Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności

30 marca 2021

30 marca 2021

Życząc ciepłych, zdrowych i spokojnych Świąt, chwalimy się pracami wykonanymi w ramach zajęć techniki.
Uczniowie klas 5 i 6.
Więcej

30 marca 2021

Marzec to miesiąc poezji. Co roku nasi uczniowie stają w konkursowe szranki, by recytować lub śpiewać utwory poetyckie. Również w tym roku, 18 marca uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy 4 - 5 oraz 6 – 8 przystąpili do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Więcej

30 marca 2021

Chociaż pandemia utrudnia nam życie staramy się nadal poznawać świat. Uczestnicy koła geograficznego w zaciszu domowym prowadzą własne badania i eksperymenty. Ostatni projekt dotyczył gorących zjawisk – wulkanów.
Więcej30 marca 2021

Dzisiaj w naszej szkole odbył się online międzyszkolny Konkurs Wielkanocny Osterbräuche. W konkursie uczestniczyli Uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich, Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Bosko w Karczycach i szkoły językowej Multi-Kulti w Lutyni. Celem konkursu było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych w Niemczech. Miejsca czołowe zajęli Uczniowie klas 8.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!29 marca 2021

Miło nam poinformować, że Zofia Byszyńska z 5A zajęła VII miejsce w Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriale Urszuli Marciniak). W zawodach brali udział uczniowie z kilku województw.24 marca 2021

W poniedziałek dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki z grupy Motylki ubrały się na żółto, Rybki na niebiesko, Żabki na zielono, a Biedronki na czerwono.
Więcej

23 marca 2021

Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich - "Pani Wiosna".
Aleksandra Połuczanin zajęła I miejsce, a Lena Dudzic II miejsce.
Gratulujemy.
Więcej

23 marca 2021

Do 9 kwietnia 2021 r. wszystkie zajęcia realizowane w ramach projektu "Wspólnie ku lepszej edukacji" zostają zawieszone.22 marca 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A została laureatką Dolnośląskiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Gratulujemy!22 marca 2021

19 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Kolorowej Skarpetki.
Więcej

21 marca 2021

Z uśmiechem i piosenką na ustach już w piątek uczniowie w naszej szkole i przedszkolu obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Klasy celebrowały ten wyjątkowy dzień wykonując Marzannę, plakaty wiosenne, dekoracje w sali, śpiewając piosenki oraz przez kolorowe stroje i słodki poczęstunek.
Więcej

21 marca 2021

W ramach cyklu zajęć o Polsce uczniowie klasy trzeciej wybrali się w wirtualną podróż po naszym pięknym kraju poznając dany region, jego kulturę, przyrodę, zwyczaje.
Więcej

16 marca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się szkolny konkurs plastyczny pt. „Zimowe krajobrazy”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

16 marca 2021

12 marca klasę 1A odwiedziła Pipi, bohaterka książki Astrid Lindgren "Fizia Pończoszanka". Pipi przeczytała fragmenty swoich przygód, przedstawiła przyjaciół, którzy przeżywają razem z nią niesamowite przygody.
Więcej

14 marca 2021

   Szanowni Państwo!!!

W tym roku mija 65 lat odkąd Szkoła Podstawowa nr 2 stała się nieodłącznym i ważnym elementem środowiska Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Wielu mieszkańców Kątów Wrocławskich i pobliskich miejscowości to absolwenci, którzy nadal współtworzą historię tej szkoły przyprowadzając do niej własne dzieci, a nawet wnuki.
Uczniowie, ich rodzice i grono pedagogiczne starają się współtworzyć życie gminy angażując w różne wydarzenia, uroczystości i projekty o zasięgu nie tylko lokalnym. Nasze dzieci i młodzież z sukcesami reprezentują szkołę w konkursach, zawodach, przeglądach.

Ostatnie lata i miesiące to w naszym życiu okres nieustannych zmian. Reforma oświaty wydłużyła naukę w szkole podstawowej o 2 lata, połączyliśmy się z gimnazjum, a obecnie borykamy się – jak cały świat – z epidemią i jej poważnymi skutkami. Mimo zawirowań, dokładamy jednak wszelkich starań, by szkolne życie było jak najbardziej uporządkowane i stabilne. Chcemy zachować ciągłość działań spoglądając już w przyszłość, jednocześnie zachowując kontakt z tradycją i historią.

