszkolaków.

5 marca 2020

2 marca w naszej szkole miały miejsce Eliminacje Gminne 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego. Gościliśmy uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu.
Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Michał Kukurowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smolcu, Oliwia Wysoczańska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sadkowie oraz Martyna Małecka – uczennica naszej szkoły.
Więcej

4 marca 2020

Wczoraj w hali GOKiS w Kątach Wrocławskich odbyły się Gminne zawody w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.
Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.
Gratulujemy!
Więcej

4 marca 2020

W ramach lekcji edukacji polonistycznej i cyklu zajęć "Spotkanie z teatrem" 2 marca przybył do klas drugich teatr kukiełkowy "Złota kaczka" ze spektaklem "Wędrówka do Panamy".
Więcej

3 marca 2020

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w 1 marca. W tym dniu w całej Polsce w Biegu Pamięci oddawano cześć Bohaterom Wyklętym.
Więcej

1 marca 2020

27 lutego Szkoła Podstawowa nr 2 gościła w swoich progach przyszłych przedszkolaków i uczniów klas pierwszych wraz z opiekunami - w naszej szkole odbył się Dzień Drzwi Otwartych.
Więcej
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się elektronicznie pod adresem: www.katywroclawskie.rekrutacje.edu.pl
Składanie wniosków o przyjęcie kandydata trwać będzie od 2 do 20 marca.

Więcej na temat rekrutacji można znaleźć tutaj.28 lutego 2020

26 lutego uczniowie klas 1-7 naszej szkoły mieli możliwość udziału w treningu i pokazie siatkarskim. Zawodnicy KFC Gwardia Wrocław poprowadzili rozgrzewkę, pokazali podstawowe zasady gry.
Więcej

19 lutego 2020

   Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich zapraszają do udziału w Handballowej Czwórce - Miniturnieju Piłki Ręcznej 2020.

Wszelkie szczegóły dostępne są tutaj.18 lutego 2020

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za I półrocze roku szkolnego 2019/2020 wynosi minimum 5,10.
Więcej

16 lutego 2020

Miło nam poinformować, że dzieci z oddziałów przedszkolnych z grup Rybki i Biedronki zostały zwycięzcami konkursu organizowanego przez firmę Classen Floor Systems. Do wygrania był montaż w przedszkolu innowacyjnych listew NOOX, zaprojektowanych w oparciu o rysunki wykonane przez dzieci.
Gratulujemy!16 lutego 2020

6 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w niezwykle ważnym spotkaniu edukacyjnym. W ramach akcji "Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa" poznawały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w życiu codziennym. Ćwiczenia i rozmowy z maluchami przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Kątów Wrocławskich oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu. Podobne zajęcia odbyły się 7 lutego. Tym razem dla uczniów klas 1-3.
Więcej

16 lutego 2020

Martyna Małecka i Jagna Paluszak z klasy 7A reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej Wiersze Ojców naszych.
Więcej

9 lutego 2020

6 lutego odbył się Bal karnawałowy dla klas 4-8.
W galerii znajduje się ponad 100 zdjęć z tej imprezy.


8 lutego 2020

4 i 6 lutego odbył się I etap Konkursu dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć"
I miejsce w kategorii klas I-III zdobył zespół z klasy 2A w składzie: Jakub Matacz, Tomasz Nowak i Jakub Pawlik.
I miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła uczennica z klasy 8B Maja Drozd.
Więcej

8 lutego 2020

Jak co roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.
Więcej

5 lutego 2020
   Wczoraj w hali Szkoły Podstawowej w Gniechowicach odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt.
Po zaciętych walkach nasza drużyna zajęła II miejsce.
Gratulujemy!
Więcej
3 lutego 2020


Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się elektronicznie pod adresem: www.katywroclawskie.rekrutacje.edu.pl

Więcej informacji można znaleźć tutaj.3 lutego 2020


Szkoła Podstawowa Nr 2 i GOKiS Kąty Wrocławskie zapraszają do udziału w IV kąckiej edycji VIII Biegu Pamięci Tropem Wilczym.

1 marca 2020 r. zapraszamy wszystkich sympatyków aktywnego wypoczynku oraz wszystkich pozytywnie zmotywowanych do udziału w tym wydarzeniu.

Zgłoszenie do biegu następuje poprzez formularz zgłoszeniowy.

Wszelkie informacje o biegu, regulamin oraz trasę zawodów można znaleźć na stronie www.tropemwilczym.sp2katy.pl/27 stycznia 2020

W naszej szkole realizujemy innowacyjny program "CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" zachęcający uczniów do czytania lektur.
24 stycznia odbyło się w naszej szkole przedstawienie "Podróże Doktora Dolittle'a".
Więcej

27 stycznia 2020

22 stycznia w okolicach szkoły i hali sportowej odbyły się bardzo aktywne i niecodzienne lekcje zawodoznawcze. Z dziećmi omówiono obowiązki zawodowe strażaka, wyposażenie ratowników, ważne zagadnienia dotyczące zachowania się podczas nagłych wypadków. Więcej

16 stycznia 2020

Nasza szkoła przygotowuje się do wyboru Patrona szkoły. Jest to złożona procedura, ale już zakończyliśmy drugi etap.

W październiku klasy zgłaszały swoich kandydatów. Były to wybitne postaci z historii Polski.
Na przełomie listopada i grudnia wszystkie klasy uczestniczyły w wyborach i ich głosami wyłoniono czterech liderów, wokół których odbędzie się kampania wyborcza.
    Zwycięzcami zostali:
  • Janusz Korczak
  • Królowa Jadwiga
  • Młodzi Ekolodzy
  • Maria Skłodowska-Curie

Więcej14 stycznia 2020

   Nasza szkoła bierze udział w Konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego IV edycji programu "Być jak Ignacy". Odkryj Tajemnice Nauki.

Głosowanie odbywa się na Facebooku.
Prosimy o lajki. Każdy głos się liczy!14 stycznia 2020

Nasi uczniowie uczestniczyli w Nocy Laboratoriów. To wydarzenie naukowe, podczas którego ośrodki naukowe otwierają drzwi do swoich pracowni badawczych, na co dzień niedostępnych dla laików. Organizatorem Nocy Laboratoriów jest NOKIA.
Więcej

14 stycznia 2020

10 stycznia odbyła się kolejna, już IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. Tegoroczne hasło przewodnie to Globalne zmiany środowiska.
Więcej

11 stycznia 2020

Wczoraj uczniowie klas 7 i 8 obejrzeli spektakl "Cicho" w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.
Po przedstawieniu uczniowie brali udział w warsztatach pogłębiających zaprezentowaną tematykę o kwestię grupowych reakcji na szeroko rozumianą inność.
Więcej

09 stycznia 2020

   Dziś Zespół Wokalny Comodo wybrał się w muzyczną podróż do Wrocławia, dokładnie do Centrum Kreatywności Talent, by wziąć udział w X Festiwalu Kolęd i Pastorałek Śpiewajmy Małemu!
Zespół wrócił do szkoły z pierwszym dyplomem – wyróżnieniem w kategorii klas V-VIII.
Więcej03 stycznia 2020

Mamy już Nowy Rok. Zobaczmy jednak, co działo się u naszych przedszkolaków w grudniu.
Więcej

31 grudnia 2019

Od 1 stycznia zmienia się plan lekcji.
Jest już on dostępny w dzienniku elektronicznym Librus.22 grudnia 2019

18 i 20 grudnia odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Koncert Kolęd. Wprawdzie za oknami nie jest jeszcze biało, a nieba nie rozświetlają gwiazdy, ale kolędy i pastorałki rozbrzmiewały ze sceny w wykonaniu i młodszy, i starszych uczniów, a nawet nauczycieli.
Więcej

19 grudnia 2019

Dziś w ramach programu edukacyjnego "Sprawny Dolnoślązaczek" naszą szkołę odwiedzili wybitni sportowcy – Mistrzyni Polski w karate Magdalena Makowska oraz Kamil Rosiński zawodnik Mistrzostw Europy i Świata w karate.
Nasi uczniowie wzięli udział w treningu, poćwiczyli wspólnie z mistrzami i poznali kilka zasad panujących w karate sportowym.
Więcej

18 grudnia 2019

Wczoraj odbyły się zajęcia z zakresu gry w piłkę nożną. Trening prowadzony był z ogromnym zaangażowaniem przez trenera Dawida Świdra z Piłkarskiej Akademii Mistrzów "Olimpic".
Więcej

18 grudnia 2019

Miło nam poinformować o wynikach konkursu plastycznego "Mój przyjaciel Miś". Wszystkie prace były bardzo ładne, portrety miśków wykonane bardzo starannie i pomysłowo. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie. Oto wyniki:

I miejsce ex aequo
Wojciech Szymański 5C
Hanna Furmańska 1A
Łucja Woźniczka grupa Krasnale

II miejsce ex aequo
Wojciech Maskiera 3B
Milena Mertuszka 2B
Lena Maskiera grupa Krasnale

III miejsce ex aequo
Kaja Kowalska 3A
Izabela Gielec 2B
Lena Pelczar 1C
Więcej17 grudnia 2019

Dziś uczniowie klas 5-8 wzięli udział w szkoleniu "Mam prawa i nie zawaham się ich użyć – szkolenia z zakresu praw konsumenta dla seniorów i młodzieży z obszaru powiatu wrocławskiego" organizowanym przez Stowarzyszenie Euro-Concret.
Więcej na temat szkolenia można znaleźć tutaj.


Więcej17 grudnia 2019

Wczoraj uczniowie klas szóstych i siódmej wzięli udział w ogólnopolskim programie, który realizował zadania z zakresu edukacji prawnej mające na celu podniesienie poziomu świadomości prawnej, a także przeciwdziałania przyczynom przestępczości wśród młodzieży.
Więcej

17 grudnia 2019

Kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego to jedno z zadań, które realizuje szkoła. W naszej placówce już od wielu lat staramy się prowadzić działania mające na celu promowanie wśród naszych uczniów samorządności.
Więcej

16 grudnia 2019

Nasi uczniowie realizują Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!", którego celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W ramach tego przedsięwzięcia odbył się dzisiaj Szkolny Turniej Badmintona.
Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach o pierwsze i trzecie miejsca, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
1 miejsce – Oliwia Kunecka z 7A
2 miejsce – Martyna Małecka z 7A
3 miejsce – Jagna Paluszak z 7A
4 miejsce – Andżelika Klepczarek z 6B
Więcej

16 grudnia 2019

W sobotnie popołudnie uczniowie z koła ekologiczno–biologicznego połączyli zainteresowania przyrodnicze ze świątecznym nastrojem.
Najpierw obejrzeliśmy film pt. "Młody renifer Alex". Kolejną atrakcją był przedświąteczny spacer po Parku Staromiejskim we Wrocławiu, który zmienił się w Zaczarowany Ogród.
Więcej

16 grudnia 2019

   Niesamowite przygody małej dziewczynki, która ruszyła na ratowanie nowego przyjaciela, mogli śledzić uczniowie klas pierwszych i trzecich. 12 grudnia uczestniczyli w spektaklu "Motyl" wystawianym na deskach wrocławskiego Teatru Lalek. Kolorowa opowieść, pełna pięknych piosenek pozwoliła dzieciom aktywnie współuczestniczyć w tym wydarzeniu.16 grudnia 2019

10 grudnia w klasie 3A odbyły się warsztaty tworzenia czerwononosych krasnali. Zajęcia poprowadziła mama jednej z uczennic, Pani Grażyna Buda. Wesoła przedświąteczna atmosfera sprzyjała pracy. Uczniom pomogły mamy, a krasnale zamieszkały na klasowym parapecie.
Więcej

15 grudnia 2019


1 marca 2020 po raz 4 wystartuje w Kątach Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - święto biegaczy, rodzin, uczniów i wszystkich pozytywnie zakręconych mieszkańców gminy i gości. Już niedługo rusza aktualizacja strony z tym wydarzeniem. Informacje również dostępne będą dostępne pod tym adresem.
Organizatorem imprezy, już po raz czwarty, będzie nasza szkoła. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na portalach społecznościowych, stronie internetowej szkoły i www.tropemwilczym.sp2katy.pl/. Bieżące informacje ukazywać się będą także na stronie tropemwilczym.org15 grudnia 2019

   7 grudnia na Rynku w Kątach Wrocławskich uczniowie naszej szkoły zaprezentowali kolędy i pastorałki podczas II Jarmarku Bożonarodzeniowego.
Więcej12 grudnia 2019

Dziś do naszej placówki przybyli uczniowie z innych szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 oraz ze Szkoły w Gniechowicach, aby wraz z uczniami klas drugich naszej szkoły wystąpić w Mikołajkowym Eduballowym Zawrocie Głowy.
Wszystko to za sprawą imprezy sportowej zorganizowanej przez Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Szkołę Podstawową Nr 2 w Kątach Wrocławskich z wykorzystaniem piłek eduball dla dzieci uczestniczących w programie Sprawny Dolnoślązaczek.
Więcej

11 grudnia 2019

   Uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach "Znam zabytki mojego powiatu", podczas których poznawali i budowali z klocków Lego zabytki architektury ziemiańskiej powiatu wrocławskiego. Więcej9 grudnia 2019

6 grudnia do naszej szkoły przybył długo oczekiwany św. Mikołaj. Pojawił się z workiem słodkości i prezentów, w asyście śnieżynek i krasnali.
Więcej


9 grudnia 2019

W oddziałach przedszkolnych listopad upłynął bardzo szybko.
Zobaczmy, co działo się u naszych milusińskich.7 grudnia 2019

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas 4-7 dotyczące osób niepełnosprawnych - znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, w których odbyły się takie zajęcia prowadzone przez profesjonalnych trenerów.
Więcej

6 grudnia 2019

UWAGA!
Od 9 grudnia zmianie ulegnie rozkład jazdy szkolnych autobusów.
80, 83, 85, inne linie.2 grudnia 2019

Z okazji Mikołajek klasy drugie wybrały się do Wrocławia na lekcje w kinie "Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego".
Zwieńczeniem dnia była wizyta w Schronisku dla bezdomnych zwierząt, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach oraz przekazaliśmy niewyobrażalną ilość karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt. Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, przedszkolakom oraz rodzicom za włączenie się w akcje pomocy zwierzętom.
Więcej

2 grudnia 2019

Członkowie Koła Muzycznego wraz z opiekunem, panią Małgorzatą Dragon podjęli decyzję o zmianie nazwy zespołu. W związku z tym, że śpiewając, chcą się czuć swobodnie i wygodnie, zespół wokalny będzie nosić nazwę Comodo (włoski termin muzyczny oznaczający właśnie ‘swobodnie, wygodnie’).
Może i Ty chcesz zostać jego członkiem? Zapraszamy.2 grudnia 2019

15 listopada uzdolnieni muzycznie członkowie naszego Koła Muzycznego wyruszyli na XVII Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Już od progu przywitali nas uczniowie ubrani w stroje z XIX wieku, a Festiwal rozpoczął się polonezem, przepięknie zatańczonym przez szkolną młodzież.
Więcej

1 grudnia 2019

29 listopada w naszej szkole odbyły się zabawy związane z imieninami świętego Andrzeja. To nawiązanie do tradycji oraz ludowych zwyczajów i wierzeń.
Więcej

1 grudnia 2019

W oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczystość z okazji Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie klasy 7A i 3B chcieli już u najmłodszych zaszczepić zamiłowanie do nauki języków, informując o wybranych krajach Europejskich i pokazując im ciekawostki o nich.
Więcej

archiwum starszych wiadomości

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2021 www.sp2katy.pl