Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Aktualności

19 lipca 2021

To było wielkie wydarzenie ekologiczne! Do Kątów Wrocławskich zawitało "Lato w mieście z Eco Studio".
Szkoła Podstawowa nr 2 została nagrodzona jako jedyna z województwa dolnośląskiego, zajmując zaszczytne I miejsce w konkursie edukacyjnym. Z tej okazji 12 lipca uczniowie wzięli udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkali się z gwiazdami internetu.
Więcej

6 lipca 2020

Szanowni Państwo!

Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje, a my już planujemy kolejny rok.

Wszystkich rodziców i opiekunów dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich już dziś zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu 25 sierpnia (środa) o godzinie 17:00.6 lipca 2021

Pojawiła się nowa zakładka - rok szkolny 21/22, a w niej:
     
  • propozycje wyposażenia dla uczniów idących w nowym roku szkolnym do przedszkola i szkoły (zarówno tych młodszych jak i starszych)
  • zestaw podręczników do języka niemieckiego i religii.


30 czerwca 2021

Kolejny rok szkolny za nami. Rok dziwny, wymagający, trudny i ciężki, ale zarazem wspaniały, ciekawy i zaskakujący.
Więcej

24 czerwca 2021

W ostatnim tygodniu przed wakacjami odbyło się podsumowanie kilku konkursów, które odbyły się w szkole. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Więcej

24 czerwca 2021

Klasy siódme i klasa ósma wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Przystań w sieci". Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy z zakresu świadomego korzystania z Internetu, zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z dostępem do niego, rozwijanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w sieci oraz promowanie pozytywnych zachowań online.
Więcej

23 czerwca 2021

Z okazji zakończenia klasy trzeciej wybraliśmy się na wycieczkę do pasieki Mel Apis pod Wrocławiem. Dzieci własnoręcznie wykonały ule, ramki i robiły świeczki. Na zakończenie posiliły się przy ognisku.
Więcej

23 czerwca 2021

Dzień pustej klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień pustej klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Dzień jest obchodzony w trzeci piątek czerwca. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji. Za udział w niej otrzymaliśmy certyfikat.
Więcej

21 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca 2021 r. według następującego harmonogramu:

Uczniowie klas 1-3 zakończenie na dziedzińcu szkoły
Godzina 8.00 – klasy pierwsze
Godzina 8.30 – klasy drugie
Godzina 9.00 – klasy trzecie

KLASA A – przy głównym wejściu do szkoły
KLASA B – przy bocznym wejściu – obok sali 3
KLASA C – przed wejściem do przedszkola
W przypadku deszczu – zakończenie w salach lekcyjnych bez udziału rodziców.

Uczniowie klas 4-7
Godzina 9.00 – spotkanie z Wychowawcami w salach lekcyjnych

Uczniowie klasy 8
Godzina 10.00 – uroczyste pożegnanie szkoły w głównym holu21 czerwca 2021

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za II półrocze roku szkolnego 2020/2021 wynosi minimum 5,30.20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk
Więcej

20 czerwca 2021

Konkurs "Lekcja Nieśmiecenia" został rozstrzygnięty! Spośród 137 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 20 laureatów. Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest jednym z nich. To oznacza, że wygraliśmy stację edukacyjną z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek).   20 czerwca 2021

15 czerwca na terenie wrocławskiego ZOO (w Afrykarium), odbył się finał IX edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Nasza drużyna w składzie: Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca i Alan Matkowski, zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W dniach 28-30 maja drużyna DI Ladies w składzie: Martyna Małecka, Jagna Paluszak, Pola Paluszak, Hanna Uśniacka, Agata Lizak, Klaudia Ciołek i Oliwia Krawczyk pod opieką trenerki p. Izabeli Strzelczyk wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Destination Imagination DI, podczas której została trzykrotnie nagrodzona.

DI Ladies zdobyły I miejsce w społecznym Wyzwaniu Drużynowym w II poziomie wiekowym.
Drugi medal drużyna otrzymała, wygrywając Wyzwanie Bliźniacze we współpracy z drużyną Strong creative girls z Rząski.
Dziewczyny z DI Ladies trzecią nagrodę w postaci kolekcjonerskiego zestawu przypinek (pinsów) DI zdobyły w Wyzwaniu Tanecznym.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu plastycznego pt. "Letnie krajobrazy". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

15 czerwca 2021

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć naszych rodaków w zmaganiach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie zapominany jednak o naszych wspaniałych siatkarkach i siatkarzach, którzy uczestniczą w Lidze Narodów.
Więcej

15 czerwca 2021

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Ga-zetki.
W numerze: Powrót do szkoły, Szkolne życie, Wakacyjne plany, Rebusy i wiele innych ciekawych informacji.11 czerwca 2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Wioski indiańskiej.
Więcej

10 czerwca 2021

W maju odbył się konkurs plastyczny pt. "Domek dla pszczół". Uczestnicy konkursu zaskoczyli swoją wyobraźnią i precyzją w wykonaniu prac.
Więcej

10 czerwca 2021

   Pomimo że majówka już za nami, konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich pt. Historyczna majówka oczami dziecka został rozstrzygnięty zupełnie niedawno. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6A – Karol Korzeniowski zajął pierwsze miejsce, przedstawiając swoja artystyczną wizję Święta konstytucji 3 Maja w postaci recytacji wiersza Michała Areta Trzeci Maj.
Serdecznie gratulujemy!7 czerwca 2021

Zachęcamy wszystkich do wędrówek pieszych i rowerowych, które umożliwiają poznanie naszego pięknego regionu.
Więcej

2 czerwca 2021

Dzień Dziecka to niewątpliwe najprzyjemniejsze święto. Kojarzy się z dobrą zabawą, uśmiechem, radością - a jak powiedział nasz przyszły patron, Janusz Korczak, "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Więcej

28 maja 2021

Z okazji Dnia Matki uczniowie przygotowali laurki z życzeniami, wiersze, kwiaty i inne prezenty, natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych stworzyły dla swoich Mam przepiękne lasy w słoikach.
Więcej

27 maja 2021

Za nami trzy dni egzaminacyjne. W dniach 25-27 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. Nasi ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Więcej

24 maja 2021

Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami wyjątkowy czas. Kończycie edukację w szkole podstawowej i przystępujecie do egzaminu ósmoklasisty.
Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji.
Życzymy, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.
Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

21 maja 2021

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W oddziałach przedszkolnych została zorganizowana wystawa z akcesoriami pszczelarskimi oraz przeprowadzone zajęcia z informacji o pszczołach.
Więcej

21 maja 2021

Zapraszamy do obejrzenia Ga-zetki stworzonej podczas nauczania zdalnego.20 maja 2021

29 kwietnia odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - IX edycja. Współorganizowany jest on przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zostali laureatami I etapu i wezmą udział w II etapie - powiatowym.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie:
Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca, Alan Matkowski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!18 maja 2021

W ramach lekcji przyrody klasy trzecie w słoneczny majowy dzień wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.
Więcej

13 maja 2021

12 maja 2021 r. to pamiętna data dla dzieci z klasy 1A. W tym pięknym, słonecznym dniu, na dziedzińcu naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszej klasy.
Więcej

6 maja 2021

Świętowanie rocznicy Konstytucji 3 Maja jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku z powodu pandemii świętowały tylko dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Więcej

26 kwietnia 2021

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na projekt graficzny LOGO Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

26 kwietnia 2021

Zapraszamy do obejrzenia Gazety Niecodziennej poświęconej w większości Januszowi Korczakowi.25 kwietnia 2021

DI Ladys czyni ostatnie przygotowania do majowej Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination (DI). W tym roku weźmiemy udział w Wyzwaniu Społecznym.
Trzymajcie za nas kciuki!
Więcej

21 kwietnia 2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie IGNITE, prowadzonym przez Fundację Rodziny Maciejko. Jego celem jest podniesienie poczucia pewności siebie młodszych nastolatek w zakresie nauk ścisłych.
Projekt bazuje na amerykańskiej metodologii i służy zainspirowaniu uczennic klas 6 i 7 szkół podstawowych do wyboru kierunków ścisłych. Więcej21 kwietnia 2021

19 kwietnia obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja "Żonkile" jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich Jej celem jest kultywowanie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Powstanie, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku w getcie, było heroicznym przystąpieniem do walki o wolność z niemieckim okupantem.
Więcej

20 kwietnia 2021

Ogłoszona przez Samorząd Uczniowski akcja fotograficzna Wiosna wokół nas została zakończona. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy nadesłali piękne, wiosenne zdjęcia. Z otrzymanych prac stworzony został szkolny album fotograficzny.
Zachęcamy do obejrzenia.
"Wiosna! Wiosna! Nareszcie wiosna! Zbudźcie się, wiosna nadeszła" - słowa Muminka, tuż po obudzeniu ze snu zimowego, są najlepszym podsumowaniem naszych wspólnych działań.

18 kwietnia 2021

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji i Nauki. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

18 kwietnia 2021

Konkurs Wielkanocny Die schönste Osterkarte został rozstrzygnięty!
Wśród wielu prac Uczniów klas 4-6 na szczególną uwagę zasłużyły prace:
Wojtka Szymańskiego z 6C - I miejsce,
Mateusza Kołakowskiego z 4A - II miejsce,
Agaty Drobnik z 4A i Wojtka Maskiery z 4B - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej

14 kwietnia 2021

Po wyborze Patrona naszej szkoły nadszedł czas, aby przybliżyć jego postać naszym przedszkolakom. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się co oznacza słowo patron, kim był Janusz Korczak i jak wyglądał..
Przedszkolaki ucząc się przez zabawę, układały puzzle m.in. z wizerunkiem naszego Patrona.
Więcej

14 kwietnia 2021

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat".
W Polce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, profesjonalną opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.12 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A otrzymała tytuł finalistki Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy!5 kwietnia 2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Lekcja Nieśmiecenia. To partnerski projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu "Ekoedukacja", który podobnie jak Sprzątanie świata - Polska skierowany jest do nauczycieli i uczniów polskich szkół. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów.

W ramach działań projektowych bierzemy udział w konkursie. Możemy wygrać wyjątkowe stacje edukacyjne wraz z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów.
Zagłosuj na naszą Szkołę!
Głosowanie trwa od 1 do 30 kwietnia. Jeden użytkownik może oddać 3 głosy dziennie.5 kwietnia 2021

Światowy Dzień Świadomość Autyzmu - to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.
Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Więcej

archiwum starszych wiadomości

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2021 www.sp2katy.pl