W roku szkolnym 2019/2020 rozpoczęliśmy bardzo ważny projekt – wybór patrona szkoły. Po wielu miesiącach różnych działań całej społeczności szkolnej zdecydowaliśmy, że nasza placówka będzie nosić imię lekarza, pisarza, pedagoga i wybitnego przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka. Zwieńczeniem ostatnich wydarzeń ma być uroczystość nadania imienia, którą planujemy 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Jednym z marzeń, które chcielibyśmy jeszcze zrealizować jest to, by uroczystość uświetnił sztandar, który dopełni ceremoniału.

Zwracamy się do Państwa – mieszkańców gminy Kąty Wrocławskie, naszych bliższych i dalszych sąsiadów – z apelem o wsparcie realizowanych przez nas działań i objęcie przedsięwzięcia honorowym patronatem. Osoby związane ze Szkołą Podstawową nr 2 od lat, zachęcamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami z okresu szkolnego – zdjęciami pamiątek, przedmiotów kojarzących się z okresem edukacji, fotografiami wcześniejszej siedziby obiektu.

Przyjaciół i sympatyków naszej placówki prosimy także o wsparcie finansowe, które umożliwi nam stworzenie odpowiedniej oprawy wyjątkowego jubileuszu oraz obchodów nadania imienia, a może także upragnionego sztandaru. Darowizny można przekazywać na konto 95 1020 5242 0000 2902 0470 3783 z dopiskiem jubileusz. Zdajemy sobie sprawę z trudności, problemów z jakimi borykają się obecnie wszyscy, tym bardziej będziemy wdzięczni za zainteresowanie naszą sprawą i pomoc w realizacji marzenia. Chcielibyśmy, aby Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich - nosząca imię Janusza Korczaka – mogła nadal pełnić funkcję ambasadora współpracy między członkami społeczności gminnej w różnym wieku i z różnych środowisk.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby nam pomóc, zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego 71 316 65 15 lub e-mailowego sekretariat@sp2katy.pl.

Pismo do Rodziców i Przyjaciół szkoły13 marca 2021

Miło nam poinformować, że do finału Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach (Memoriału Urszuli Marciniak) zakwalifikowali się: Zofia Byszyńska z 5A, Martyna Małecka z 8A oraz pan Wojciech Sichniewicz.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!12 marca 2021

Chłopcy z oddziałów przedszkolnych 8 marca zachowali się bardzo szarmancko i przygotowali dla swoich koleżanek poczęstunek w sali. Nie obyło się bez wręczenia upominków i złożenia życzeń wszystkim kobietom. Chłopcy także nie zapomnieli o wręczeniu kwiatów Pani Dyrektor, nauczycielom oraz woźnym.
Więcej

11 marca 2021

Na zajęciach technicznych uczniowie klas 5-6, w ramach upcyklingu (kreatywne wykorzystanie materiału) dali drugie życie starym, często samotnym skarpetom. Powstały wesołe pacynki, które wywołały niejeden uśmiech na twarzy.
Więcej

6 marca 2021

W oddziałach przedszkolnych obchodzony był Dzień Dentysty. Przedszkolaki na zajęciach dowiedziały się, jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe i lśniące.
Więcej

5 marca 2021

Dziś odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Niemieckiej. Najmłodsi Uczniowie nie tylko mieli możliwość zademonstrowania swoich umiejętności wokalnych w języku niemieckim, lecz także mogli w przyjemny i radosny sposób spędzić czas.
Więcej

4 marca 2021

Serdecznie dziękujemy wszystkim Przedszkolakom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym "Maska karnawałowa". Celem edukacyjnym naszego wydarzenia było rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej wśród naszych przedszkolaków.
Więcej

1 marca 2021

Konkurs walentynkowy rozstrzygnięty. Serdecznie dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie "Kartka walentynkowa".
Gratulujemy dzieciom kreatywności i pomysłowości.
Więcej

27 lutego 2021

   Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich samodzielnie sprawdzili, co można zobaczyć na zimowym niebie. 26 lutego szkoła wzięła udział w całodniowych zajęciach e-Planetobus. Uczestnicy połączyli się online z edukatorami Centrum Nauki Kopernik i wraz z nimi polecieli w kosmos.
Więcej


24 lutego 2021

W szkolnym etapie konkursu "Uczę się bezpiecznie żyć" dla klas I-III wzięło udział dziewięć zespołów trzyosobowych.
Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wysoki i o wyłonieniu zwycięscy rozstrzygnęła dogrywka, w której tylko jednym punktem zwyciężyła klasa 3C w składzie: Masza Błaut, Maja Misiuna, Urszula Grabarczyk. Drugie miejsce zajęła klasa 2C w składzie: Magdalena Mistecka, Szymon Matusik, Robert Mamrot. Trzecie miejsce zajęła klasa 3A w składzie: Lena Mintus, Jakub Matacz, Piotr Starzyński.
Więcej

23 lutego 2021

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za I półrocze roku szkolnego 2020/2021 wynosi minimum 5,30.19 lutego 2021

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości.
Dzień w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni.
Więcej

18 lutego 2021

Dzieci z przedszkola podczas baśniowego tygodnia poznawały bajki i baśnie, słuchały opowiadań i słuchowisk, nie tylko z wykorzystaniem książek i współczesnych multimediów. Przeniosły się w czasy młodości swoich rodziców oglądając i słuchając bajek z adaptera, gramofonu oraz rzutnika do bajek na kliszy.
Więcej15 lutego 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z chemii.
Gratulujemy!15 lutego 2021

Karnawał to czas pełen radości i zabaw, a jego najbardziej oczekiwanym dniem jest Bal Karnawałowy.
Więcej

13 lutego 2021


Biegaczki i biegacze, pasjonaci aktywności fizycznej naszego miasta, gminy i wszyscy, którzy kiedyś biegli i chcą pobiec ponownie. Tak, w tym roku ponownie Szkoła Podstawowa nr 2 (wcześniej Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika) organizuje kolejną edycję Biegu Pamięci Tropem Wilczym. Niestety pandemia sprawiła, że BIEGNIEMY 16 MAJA.
Więcej11 lutego 2021

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu finałowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego.
Gratulujemy!8 lutego 2021

Miło nam poinformować, że w II Dolnośląskim Festiwal Piosenki Polskiej Gdzie Ci artyści szaleni? w kategorii: Szkoła podstawowa I-II – soliści 1. miejsce zajął Karol Hełka, uczeń klasy 1B. Zachwycił jury piosenką pt. Cyrk z repertuaru Majki Jeżowskiej.
3. miejsce w tej samej kategorii wywalczył Jeremi Błoński, uczeń klasy 1C w piosence Witajcie w naszej bajce autorstwa Jana Brzechwy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej6 lutego 2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych, którym bardzo bliska jest ekologia, wykorzystały wiklinę papierową (zrobioną z niepotrzebnych gazet), aby stworzyć piękne prezenty, które dedykowane były dla osób bardzo ważnych w ich życiu.
Więcej

5 lutego 2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały pyszne owsiane ciasteczka z bakaliami i czekoladą.
Więcej

4 lutego 2021

Od 8 lutego 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kąty Wrocławskie. Tegoroczna rekrutacja odbędzie się elektronicznie, za pomocą formularza, który będzie dostępny na stronie internetowej: katywroclawskie.rekrutacje.edu.pl

Szczegółowa instrukcja logowania do systemu dla rodziców, kryteria naboru oraz pełny harmonogram rekrutacji do placówek oświatowych dostępne są na stronie internetowej systemu rekrutacji.1 lutego 2021

Dziękujemy całej społeczności szkolnej i przedszkolnej za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Więcej

1 lutego 2021

29 stycznia w naszej szkole odbył się nietypowy Bal karnawałowy.
Więcej

27 stycznia 2021

Konkurs dla Dzieci i Młodzieży "Uczę się bezpiecznie żyć", którego głównym celem jest podnoszenie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego dzieci i młodzieży wpisał się na stałe w działania naszej szkoły. Etap szkolny konkursu dla sześciolatków odbył się 18 stycznia 2021 r., wzięły w nim udział dwa zespoły trzyosobowe. Różnicą dwóch punktów zwyciężyła grupa "Żabek".
Więcej

27 stycznia 2021

Na początku grudnia został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. Moje miasto jesienią. Uczniowie klas 1-3 odebrali w tym tygodniu nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Więcej

26 stycznia 2021

Projekt Zdalna Szkoła + stanowi kontynuację projektu Zdalna Szkoła, a jego celem jest doposażenie jednostek oświatowych w sprzęt komputerowy niezbędny do realizacji zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo, w tym pochodzącym z rodzin wielodzietnych.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich uzyskała 15 laptopów w pierwszej edycji projektu, natomiast 6 w drugiej.
Więcej22 stycznia 2021

Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważny dzień w sercach małych przedszkolaków. Przygotowali oni występy, przepiękne laurki z życzeniami oraz własnoręcznie zrobione prezenty.
Więcej

22 stycznia 2021

Tuż po powrocie z ferii nagle spadło trochę śniegu. Uczniowie od razu skorzystali z możliwości przeprowadzenia zajęć wychowania fizycznego na śniegu oraz zdobycia kolejnej sprawności Sprawnego Dolnoślązaczka.
Więcej

18 stycznia 2021

Od 18 stycznia 2021 r. w Szkole Podstawowej realizowane są zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 1-3
  • matematyka poprzez zabawę – 1 grupa (środa 12:45-13:30)
  • robotyka – 2 grupy (czwartek 12:45-13:30, piątek 12:45-13:30)
Zajęcia dla uczniów klas 4-8 w dalszym ciągu są zawieszone.16 stycznia 2021

Od kilkunastu miesięcy w naszej placówce trwają wybory Patrona szkoły.
Znamy już wyniki głosowania Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły.

15 stycznia 2021

Ferie zimowe dobiegły końca. Zobaczmy, co robiły dzieci w oddziałach przedszkolnych podczas tych zimowych dni.
Więcej

13 stycznia 2021

Korzystając z uroków zimy dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na spacer w pobliżu placówki, ulepiły kilka bałwanów i obserwowały zmiany, które zaszły w przyrodzie.
Więcej

9 stycznia 2021

W styczniu, w piątek, jest taka "noc", która rozpoczyna się już po 16, za oknem prószy śnieg i jest mroźno. To wyjątkowa, fascynująca Noc Biologów. Ogólnopolska akcja - Noc Biologów - obchodzi w tym roku jubileusz. To już X edycja.
Więcej8 stycznia 2021

W grudniu, zainteresowani ekologią uczniowie z klas 7-8, wzięli udział w świątecznych warsztatach on-line w duchu zero waste Działamy dla klimatu.
Warsztaty uświadamiały o konieczności odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji oraz o ponownym wykorzystywaniu i odzyskiwaniu produktów, opakowań i materiałów. Uczniowie zdobyli wiadomości na temat zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali też działania Młodzieżowej Rady Klimatycznej.
Każdy uczestnik warsztatów mógł wziąć udział w finałowym quizie o klimacie i zrównoważonej konsumpcji. Nagrodą za prawidłowo rozwiązany quiz były materiały edukacyjno–promocyjne dla szkoły. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zdobyli taką nagrodę. Więcej8 stycznia 2021

   Jakub Gumuła z 1C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym NIE dla ŚMIECI w lesie! zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg we Wrocławiu, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych we Wrocławiu oraz Chemeko System, w kategorii szkoły podstawowe klasy I–III.
Gratulujemy!
2 stycznia 2021

31 grudnia przedszkolaki tanecznymi krokami pożegnały stary rok.
Były tańce i zabawy, magiczne zimne ognie, wypowiadanie postanowień noworocznych i kreślenie marzeń.
Więcej

2 stycznia 2021

W okresie świątecznym (23-29 grudnia) w klasie 1C odbył się Klasowy Konkurs Kolęd i Pastorałek on-line.
Więcej

28 grudnia 2020

Na przełomie listopada i grudnia w klasach 1-3 i 4-8 zostały zrealizowane zajęcia wychowawczo–profilaktyczne w formie online. Z uwagi na utrzymujące się ograniczenia, tradycyjną formę spotkań z uczniami z powodzeniem zastąpiły nowoczesne technologie. Uczniowie, po raz pierwszy w warunkach domowych, brali udział w warsztatach, nieco tylko zmodyfikowanych do nowych warunków przekazu. Programy wychowawcze sfinansowane ze środków Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie zrealizowała firma "Progres Centrum Profilaktyki i Edukacji".
Więcej22 grudnia 2020Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż.
Z tej okazji Wychowawcy wszystkich grup z oddziałów przedszkolnych oraz wszystkich klas przygotowali życzenia dla swoich uczniów:
Więcej życzeń znaleźć można tutaj.22 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, w którym zależy nam na stworzeniu wyjątkowej, rodzinnej atmosfery, spotkaniu z bliskimi i radości. Dlatego nasi uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" oraz akcji "Kartka w koronie" zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich.
Więcej

22 grudnia 2020

18 grudnia w oddziałach przedszkolnych odbyły się uroczystości wigilijne. Świętowanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem i słuchaniem najpiękniejszych świątecznych utworów. Po złożeniu życzeń dzieci zasiadły do wigilijnych stołów.
Więcej

22 grudnia 2020

Tuż przed świętami maluchy z naszych oddziałów przedszkolnych dekorowały pachnące pierniki, upieczone przez kilka Mam (za co serdecznie dziękujemy).
Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.
Więcej

22 grudnia 2020

Klasa 6A w ramach Akcji "Razem na Święta" zajęła się zorganizowaniem zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku w Świdnicy. Uczniowie zgromadzili karmę dla psów i kotów, środki czystości, obroże i smycze. Dary zostaną zawiezione do Schroniska i mamy nadzieję, że posłużą zwierzakom tam przebywającym.
Uczennice tej klasy zajęły się również przygotowaniem ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół. Mamy nadzieję, że będą cieszyć oczy i serca wszystkich w tym świątecznym czasie.21 grudnia 2020

Jakub Gumuła z 1C zajął III miejsce w Konkursie "Moje szczęście" organizowanym przez XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki. Uczestnicy mieli zaprezentować swoje odwzorowanie fragmentu wzoru strukturalnego cząsteczki szczęścia - endorfiny.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Więcej

20 grudnia 2020

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klas 4-6, w ramach zajęć technicznych, mieli za zadanie stworzyć stroik świąteczny w kształcie choinki. Warunkiem było użycie surowców dostępnych w każdym domu i nietypowych zarazem.
Więcej

18 grudnia 2020

Dziś odbył się online Konkurs z języka niemieckiego sprawdzający słownictwo z tematyki bożonarodzeniowej: Meister des Weihnachtswortschatzes.
Czołowe miejsca zajęli:
1. Iga Olszewska z 8A
2. Martyna Małecka z 8A
3. Klaudia Ciołek z 7A
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!17 grudnia 2020

W grupie Żabki realizowany jest Tydzień Kulinarnych Aktywności. W poniedziałek wykonaliśmy soki owocowe-warzywne, a we wtorek dzieci zamieniły się w Mini Masterchefów i wykonały swoją ulubioną mini pizzę.
Więcej

15 grudnia 2020

   Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Igor Górak z 1A zdobył pierwsze miejsce w konkursie plastycznym – Niepodległa moimi oczami organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Motywem przewodnim pracy dla uczniów klas I–III były barwy biało-czerwone, barwy wolności.
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
15 grudnia 2020

Klasy 1A i 1B pomimo zdalnego nauczania wzięły udział w ogólnopolskiej akcji Śniadanie daje moc. Dzieci samodzielnie wykonały kolorowe kanapki, zdrowe soki i pyszne owocowe szaszłyki.
Więcej

12 grudnia 2020

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny pt. Moje miasto jesienią został rozstrzygnięty. W każdej grupie przedszkolnej, jak i w klasach 1-3 jury wybrało po jednym najciekawszym zdjęciu, które dodatkowo zostały wyróżnione. Pani Dyrektor wręczyła przedszkolakom nagrody i dyplomy. Uczniowie klas 1-3 otrzymają nagrody po powrocie do szkoły.
Więcej

7 grudnia 2020

Dziś Mikołaj postanowił odwiedzić naszą placówkę. Przybył w towarzystwie elfów oraz zaprzyjaźnionego od wielu lat renifera.
Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jego przybycie. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenki. Każdy przedszkolak dostał prezent.
Więcej

27 listopada 2020

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo wesoło obchodziły ten dzień.
Z tej okazji kilkoro uczniów naszej szkoły wykonało piękne portrety miśków.
Więcej

27 listopada 2020

   Wczoraj grupa Żabki z oddziałów przedszkolnych obchodziła Andrzejki.
Więcej
25 listopada 2020

Uczniowie Klas I-III wzięli udział w konkursie "Mój Święty Patron" - przygotowywali prace plastyczne, a także przebierali się za swoich Świętych Patronów.
Więcej

21 listopada 2020

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Hasło tegorocznej edycji "Dobre słowo – podaj dalej" zachęca do dzielenia się dobrym słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem i doceniania siły płynącej z ich stosowania.
Świętujmy Dzień życzliwości codziennie! To nic nie kosztuje, wystarczy miłe słowo, przyjazny gest…
Więcej

20 listopada 2020

Ogólnopolski Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada. Przedszkolaki z grupy Motylki i Rybki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 pamiętały o Seniorach z naszej gminy. Przygotowały upominki i piękną laurkę dla członków Powiatowego Klubu Seniora w Kątach Wrocławskich.
Więcej

16 listopada 2020

W tym wyjątkowym roku Uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się w innej niż co roku formie. Wszystko odbyło się kameralnie, w klasach. Rodzice mogli podziwiać dzieci przez Internet.
Więcej

16 listopada 2020

W ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Więcej

15 listopada 2020

Zakończyliśmy akcję charytatywną Paka dla zwierzaka. Od kilku lat pomagamy placówkom i organizacjom zajmującym się opieką nad porzuconymi, potrzebującymi ochrony zwierzętami.
Więcej

10 listopada 2020

W ogarniętym pandemią kraju, w zamkniętej szkole, nasi najmłodsi - oddali hołd Polsce i radośnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Symboliczna godzina - 11:11, to czas, w którym przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 wraz z nauczycielami, dyrekcją i pracownikami szkoły uczcili pamięć 11 listopada i Narodowe Święto Niepodległości.
Więcej

8 listopada 2020

W październiku uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym "Jesienne krajobrazy". Celem konkursu było zainspirowanie do obserwowania świata przyrody oraz możliwość rozwijania twórczości plastycznej.
Więcej

7 listopada 2020

Grupa Rybki brała udział w projekcie Śniadanie daje moc.
Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest spożywanie śniadania. Ponadto wysłuchały wierszy Jana Brzechwy "Na straganie" oraz "Pomidor".
Więcej

6 listopada 2020

Każdego roku pod koniec października w naszym przedszkolu obchodzony jest Dzień dyni. W tym roku został zorganizowany przedszkolny konkurs plastyczny pod tytułem "Dynia".
Więcej

6 listopada 2020

Ze względu na wprowadzone na obszarze całego kraju nowe obostrzenia w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dolnośląski Kurator Oświaty podjął decyzję o zmianie terminów przeprowadzenia etapów powiatowych konkursów zDolny Ślązak.
Nowy harmonogram konkursów zostanie opublikowany na stronie konkursów do 15 grudnia.​2 listopada 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z geografii.
Gratulujemy!2 listopada 2020

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli.31 października 2020


Szkoła pamięta to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy, której celem jest oddanie czci lokalnym bohaterom i zapalenie znicza w miejscach pamięci.
W tym roku również zadbaliśmy o tablice, a młodsze dzieci, które chodzą do szkoły, oddały hołd przed symboliczną szkolną wystawą.
Więcej31 października 2020

Lena Kajda z 6C, Wiktoria Pabisek z 6B, Iga Olszewska z 8A oraz Mateusz Kramek z 7A zostali zakwalifikowani do wojewódzkiego etapu VIII Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.
Gratulujemy!30 października 2020

Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii oraz chemii, natomiast Martyna Małecka z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z biologii.
Gratulujemy!29 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, natomiast Mateusz Kramek z 7A zakwalifikował się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z fizyki.
Gratulujemy!28 października 2020

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A zakwalifikowała się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak z historii.
Gratulujemy!28 października 2020

Code Week – Europejski Tydzień Kodowania, który trwa od 10 do 25 października. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
Więcej

28 października 2020

W październiku 2020 r. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Tornistra. W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, także i w tym roku przypomnieliśmy uczniom, jak ważnym aspektem jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa u rozwijającego się wciąż młodego człowieka. W klasie 1B zostało przeprowadzone ważenie tornistrów, aby sprawdzić wagę tornistra danego dziecka mając na uwadze zdrowy kręgosłup każdego ucznia. Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego waga tornistra nie powinna przekraczać 10 – 15 % masy ciała dziecka.
Więcej

28 października 2020

W ramach udziału w projekcie Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży? uczniowie klasy 3B zamienili klasę w salę doświadczalną.
Więcej

26 października 2020

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli.23 października 2020

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną zostają wprowadzone kolejne zasady bezpieczeństwa.
Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół wejdą w życie od soboty 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.

W godzinach 8:00-16:00 w dniach nauki szkolnej istnieje obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy i dni wolne od nauki.
19 października 2020

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Każda klasa wykonała obok swojej sali okolicznościową gazetkę. Nie zabrakło także głównej dekoracji w holu szkoły oraz prezentacji z życzeniami wykonanej przez Samorząd Uczniowski.
Miłym akcentem były drobne upominki oraz słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły, które wraz z serdecznymi życzeniami przekazał Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców.
Więcej

18 października 2020

W grupie Żabki wiele się dzieje - dzieci uczą się o etapach powstawania chleba, próbują przetworów z dyni, uczą się, jak wydoić krowę, wyciskają soki z owoców i robią przepiękne ozdoby z jarzębiny.
Więcej

18 października 2020

Jak sprawić by nauka była kreatywna i zapamiętana na długo? Odpowiedź jest prosta - przez pracę twórczą i doświadczenia. Dlatego w ramach międzynarodowego Dnia Drzewa, udziału w projekcie "Czytam z klasą" - edycja ekologiczna oraz lekcji przyrodniczo-matematycznej w terenie, uczniowie zapoznawali się z otaczającą nas przyrodą.
Więcej

10 października 2020

2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Klasę 4B odwiedził pan Burmistrz Łukasz Zbroszczyk, który demonstrował naukę tabliczki mnożenia za pomocą metody mnemotechnicznej.
Więcej

3 października 2020

Z okazji Dnia Chłopaka oraz Święta Pieczonego Ziemniaka 1 października klasy trzecie wybrały się na wycieczkę.
Więcej

3 października 2020

30 września w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku przebiegały one nieco inaczej niż w latach ubiegłych ze względu na sytuację epidemiczną w kraju. Tym razem to urna wyborcza przyszła do uczniów i nauczycieli, aby uniknąć gromadzenia się dużej liczby osób podczas głosowania. Głosowanie przebiegło sprawnie i szybko.

Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszło 5 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę głosów:
Przewodnicząca: Martyna Małecka klasa 8A
Zastępca: Irena Pluta klasa 7A
Członkowie Zarządu:
Władysław Sobolewski klasa 8A
Pola Paluszak klasa 7B
Martyna Pik klasa 7B
Więcej

2 października 2020

W ostatnim dniu września obchodzony jest Dzień Chłopaka.
Zobaczmy, co dziewczęta przygotowały dla swoich kolegów w grupie Motylki.
Więcej

2 października 2020

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień Pustej Klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu.
Nasza szkoła także dołączyła do tej inicjatywy. Część zajęć odbyła się na świeżym powietrzu, a sale dydaktyczne zostały puste.
Więcej

29 września 2020

22 września w naszej szkole po raz kolejny odbyło się wielkie święto nauki. II edycja Festiwalu Nauki została objęta patronatem XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
W ramach festiwalu, uczniowie wzięli udział w pokazach fizyczno-chemicznych na temat gazów. Ponadto w programie nie zabrakło wykładów, prelekcji i pogadanek dla poszczególnych klas.
Więcej


29 września 2020

W 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, aby podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne.

W tym roku nasze Przedszkolaki świętowały 21 września. Na najmłodszych członków naszej społeczności czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie Nauczycielki.
Więcej

28 września 2020

Grupa Małych Detektywów Historii Kątów Wrocławskich w przepiękne czwartkowe południe przeżyło niezapomnianą przygodę.
Więcej

28 września 2020

Grupa Żabki bardzo lubi owoce, dlatego też Dzień Śliwki obchodziła w kolorze fioletowym!
Więcej

27 września 2020

25 września symbolicznie świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.
Więcej

25 września 2020

Wczoraj w świetlicy szkolnej odbyła się lekcja tematyczna dla uczniów klas III.
Celem zajęć było zapoznanie uczniów z występującymi roślinami uprawnymi w Polsce, ich podziałem oraz przybliżenie tradycji Święta Plonów – Dożynki w naszej kulturze ludowej.
Więcej

23 września 2020

Wczoraj przedszkolaki wybrały się do lasu w poszukiwaniu jesieni.
Z przyniesionych darów powstały piękne prace plastyczno-techniczne.
Więcej

23 września 2020

21 września uczniowie klasy trzeciej w ramach lekcji przyrody uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym roku działaliśmy pod hasłem "Myśl globalnie, sprzątaj lokalnie".
Więcej

22 września 2020

W słoneczne, niedzielne popołudnie grupa entuzjastów przyrody z naszej szkoły wzięła udział w wydarzeniu – Spacer z Przyrodą. Organizatorem spaceru była Gmina Kąty Wrocławskie oraz Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oddział we Wrocławiu.
Więcej

19 września 2020

Wybór imienia szkoły nie może być przypadkowy, musi on być uzasadniony. Imię szkoły powinno nawiązywać do historii lub współczesności Polski, regionu, szkoły, ważnych osiągnięć, niezwykłych osobowości, których dokonania i postawa życiowa jest wzorem do naśladowania dla całej społeczności szkolnej.
Przerwana przez pandemię akcja wyboru Patrona Szkoły została zakończona. 9 i 10 września głosowali rodzice, a 15 września, we wtorek głosowali wszyscy obecni uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły.
Więcej

18 września 2020

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
Więcej

18 września 2020

Dwa tygodnie września już za nami.
Zobaczmy, co słychać u naszych przedszkolaków.
Więcej

14 września 2020

   Miło nam poinformować, że 22 września 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich odbędzie się 2. edycja Festiwalu Nauki.

Otrzymaliśmy patronat XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Będziemy gościć ciekawych ludzi ze świata nauki i sztuki. Dla naszych uczniów odbędą się liczne wykłady i warsztaty.
Każdy znajdzie coś dla siebie.12 września 2020

Dodaliśmy nową zakładkę - Projekt Unijny, a w niej informacje na temat projektu "Wspólnie ku lepszej edukacji" współfinansowanego z funduszy unijnych dla szkół w Gminie Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, Siechnice.10 września 2020

W zakładce zajęcia pozalekcyjne znalazła się informacja o zajęciach prowadzonych w tym roku szkolnym oraz najważniejsze dokumenty.7 września 2020

Przypominamy, że pierwsze zebrania z wychowawcami klas szkolnych odbędą się w najbliższych dniach:
9 września (środa) godzina 17:00 – klasy 1-2
9 września (środa) godzina 18:00 – klasy 3-4
10 września (czwartek) godzina 17:00 – klasy 5-6
10 września (czwartek) godzina 18:00 – klasy 7-8

Harmonogram kolejnych spotkań dostępny jest tutaj.3 września 2020

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny.
Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przywitani w auli.
Pozostali uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach.
Więcej

28 sierpnia 2020

Szanowni Państwo,
1 września rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021.

Uczniów klas pierwszych zapraszamy wraz z rodzicami na uroczyste przywitanie do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przy ul. Brzozowej 4 kolejno:
Klasę 1A o godzinie 9:00
Klasę 1B o godzinie 10:00
Klasę 1C o godzinie 11:00.

Po uroczystości uczniowie (bez rodziców) pod opieką wychowawcy udadzą się do swojej sali lekcyjnej na krótkie spotkanie.
Uczniowie pozostałych klas spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych wg następującego harmonogramu (przewidziany czas spotkania – około 45 minut):

Godzina 9:00
1A (Ewa Fida) – aula widowiskowa, następnie sala 37
2A (Beata Rakoczy) – sala 17
4A (Agata Morgowniczy-Majewska) – sala 26
5A (Alina Dudziec) – sala 56
6B (Magdalena Szetelnicka-Szwaba) – sala 31
7A (Izabela Strzelczyk) – sala 30

Godzina 10:00
1B (Aneta Gawęcka) – aula widowiskowa, następnie sala 38
2B (Dominika Sporna) – sala 16
4B (Iwona Wójciak) – sala 59
6A (Małgorzata Dragon) – sala 29
6C (Anna Blandzi-Grubizna) – sala 25
7B (Monika Małecka) – sala 27

Godzina 11:00
1C (Magdalena Szylar-Trabszo) – aula widowiskowa, następnie sala 32
2C (Marta Kowalska) – sala 3
3A (Dorota Kalinowska) – sala 35
3B (Agnieszka Matusik) – sala 36
3C (Izabela Dykiel) – sala 2
8A (Agata Chądzyńska) – sala 55

Uczniowie spoza Kątów Wrocławskich skorzystają z transportu gminnego.2 lipca 2020

Szanowni Państwo!

Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje, a my już planujemy kolejny rok.

Wszystkich rodziców i opiekunów dzieci, które w roku szkolnym 2020/2021 będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich już dziś zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu 27 sierpnia (czwartek) o godzinie 17:00.

Także 27 sierpnia, ale o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców.

Pierwsze zebrania z wychowawcami klas szkolnych odbędą się już po rozpoczęciu roku szkolnego w następujących terminach:
9 września (środa) godzina 17:00 – klasy 1-2
9 września (środa) godzina 18:00 – klasy 3-4
10 września (czwartek) godzina 17:00 – klasy 5-6
10 września (czwartek) godzina 18:00 – klasy 7-8

Serdecznie zapraszamy i jednocześnie informujemy, że w związku z wprowadzonym w kraju stanem epidemii, przedstawione informacje mogą ulec zmianie.2 lipca 2020

W zakładce rok szkolny 20/21 znalazły się propozycje wyposażenia dla uczniów idących w nowym roku szkolnym do przedszkola i szkoły (zarówno tych młodszych jak i starszych).30 czerwca 2020

Pojawiła się nowa zakładka - rok szkolny 20/21, a w niej zestaw podręczników do języka niemieckiego i religii.archiwum starszych wiadomości
Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl