Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności
oddziały gimnazjalne

22 czerwca 2018

Kolejny rok szkolny już za nami. Ostatni dzień upłynął na wręczaniu świadectw, nagród i stypendiów. Były łzy wzruszenia, bo z niektórymi uczniami i nauczycielami żegnaliśmy się niestety na zawsze, były kwiaty dla pedagogów w podziękowaniu za roczną pracę, ale także słodkości dla uczniów.
To będą długie wakacje, bo spotykamy się dopiero 3 września. Zatem, udanych, bezpiecznych, wakacji!
Więcej

20 czerwca 2018

Uczennica naszej szkoły Julianna Osada-Jabłońska (kl. 3 gimnazjum) zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Wędrówki szlakiem wartości, który jest organizowany pod patronatem: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Konkurs odbył się w 23 maja w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu. To nie jedyny sukces, bowiem Karolina Wojciechowska (klasa 2 gimnazjum) wywalczyła w kategorii poezja śpiewana II miejsce, a tydzień wcześniej, w konkursie dla szkół podstawowych, Irenka Pluta z klasy 4 otrzymała wyróżnienie w recytacji prozy.
W Jury Konkursu dla gimnazjalistów zasiadał m. in. Jerzy Skoczylas (polski satyryk, członek Kabaretu Elita, polityk samorządowy) i Roberto Skolmowski (polski reżyser teatralny, dyrektor naczelny i artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej).
Serdecznie gratulujemy sukcesów!13 czerwca 2018

6 czerwca odbyła się Gala Zdolnego Ucznia, podczas której rozdane zostały dyplomy, nagrody i podziękowania dla najbardziej wyróżniających się uczniów z całej szkoły.
Więcej

12 czerwca 2018

4 czerwca odbyła się Szkolna Olimpiada Polonistyczna. W gronie laureatów znaleźli się następujący uczniowie:
1. Miazek Weronika z 2A
2. Bieniek Oliwia z 2A
3. Kmiecik Agata z 2A
4. Konarski Marcin z 2A
5. Pieczonka Agnieszka z 2A
6. Wojciechowska Karolina z 2D
7. Czmiel Klaudia z 3A
Te osoby uzyskały, na teście sprawdzającym znajomość dodatkowych lektur, co najmniej 75% maksymalnego wyniku punktowego i otrzymują na koniec roku ocenę celującą z języka polskiego.
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.29 maja 2018

Kolejni uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Tym razem pod hasłem "3xS czyli na szlaku Syrenek warszawskich".
Uczniowie zwiedzili m.in. Centrum Nauki Kopernik, Rynek Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, Stadion Narodowy PGE, Cmentarz Powązki Wojskowe, Gród Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski oraz Muzeum Narodowe.
Więcej

26 maja 2018

Miło nam poinformować, że w konkursie języka angielskiego The Big Challenge najlepsi okazali się:

Level 4 - klasy gimnazjalne:
1. Martyna Skiba z 3D
2. Oliwia Bieniek z 2A
3. Marcelina Żeligowska z 2C

Level 3 - klasa VII:
1. Magdalena Pluta
2. Eryk Maleska
3. Maciej Rząca

Level 2 - klasa VI:
1. Dorota Pluta
2. Matylda Miazek
3. Karol Turkiewicz

Gratulujemy!26 maja 2018

Już po raz dziewiąty wzięliśmy udział w akcji ratowania polskich cmentarzy, niszczejących za wschodnią granicą – Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia. Dla uczniów dolnośląskich szkół jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu.
Więcej23 maja 2018

Miło nam poinformować, że Filip Szczepański z 3D (odziały gimnazjalne) został finalistą jednego z najtrudniejszych ogólnopolskich konkursów historycznych tj. Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 –1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Uroczysta gala odbyła się 22 maja w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Uczestnikom konkursu wręczał stosowne zaświadczenia oraz nagrody m. in. Roman Kowalczyk - Dolnośląski Kurator Oświaty. Poza nagrodami książkowymi i ogromną satysfakcją ze zdobytej wiedzy wszyscy laureaci oraz finaliści konkursu otrzymają dodatkowe punkty rekrutacyjne do szkół średnich.
Filipowi ogromne gratulujemy i życzymy, aby w przyszłości nadal z taką pasją i zaangażowaniem podchodził do nauki.21 maja 2018

11 maja uczestniczyliśmy w V Gminnym Konkursie Piosenki Zostań Gwiazdą, organizowanym co roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Konkurs popularyzuje polską piosenkę i promuje młodych wykonawców.
Zwyciężczynią w kategorii: soliści, wiek 10-13 lat okazała się Kornelia Geremesz z klasy 4B, która Różową piosenką podbiła serca jurorów. Karolina Wojciechowska z klasy 2D gimnazjum zajęła drugie miejsce w kategorii: soliści, wiek 14-16 lat. Zaśpiewała ona piosenkę Natalii Kukulskiej pt. Dłoń. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Iga Kałuża z klasy 3C gimnazjum klimatycznie wykonując utwór Ostatni z repertuaru Edyty Bartosiewicz.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!18 maja 2018

26 kwietnia w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach odbył się drugi etap konkursu "A po co mi to?".
Uczniowie: Oliwia Bieniek z 2A, Agata Kmiecik z 2A i Krzysztof Tomczuk z 2C drużynowo wywalczyli I miejsce.
Uczestnicy wykorzystywali wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, rozwiązując zadania nawiązujące do środowisk pracy i zawodów nauczanych w szkole w Krzyżowicach (hotelarstwo, logistyka, geodezja, rolnictwo). Po eliminacjach uczestnicy mieli możliwość zwiedzania szkoły, poznawania oferty i warunków nauki.
Gratulujemy!13 maja 2018

Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem przygotowują się do obchodów 100 lecia niepodległości Polski. Temu celowi podporządkowany jest projekt edukacyjny "Warszawa - tu bije serce Polski", w ramach którego młodzież odkrywała losy Polaków w stolicy.
Więcej

13 maja 2018

Okazją do świętowania były obchody rocznicy zakończenia II wojny światowej. Uczniowie w tym dniu porządkowali cmentarz i zapalili znicze przed tablicami upamiętniającymi poległych na frontach i zamordowanych w obozach i łagrach.
Więcej8 maja 2018

Karol Drozdowski z 2C, Mikołaj Krefta z 3B, Aleksandra Wawrzkiewicz z 3D oraz Radosław Zakrzewski z 3D zajęli IV miejsce w Dolnośląskim Interdyscyplinarnym Konkursie o Laur Hugona.
Gratulujemy!8 maja 2018

   26 kwietnia we Wrocławiu odbył się finał IV Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej.
W gronie laureatów znalazł się Mikołaj Krefta z klasy 3B. Oprócz nagród rzeczowych każdy laureat uzyskał dodatkowe punkty rekrutacyjne.
Więcej

Gratulujemy!24 kwietnia 2018

23 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie głównych nagród w konkursie plastyczno-literackim pn. Partnerstwo Gmin. Organizatorem konkursu był Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie.
Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Część literacka:
I miejsce: Martyna Małecka, kl. 5,
III miejsce: Iga Olszewska, kl. 5 i Justyna Chrzęstek, kl. 4,
Część plastyczna:
I miejsce: Lilianna Wychowaniec, kl. III (gimnazjum)20 kwietnia 2018

W ostatnim dniu egzaminów uczniowie klas trzecich z oddziałów gimnazjalnych w całej Polsce zmagali się z językami obcymi.
W naszej szkole były to: język angielski oraz język niemiecki.

Arkusze, z którym zmagali się uczniowie:
poziom podstawowy
język angielski oraz transkrypcja
język niemiecki oraz transkrypcja

poziom rozszerzony
język angielski, karta rozwiązań i odpowiedzi oraz transkrypcja
język niemiecki, karta rozwiązań i odpowiedzi oraz transkrypcja19 kwietnia 2018

Dziś uczniowie klas trzecich z oddziałów gimnazjalnych w całej Polsce zdawali egzaminy gimnazjalne z części matematyczno-przyrodniczej.

Arkusze, z którym zmagali się uczniowie:
przedmioty przyrodnicze
matematyka + karta rozwiązań i odpowiedzi18 kwietnia 2018

Dziś uczniowie klas trzecich z oddziałów gimnazjalnych w całej Polsce zdawali egzaminy gimnazjalne z części humanistycznej.

Arkusze, z którym zmagali się uczniowie:
historia i WOS
j. polski + karta rozwiązań i odpowiedzi14 kwietnia 2018

21 marca zakończyliśmy VII Sezon akcji przyrodniczo-technicznej "I Ty możesz zbudować budkę lęgową". Akcja skierowana była do uczniów klas gimnazjalnych, a celem głównym tak jak i w latach ubiegłych było skonstruowanie budki lęgowej dla małych ptaków zgodnie z przygotowanymi przez organizatora planami i wymiarami.
Więcej13 kwietnia 2018

20 marca grupa 5 chłopców z klas gimnazjalnych już po raz 6 wzięła udział w corocznych warsztatach na Politechnice Wrocławskiej w ramach projektu Akademia Wynalazców współorganizowanego z Politechniką Warszawską. Uczniowie mieli możliwość budowania i testowania robotów walczących na zajęciach prowadzonych przez studentów z koła naukowego robotyków KoNaR.
Więcej

11 kwietnia 2018

Filip Szczepański z 3D uzyskał fantastyczny 72% wynik na etapie wojewódzkim i został finalistą jednego z najstarszych konkursów historycznych: XXIII edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej".
Gratulujemy!06 kwietnia 2018

Zachęcamy uczniów klas trzecich gimnazjalnych do skorzystania z organizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych Dni Otwartych. Jest to dobra okazja, by bliżej poznać ofertę edukacyjną i warunki kształcenia wybieranej szkoły.
Przypominamy, że aktualne i wyczerpujące informacje można znaleźć na stronie internetowej www.doradcy-wroclaw.pl, prowadzonej przez doradców zawodowych z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej w Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.06 kwietnia 2018

Przypominamy, iż uczniowie klas drugich z oddziałów gimnazjalnych w przyszłym tygodniu napiszą diagnozy:

wtorek, 10 kwietnia
2 lekcja - przedmioty przyrodnicze
4-5 lekcja - matematyka

środa, 11 kwietnia
2 lekcja - historia + wiedza o społeczeństwie
4-5 lekcja - j. polski

czwartek, 12 kwietnia
2 lekcja - j. angielski (część podstawowa)
5 lekcja - j. angielski (część rozszerzona)

piątek, 13 kwietnia
2 lekcja - j. niemiecki (część podstawowa)
5 lekcja - j. niemiecki (część rozszerzona)05 kwietnia 2018

Marek Ostaszewski z klasy 2A gimnazjum po sukcesach w konkursie recytatorskim na etapie szkolnym, gminnym i powiatowym dzisiaj wziął udział w eliminacjach rejonowych, które odbywały się w pięknej Sali Rycerskiej Zamku Książąt Oleśnickich. Tym razem otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy!26 marca 2018

W konkursie geograficznym A po co mi to? najlepszymi okazali się:
Krzysztof Tomczuk z 2C
Mikołaj Krefta z 3B
Oliwia Bieniek z 2A
Agata Kmiecik z 2A
Gratulujemy!25 marca 2018

19 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz kolejny spotkać się z Bolesławem Grabowskim, z wykształcenia geografem, z zamiłowania podróżnikiem. Tym razem zawędrowaliśmy na Kaukaz. Odwiedziliśmy Armenię i Gruzję.
Więcej

23 marca 2018

Wiktoria Leń z 2B awansowała do finału IX Konkursu Matematycznego Origami "Żuraw".
Jej pracę konkursową (zrobioną bez użycia kleju) można obejrzeć tutaj.
Gratulujemy!19 marca 2018

Miło nam poinformować, iż 13 uczniów naszej szkoły oraz dwóch dorosłych zakwalifikowało się do finału II Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w łamigłówkach). W kategorii klas gimnazjalnych naszą szkołę reprezentować będą:
Oliwia Bieniek z 2A
Agata Kmiecik z 2A
Marcin Konarski z 2A
Weronika Miazek z 2A
Kinga Klimczak z 2B
Bartosz Pędrak z 2B
Amelia Pudlik z 2B
Karol Drozdowski z 2C
Filip Szczepański z 3D
Radosław Zakrzewski z 3D

Finał wojewódzki odbędzie się 24 marca w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.
Gratulujemy!19 marca 2018

Cieszymy się i jesteśmy dumni z kolejnych sukcesów naszych uczniów.
Mikołaj Krefta z klasy 3B zakwalifikował się do finału IV Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej.
Finał odbędzie się 26 kwietnia 2018 we wrocławskim CKU na ul. Swobodnej.
Gratulujemy!18 marca 2018

Na początku marca odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu tematyki konkursu.
III miejsce – Radosław Zakrzewski
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
Więcej

13 marca 2018

Miło nam poinformować, że do finału VII  Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku zakwalifikowały się następujące osoby:
Michał Celner z 3D gimnazjum
Barbara Rubaszewska z 3D gimnazjum
Wojciech Sichniewicz
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 25 marca na Politechnice Wrocławskiej.11 marca 2018

8 marca 2018 r. w Kobierzycach odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z drużynami z Kamieńca Wrocławskiego, Borowej i Kobierzyc i zajęła ostatecznie II miejsce.
Więcej

04 marca 2018

Sukcesem dla naszych uczniów zakończyły się powiatowe eliminacje do 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbywały się w Klubie Relaks w Siechnicach. Marek Ostaszewski z klasy 2A zajął 2. miejsce, natomiast Agnieszka Pieczonka, również z klasy 2A, zdobyła wyróżnienie.
Marek jako jeden z trojga finalistów powiatowych będzie reprezentował powiat i naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się na początku kwietnia w Oleśnicy.
Gratulujemy i trzymamy kciuki.

01 marca 2018

Nathalie Victor z 3C (gimnazjum) została laureatką XI Konkursu Języka Niemieckiego (zDolny Ślązak Gimnazjalista)!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!01 marca 2018

Niezwykle utalentowany Radosław Zakrzewski z klasy 3D został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka polskiego. Gratulacje dla ucznia, który zdobył w tym roku szkolnym tytuł laureata z czterech przedmiotów. To ogromny SUKCES!28 lutego 2018

28 lutego w hali GOKiS odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Zwycięzcy w kategorii dziewcząt i chłopców wywalczyli awans do dalszego etapu rozgrywek.
Więcej

18 lutego 2018

13 lutego odbył się szkolny etap Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku.

W kategorii klas 7 + gimnazjum najlepsi okazali się:
Michał Celner z 3D
Barbara Rubaszewska z 3D
Oliwia Bieniek z 2A

Gratulujemy!15 lutego 2018

Radosław Zakrzewski z klasy 3D został laureatem konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z geografii. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, tym bardziej, że jest to kolejny tytuł laureata (po biologii i historii), a przed nim jeszcze dwa finały.13 lutego 2018

Gminne eliminacje do 63. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Odbyły się one w Gminnym Ośrodku Kultury w Kątach Wrocławskich. Jury po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło najwyższymi nagrodami uhonorować naszych uczniów.
I miejsce w kategorii recytacja zajęli ex aequo: Agnieszka Pieczonka z 2A i Marek Ostaszewski z 2A.
I miejsce w kategorii poezja śpiewana zajęła Iga Kałuża z 3C z akompaniamentem gitarowym Kamila Zimnowody i Wojciecha Polaka.
Cała trójka będzie reprezentować naszą gminę w Siechnicach podczas eliminacji powiatowych do 63. DKR.

12 lutego 2018

Miło nam poinformować, że Radek Zakrzewski został laureatem konkursu Zdolny Ślązak Gimnazjalista z historii.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!11 lutego 2018

7 lutego reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siatkówce. W turnieju , który odbył się w Jaszkotlu nasze dziewczęta rywalizowały z reprezentacją Szkoły Podstawowej w Sadkowie i reprezentacją Szkoły Podstawowej w Smolcu. Po dwóch meczach ostatecznie zajęliśmy II miejsce.
Więcej

05 lutego 2018

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 wynosi minimum 5,14.26 stycznia 2018

W najbliższy wtorek, 30 stycznia, odbędzie się zebranie z rodzicami.22 stycznia 2018

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3C gimnazjum Nathalie Victor zakwalifikowała się do części ustnej Finału Konkursu Języka Niemieckiego.14 stycznia 2018

Ostatni dzień przed feriami przyniósł informację o sukcesie ucznia 3 klasy gimnazjum - Radosława Zakrzewskiego, który znalazł się w elitarnym gronie 31 najlepszych uczniów naszego województwa zakwalifikowanych do II części XVII Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego "zDolny Ślązak Gimnazjalista". Już w połowie lutego Radek powalczy w ostatniej części konkursu o tytuł laureata.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!12 stycznia 2018

UWAGA!
Od 29 stycznia obowiązywać będzie nowy plan lekcji.
W związku z tym zmianie ulegną terminy zajęć pozalekcyjnych (szczegóły zostaną podane niebawem).08 stycznia 2018

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego IV Dolnośląskiej Olimpiady Geograficznej zakwalifikowali się z klas gimnazjalnych:
Mikołaj Krefta z 3B
Agnieszka Pieczonka z 2A
Filip Szczepański z 3D
Radosław Zakrzewski z 3D
Etap powiatowy odbędzie się 10 marca 2018 SP 113 we Wrocławiu.05 stycznia 2018

W połowie grudnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Przeprowadzony został na 4 poziomach – dla klas 4, 5, 6 oraz 7 wraz z oddziałami gimnazjalnymi.
Wyniki konkursu można znaleźć tutaj.22 grudnia 2017

W przedświąteczny piątek w szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie oddziałów wczesnoszkolnych, klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych wzięli udział w jasełkach bożonarodzeniowych. Dzieci oraz młodzież pod czujnym okiem księdza Grzegorza Kaczybury, księdza Adama Stefana i pani katechetki Joanny Geremesz wprowadzili nas w świąteczny klimat. Uroczystość uświetnił szkolny zespół muzyczny pod batutą pani Małgorzaty Dragon.

18 grudnia 2017

Zespół wokalno-instrumentalny Dragon Team wziął udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika, które miały miejsce we wrocławskim Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Duboisa.
Uczennice pięknie wykonały trzy kolędy: Gdy śliczna Panna, Gore gwiazda Jezusowi oraz trzynastowieczny hymn katolicki na okres Bożego Narodzenia pt. Adeste Fideles, czyli Przybądźcie wierni.

15 grudnia 2017

Grupa chłopców i dziewcząt z klas gimnazjalnych SP2 napisała książkę w ramach konkursu Misja - Książka!
Zachęcamy do przeczytania kilku różnorodnych opowiadań i zagłosowania na ten zbiór. Głosowanie trwa do 31 stycznia 2018 r. i odbywa się za pośrednictwem kont internautów w serwisach Facebook, Twitter lub Google+. Każdy internauta może oddać tylko jeden głos (niezależnie od liczby kont w serwisach społecznościowych).
Prosimy też o udostępnianie informacji na swoich kontach i rozsyłanie jej w świat.
Życzymy miłego czytania!
Zagłosować można tutaj.06 grudnia 2017

Samorząd Uczniowski ze Szkolnym Kołem Wolontariatu w przebraniu mikołajkowym wybrał się na ulice miasta, by mieszkańcom nieść radość, składać życzenia świąteczne i częstować cukierkami.
Ekipa św. Mikołaja odwiedziła m.in.: Targowisko miejskie, Rynek, Bank Spółdzielczy, Burmistrza, komisariat Policji. Wszędzie witana była z życzliwością i uśmiechem. Jak widać, nie tylko we Wrocławiu 6 grudnia można spotkać Mikołajów W szkole natomiast w klasach młodszych pojawił się św. Mikołaj.

05 grudnia 2017

21 listopada reprezentacja chłopców naszej szkoły w tenisie stołowym w składzie: Mateusz Kołcz z 3A i Kacper Dołowicz z 3B wzięła udział w gminnych zawodach tej dyscypliny. Uczniowie zmierzyli się z drużynami szkolnymi z Sadkowa i Smolca. Po zaciętych pojedynkach na wysokim poziomie nasza reprezentacja uplasowała się na III miejscu.30 listopada 2017

Dzisiaj na długiej przerwie Samorząd Uczniowski wraz z samorządami klasowymi zorganizował zabawę z wróżbami andrzejkowymi. Przedstawiciele klas przy swoich stolikach przepowiadali przyszłość. Za wróżby trzeba było zapłacić grosikami, które zostaną przeznaczone na Górę Grosza.
Jak widać na zdjęciach, chętnych do wróżb nie brakowało, tworzyły się nawet kolejki :) Tradycji stało się zadość i udało się nam połączyć przyjemne z pożytecznym.

26 listopada 2017

21 listopada odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu Futbolowe Lekcje Wychowania Fizycznego z Jaguars Kąty Wrocławskie! Uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich mieli możliwość wziąć udział w treningu futbolu amerykańskiego wraz zawodnikami i trenerami zespołu Jaguars.
Więcej

22 listopada 2017

27 października 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich odbył się uroczysty Apel z okazji XVII Dnia Papieskiego, którego koordynatorami byli księża Grzegorz Kaczybura i Adam Stefan. Uroczystość była poświęcona Karolowi Wojtyle, jedynemu Polakowi, który został następcą świętego Piotra w Rzymie.
Więcej22 listopada 2017

14 listopada w hali GOKiS rozpoczęły się rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce. Nasze dziewczęta pokonały drużynę ze Smolca i Sadkowa uzyskując awans do zawodów powiatowych.
Więcej

21 listopada 2017

Dzisiaj radośnie obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu przygotowali atrakcje - malowanie twarzy z samego rana, rozdawanie radosnych i kolorowych kotylionów, długą przerwę z tańcem, zdjęcia w życzliwym monidle. Każdy, kto chciał przyłączyć się do zabawy, mógł dzisiaj przyjść ubrany w kolorową bluzkę/koszulkę/bluzę. Powstała również energetyczna gazetka z życzliwymi, serdecznymi, uśmiechniętymi obrazkami i hasłami promującymi dobro.
Bądź życzliwy w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej!.

12 listopada 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z j. angielskiego zakwalifikowały się:
Oliwia Bieniek z 2A
Gilbert Stawiński z 2D
Etap powiatowy Konkursu odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2017.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!11 listopada 2017

Świętowaliśmy odzyskanie niepodległości na kilka sposobów - klasy dekorowały tablice korkowe przy swoich salach albo drzwi do sal, SU rozdawał wąsy w ramach Akcji Wąsy Piłsudskiego, został przygotowany apel, chór szkolny śpiewał patriotyczne pieśni i wszyscy uczniowie ubrali się galowo.

10 listopada 2017

W przeddzień obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej w Małkowicach odbył się XIX Gminny Przegląd Poezji Patriotycznej i Religijnej. Naszą szkołę reprezentowały w kategorii poezji śpiewanej uczennice klasy VII A: Oliwia Pędrak i Aleksandra Rewaj, którym akompaniowały na keyboardzie Nathalie Victor i na altówce Wiktoria Gosek – uczennice klas gimnazjalnych. Natomiast uczeń klasy VA – Kamil Jaroszyński świetnie zaprezentował się, recytując wiersz Kazimiery Iłłakowiczówny pt. Polonia Restituta.

06 listopada 2017

Konkurs "Nasze zwierzaki" został rozstrzygnięty.
W kategorii I: "Najsympatyczniejsza prezentacja" laureatami zostali:
I miejsce - Oliwier Pożerski z klasy 5A (SP 2)
II miejsce - Weronika Miazek z klasy IIA (Gimnazjum) i Karolina Wojciechowska z klasy IID (Gimnazjum)

W kategorii II: "Najciekawsza fotografia" laureatami zostali:
I miejsce - Weronika Miazek z klasy IIA (Gimnazjum)
II miejsce - Aleksandra Bożek z klasy IIID (Gimnazjum)
III miejsce - Wiktoria Leń z klasy IIB (Gimnazjum)

Laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział.
Więcej

06 listopada 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista z j. niemieckiego zakwalifikowały się:
Nathalie Victor z 3C
Jagoda Linder z 3C
Etap powiatowy Konkursu Języka Niemieckiego odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2017.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!06 listopada 2017

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie zarządu Jaguars z Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich - Panią Marią Szul. Została nawiązana współpraca mająca na celu propagowanie aktywności fizycznej przez Futbol Amerykański.
W ramach projektu zostanie zorganizowany cykl futbolowych lekcji wychowania fizycznego prowadzony przez zawodników i trenerów drużyny Jaguars Kąty Wrocławskie.
Pierwsze zajęcia odbędą się już 14 listopada.
Zarówno Pani Dyrektor Maria Szul i zarząd Jaguars mają nadzieję, że to początek owocnej współpracy pomiędzy Szkołą i Drużyną!
Futbolowe lekcje Wychowania Fizycznego będą podwalinami planowanej DRUŻYNY JUNIORÓW JAGUARS! Więcej31 października 2017

Koniec października zainspirował nas do cofnięcia się w czasie - do epoki średniowiecza. Byliśmy ciekawi, jak dawniej wyglądało nasze miasto, ale także jakie zawody były wykonywane przez mieszkańców.
Więcej31 października 2017

Z przyjemnością informujemy, że do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (blok przyrodniczy) zakwalifikowali się:
Agata Kmiecik z 2A
Radosław Zakrzewski z 3D
Mikołaj Krefta z 3B
Gratulujemy i życzymy powodzenia!28 października 2017

4 osoby z gminy Kąty Wrocławskie (wszystkie z naszej szkoły) zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista (konkurs humanistyczny).

Naszą szkołę reprezentować będą:
Radosław Zakrzewski z 3D
Aleksandra Wawrzkiewicz z 3D
Piotr Ostapiuk z 3A
Julia Łochowska z 3C
Gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślność w kolejnym etapie.27 października 2017

Wyniki szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" (część matematyczno-przyrodnicza):
I miejsce - Radosław Zakrzewski z 3D oraz Karol Drozdowski z 2C
III miejsce - Amelia Pudlik z 2B oraz Mikołaj Krefta z 3B
Gratulujemy!26 października 2017

Wyniki szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" (część przyrodnicza):
I miejsce - Radosław Zakrzewski z 3D
II miejsce - Mikołaj Krefta z 3B
III miejsce - Agata Kmiecik z 2A
Gratulujemy!22 października 2017

Wyniki szkolnego etapu konkursu "zDolny Ślązak Gimnazjalista" (część humanistyczna):
I miejsce - Radosław Zakrzewski z 3D
II miejsce - Aleksandra Wawrzkiewicz z 3D
III miejsce - Piotr Ostapiuk z 3A
Gratulujemy!14 października 2017

Sukces naszych dziewcząt w konkursie wiedzy organizowanym przez ZOO we Wrocławiu!
Agata Kmiecik, Agnieszka Pieczonka i Oliwia Bieniek z klasy 2A po przejściu szkolnych eliminacji w konkursie Co w trawie piszczy? wyjechały do Wrocławia na Finał Konkursu, w którym:
I miejsce zajęła Agata Kmiecik z 2A
II miejsce zdobyła Agnieszka Pieczonka z 2A
a Oliwia otarła się o podium
Dziewczęta zostały obdarowane licznymi nagrodami, ale zapewne największą nagrodą była niespodzianka... (obejrzyjcie zdjęcia).
Opiekunem dydaktycznym dziewcząt była pani Monika Małecka.13 października 2017

Dzisiaj w szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przygotowali z tej okazji apel. Zaprezentowali krótką scenkę przypominająca szkołę z roku 1985 oraz pokazującą szkołę w 2018 roku, były wierszyki dla każdego nauczyciela oraz drobne upominki, czyli kolorowe wrzosy.
Wszystkim pracownikom Oświaty życzymy samych serdeczności!

11 października 2017

Wyniki I etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów
1. Radosław Zakrzewski z 3D - 9 punktów
2. Julia Piśniakowska z 3D - 8,5 punktów
3. Filip Szczepański z 3D - 8 punktów
3. Agata Kmiecik z 2A - 8 punktów
3. Magdalena Pluta z 7A - 8 punktów
4. Kinga Klimczak z 2B - 7,5 punktów
4. Karol Drozdowski z 2C - 7,5 punktów
Zadania otwarte należy przynieść do 13 października.10 października 2017

29 września 2017 r. w wyniku demokratycznych wyborów został wybrany Samorząd Uczniowski.

Zarząd Samorządu Uczniowskiego tworzą:
przewodnicząca - Weronika Miazek 2A
zastępca - Paula Utnik 3C
skarbnik - Julianna Osada-Jabłońska 3C i Ryszard Królikowski 2B
sekretarz - Iga Kałuża 3C i Aleksandra Wawrzkiewicz 3D

Siedzibą Samorządu Uczniowskiego jest biblioteka.
Opiekunem SU (do czasu najbliższych wyborów) jest p. Wioletta Konieczna.
Więcej05 października 2017

30 września uczniowie uczestniczyli w podniosłym Apelu Poległych. W asyście sztandaru szkoły na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich przed pamiątkowymi tablicami młodzież oddała hołd polskim bohaterom.
Więcej

02 października 2017

Dobry występ naszej reprezentacji dziewcząt i chłopców w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.
2 października na stadionie sportowym w Kobierzycach spotkali się zwycięzcy Gminnych Sztafetowych Biegów Przełajowych z Łoziny, Siechnic, Kobierzyc, Kątów Wrocławskich, Żórawiny, Czernicy, Długołęki. Nasi uczniowie wystartowali w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zajmując: chłopcy - III miejsce, dziewczęta - IV miejsce.
Więcej

30 września 2017

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w podniosłym Apelu Poległych. W asyście sztandaru szkoły na cmentarzu komunalnym w Kątach Wrocławskich przed pamiątkowymi tablicami młodzież oddała hołd polskim bohaterom.
Podczas uroczystego apelu poległych, w rocznicę utworzenia Podziemnego Państwa Polskiego, uczniowie przywołali wszystkich walczących o Ojczyznę wolną, niepodległą i demokratyczną, którzy ofiarą swojego życia poświadczyli, że jeszcze Polska nie zginęła. Wezwano Żołnierzy Wojska Polskiego, bohaterskich obrońców Rzeczypospolitej w 1939 roku, którzy stawili opór hitlerowskiemu i sowieckiemu najeźdźcy, twórców Polskiego Państwa Podziemnego, ofiary zbrodniczej przemocy i wszystkich rodaków zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych oraz stalinowskich katowniach i łagrach.
Pochyliliśmy głowę, oddając cześć Polakom, a szczególnie Żołnierzom Wyklętym, dla których Polska była i do ostatniej chwili życia pozostała najwyższą wartością. Pamiętając o wielkich bohaterach i bezimiennych Polakach, młodzież złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze.29 września 2017

Od samego rana hol szkoły zamienił się w ogromny lokal wyborczy, bowiem tego dnia odbywały się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Szkolna Komisja Wyborcza (Hania, Oliwia, Eryk i Martyna) sprawnie przeprowadziła wybory, wyborcy byli zdyscyplinowani, a frekwencja wyniosła ponad 70 % (oddano 263 głosy). Przewodniczącą szkoły została Weronika Miazek z klasy 2A gimnazjum (91 głosów), zastępcą - Paula Utnik z klasy 3C gimnazjum (42 głosy). Pierwsze ważne zadanie dla SU to przygotowanie apelu z okazji Dnia Nauczyciela.

27 września 2017

W piątek od godziny 7:30 do godziny 13:30 w szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Wyborcami są wszyscy uczniowie od klas czwartych SP do klas trzecich gimnazjalnych oraz nauczyciele i pracownicy SP nr 2.

Głosowanie odbywa się w czasie wolnym od nauki (przed lekcjami, na przerwach).

Każdy głosujący musi podpisać się na liście wyborczej, dopiero wtedy dostanie kartę do głosowania (prosimy o przychodzenie na głosowanie ze swoimi długopisami).

Klasy 4 i 5 podpisują się i otrzymują kartę do głosowania u Martyny Małeckiej.
Klasy 6 i 7 podpisują się i otrzymują kartę do głosowania u Eryka Maleski.
Klasy 2 gim. podpisują się i otrzymują kartę do głosowania u Oliwii Bieniek.
Klasy 3 gim. podpisują się i otrzymują kartę do głosowania u Hani Zaniewicz.
Nauczyciele i pracownicy podpisują się i otrzymują do głosowania u Hani Zaniewicz.

Głos ważny oddaje się poprzez postawienie znaku "X" w kratce obok nazwiska wybranego kandydata.
Głosujemy tylko na jedną osobę.

Po zagłosowaniu wypełnioną kartę wyborczą należy wrzucić do urny wyborczej.

Udział w wyborach jest dobrowolną decyzją każdego wyborcy.26 września 2017
23 września 2017

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe zakończyły się zwycięstwem naszych dziewcząt i chłopców.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 zajęła 1 miejsce wygrywając ze Szkołą Podstawową w Smolcu i Szkołą Podstawową nr 1 w kategorii wiekowej 2004 - 2002. Zwycięstwo w zawodach pozwoliło nam awansować do zawodów powiatowych.
Więcej

19 września 2017

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursach zDolny Ślązak Gimnazjalista.
    Etapy szkolne odbędą się w następujących dniach:
  • część humanistyczna - 18 października
  • część matematyczno-fizyczna - 19 października
  • część przyrodnicza - 20 października
  • j. niemiecki - 26-27 października
  • j. angielski - 6-8 listopada
Terminy kolejnych części konkursy dostępne są tutaj.
Informacje oraz zapisy do etapu szkolnego u nauczycieli poszczególnych przedmiotów!17 września 2017

Eliminacje szkolne do konkursu przyrodniczego (ZOO) odbędą się w poniedziałek 18 września na siódmej lekcji w sali nr 3.15 września 2017

Uwaga!
Od 18 września zmianie ulegnie plan lekcji.06 września 2017

Informujemy, iż 12 września (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie dla rodziców.
Zapraszamy.06 września 2017

Od 4 września obowiązywać będzie następujący plan lekcji.
Na planie znajdują się nowe numery sal.06 września 2017

Rozkład jazdy szkolnych autobusów dostępny jest tutaj.04 września 2017

Już drugie półwiecze rozbrzmiewa pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich. W roku szkolnym 2017/2018 do placówki włączono uczniów ośmiu klas gimnazjalnych, którzy mocą ustawy o systemie oświaty stali się uczniami szkoły podstawowej. Wspólnie zainaugurowaliśmy rok szkolny 4 września w hali widowiskowej. Progi naszej szkoły przekroczyło ponad 500 uczniów, w tym uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych.
Podczas uroczystego apelu młodszych kolegów i koleżanki powitały starsze roczniki. W obecności wszystkich uczniów, dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników oraz przybyłych gości i rodziców uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny. Życzenia pomyślności zostały skierowane w szczególności do uczniów klas trzecich, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów gimnazjalnych. Oby okazały się proste i przystępne i żeby ten ostatni rok w naszej szkole był dla nich nie tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością.
Uczniowie starszych klas powitali równie serdecznie pierwszaków. Życzono im dużo radości w spotkaniu z nauką, sportem i sztuką. Do uczniów i licznie zgromadzonych rodziców adresowane były słowa dyrektor Szkoły Podstawowej pani Marii Szul i dyrektor Gimnazjum pani Agnieszki Górskiej.
Pasji i ciekawości życzył młodzieży i dzieciom burmistrz pan Antoni Kopeć i dyrektor ZOJO pan Marek Osiński.31 sierpnia 2017

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. o godzinie 9.00

Planowany odjazd o godzinie 11.30

Przypominam, że podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego obowiązuje wszystkich uczniów strój galowy.
Przez strój galowy należy rozumieć:
dla dziewcząt – ciemna spódnica/ spodnie i biała bluzka;
dla chłopców – ciemne spodnie i biała koszula.
Talenciaki

koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl