Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich to nowoczesna szkoła z tradycjami na miarę XXI wieku, mieszcząca się w nowym budynku, doskonale wyposażona, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną...
Biuletyn Informacji Publicznej


Śladami niezłomnych
czyli Wilczym Tropem


Dolnośląski
Festiwal Nauki


uDOSTĘPniacze


BohaterON


Szkoła pamięta


Szkoła do hymnu


Szkoła z pozytywną uwagą


Narodowe czytanie


Ortograffiti


Destination Imagination


Razem na Święta


Akcja Żonkile


Program ekologiczny EkoEksperymentarium


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Aktualności

19 lipca 2021

To było wielkie wydarzenie ekologiczne! Do Kątów Wrocławskich zawitało "Lato w mieście z Eco Studio".
Szkoła Podstawowa nr 2 została nagrodzona jako jedyna z województwa dolnośląskiego, zajmując zaszczytne I miejsce w konkursie edukacyjnym. Z tej okazji 12 lipca uczniowie wzięli udział w pełnej atrakcji lekcji przyrody i spotkali się z gwiazdami internetu.
Więcej

6 lipca 2020

Szanowni Państwo!

Kilka dni temu rozpoczęły się wakacje, a my już planujemy kolejny rok.

Wszystkich rodziców i opiekunów dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 będą uczęszczać do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich już dziś zapraszamy na zebranie organizacyjne w dniu 25 sierpnia (środa) o godzinie 17:00.6 lipca 2021

Pojawiła się nowa zakładka - rok szkolny 21/22, a w niej:
     
  • propozycje wyposażenia dla uczniów idących w nowym roku szkolnym do przedszkola i szkoły (zarówno tych młodszych jak i starszych)
  • zestaw podręczników do języka niemieckiego i religii.


30 czerwca 2021

Kolejny rok szkolny za nami. Rok dziwny, wymagający, trudny i ciężki, ale zarazem wspaniały, ciekawy i zaskakujący.
Więcej

24 czerwca 2021

W ostatnim tygodniu przed wakacjami odbyło się podsumowanie kilku konkursów, które odbyły się w szkole. Uczniowie dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Więcej

24 czerwca 2021

Klasy siódme i klasa ósma wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Przystań w sieci". Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy z zakresu świadomego korzystania z Internetu, zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z dostępem do niego, rozwijanie postawy krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w sieci oraz promowanie pozytywnych zachowań online.
Więcej

23 czerwca 2021

Z okazji zakończenia klasy trzeciej wybraliśmy się na wycieczkę do pasieki Mel Apis pod Wrocławiem. Dzieci własnoręcznie wykonały ule, ramki i robiły świeczki. Na zakończenie posiliły się przy ognisku.
Więcej

23 czerwca 2021

Dzień pustej klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Dzień pustej klasy został wymyślony w 2012 roku przez grupę nauczycieli z Londynu. Dzień jest obchodzony w trzeci piątek czerwca. Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do akcji. Za udział w niej otrzymaliśmy certyfikat.
Więcej

21 czerwca 2021

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca 2021 r. według następującego harmonogramu:

Uczniowie klas 1-3 zakończenie na dziedzińcu szkoły
Godzina 8.00 – klasy pierwsze
Godzina 8.30 – klasy drugie
Godzina 9.00 – klasy trzecie

KLASA A – przy głównym wejściu do szkoły
KLASA B – przy bocznym wejściu – obok sali 3
KLASA C – przed wejściem do przedszkola
W przypadku deszczu – zakończenie w salach lekcyjnych bez udziału rodziców.

Uczniowie klas 4-7
Godzina 9.00 – spotkanie z Wychowawcami w salach lekcyjnych

Uczniowie klasy 8
Godzina 10.00 – uroczyste pożegnanie szkoły w głównym holu21 czerwca 2021

Komisja Stypendialna zdecydowała, że średnia ocen potrzebna do uzyskania stypendium naukowego za II półrocze roku szkolnego 2020/2021 wynosi minimum 5,30.20 czerwca 2021

W ramach projektu edukacyjnego "Eco Studio ELECTRO-SYSTEM", uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Lato w mieście z Eco Studio".
Miło nam poinformować, że ósmoklasiści: Martyna Małecka i Władysław Sobolewski zajęli I miejsce w konkursie.
Jako laureat I miejsca nasza szkoła otrzyma tablicę interaktywną. Ale to nie wszystko, oprócz nagrody rzeczowej czeka nas jeszcze spotkanie edukacyjne. Już 12 lipca odwiedzą nas ambasadorzy projektu: Kuba Adamiak i Kinga Sawczuk
Więcej

20 czerwca 2021

Konkurs "Lekcja Nieśmiecenia" został rozstrzygnięty! Spośród 137 zgłoszeń komisja konkursowa wybrała 20 laureatów. Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest jednym z nich. To oznacza, że wygraliśmy stację edukacyjną z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek).   20 czerwca 2021

15 czerwca na terenie wrocławskiego ZOO (w Afrykarium), odbył się finał IX edycji powiatowego konkursu "Przyroda wokół nas".
Nasza drużyna w składzie: Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca i Alan Matkowski, zajęła V miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W dniach 28-30 maja drużyna DI Ladies w składzie: Martyna Małecka, Jagna Paluszak, Pola Paluszak, Hanna Uśniacka, Agata Lizak, Klaudia Ciołek i Oliwia Krawczyk pod opieką trenerki p. Izabeli Strzelczyk wzięła udział w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Destination Imagination DI, podczas której została trzykrotnie nagrodzona.

DI Ladies zdobyły I miejsce w społecznym Wyzwaniu Drużynowym w II poziomie wiekowym.
Drugi medal drużyna otrzymała, wygrywając Wyzwanie Bliźniacze we współpracy z drużyną Strong creative girls z Rząski.
Dziewczyny z DI Ladies trzecią nagrodę w postaci kolekcjonerskiego zestawu przypinek (pinsów) DI zdobyły w Wyzwaniu Tanecznym.
Gratulujemy!
Więcej

17 czerwca 2021

W związku z kolejną porą roku, odbył się ostatni etap szkolnego konkursu plastycznego pt. "Letnie krajobrazy". W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III.
Więcej

15 czerwca 2021

Uczniowie naszej szkoły postanowili wesprzeć naszych rodaków w zmaganiach sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Nie zapominany jednak o naszych wspaniałych siatkarkach i siatkarzach, którzy uczestniczą w Lidze Narodów.
Więcej

15 czerwca 2021

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Ga-zetki.
W numerze: Powrót do szkoły, Szkolne życie, Wakacyjne plany, Rebusy i wiele innych ciekawych informacji.11 czerwca 2021

Dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały na wycieczkę do Wioski indiańskiej.
Więcej

10 czerwca 2021

W maju odbył się konkurs plastyczny pt. "Domek dla pszczół". Uczestnicy konkursu zaskoczyli swoją wyobraźnią i precyzją w wykonaniu prac.
Więcej

10 czerwca 2021

   Pomimo że majówka już za nami, konkurs organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich pt. Historyczna majówka oczami dziecka został rozstrzygnięty zupełnie niedawno. Miło nam poinformować, że uczeń klasy 6A – Karol Korzeniowski zajął pierwsze miejsce, przedstawiając swoja artystyczną wizję Święta konstytucji 3 Maja w postaci recytacji wiersza Michała Areta Trzeci Maj.
Serdecznie gratulujemy!7 czerwca 2021

Zachęcamy wszystkich do wędrówek pieszych i rowerowych, które umożliwiają poznanie naszego pięknego regionu.
Więcej

2 czerwca 2021

Dzień Dziecka to niewątpliwe najprzyjemniejsze święto. Kojarzy się z dobrą zabawą, uśmiechem, radością - a jak powiedział nasz przyszły patron, Janusz Korczak, "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Więcej

28 maja 2021

Z okazji Dnia Matki uczniowie przygotowali laurki z życzeniami, wiersze, kwiaty i inne prezenty, natomiast dzieci z oddziałów przedszkolnych stworzyły dla swoich Mam przepiękne lasy w słoikach.
Więcej

27 maja 2021

Za nami trzy dni egzaminacyjne. W dniach 25-27 maja uczniowie klasy ósmej przystąpili do pierwszego poważnego sprawdzianu ich wiedzy i umiejętności. Nasi ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.
Więcej

24 maja 2021

Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami wyjątkowy czas. Kończycie edukację w szkole podstawowej i przystępujecie do egzaminu ósmoklasisty.
Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji.
Życzymy, abyście zrealizowali wszystkie swoje marzenia i cele, i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.
Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!

21 maja 2021

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W oddziałach przedszkolnych została zorganizowana wystawa z akcesoriami pszczelarskimi oraz przeprowadzone zajęcia z informacji o pszczołach.
Więcej

21 maja 2021

Zapraszamy do obejrzenia Ga-zetki stworzonej podczas nauczania zdalnego.20 maja 2021

29 kwietnia odbył się I etap konkursu "Przyroda wokół nas" - IX edycja. Współorganizowany jest on przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych i Starostwo Powiatowe we Wrocławiu pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Wrocławskiego.
W konkursie wzięli udział uczniowie klas V szkół podstawowych z terenu powiatu wrocławskiego.
Miło nam poinformować, że nasi piątoklasiści zostali laureatami I etapu i wezmą udział w II etapie - powiatowym.
Naszą szkołę będzie reprezentować drużyna w składzie:
Zofia Byszyńska, Alina Fediuk, Zuzanna Rząca, Alan Matkowski.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!18 maja 2021

W ramach lekcji przyrody klasy trzecie w słoneczny majowy dzień wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.
Więcej

13 maja 2021

12 maja 2021 r. to pamiętna data dla dzieci z klasy 1A. W tym pięknym, słonecznym dniu, na dziedzińcu naszej szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszej klasy.
Więcej

6 maja 2021

Świętowanie rocznicy Konstytucji 3 Maja jest już tradycją naszej szkoły. W tym roku z powodu pandemii świętowały tylko dzieci z oddziałów przedszkolnych.
Więcej

26 kwietnia 2021

Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie na projekt graficzny LOGO Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.
Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

26 kwietnia 2021

Zapraszamy do obejrzenia Gazety Niecodziennej poświęconej w większości Januszowi Korczakowi.25 kwietnia 2021

DI Ladys czyni ostatnie przygotowania do majowej Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination (DI). W tym roku weźmiemy udział w Wyzwaniu Społecznym.
Trzymajcie za nas kciuki!
Więcej

21 kwietnia 2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie IGNITE, prowadzonym przez Fundację Rodziny Maciejko. Jego celem jest podniesienie poczucia pewności siebie młodszych nastolatek w zakresie nauk ścisłych.
Projekt bazuje na amerykańskiej metodologii i służy zainspirowaniu uczennic klas 6 i 7 szkół podstawowych do wyboru kierunków ścisłych. Więcej21 kwietnia 2021

19 kwietnia obchodziliśmy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja "Żonkile" jest organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich Jej celem jest kultywowanie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Powstanie, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku w getcie, było heroicznym przystąpieniem do walki o wolność z niemieckim okupantem.
Więcej

20 kwietnia 2021

Ogłoszona przez Samorząd Uczniowski akcja fotograficzna Wiosna wokół nas została zakończona. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy nadesłali piękne, wiosenne zdjęcia. Z otrzymanych prac stworzony został szkolny album fotograficzny.
Zachęcamy do obejrzenia.
"Wiosna! Wiosna! Nareszcie wiosna! Zbudźcie się, wiosna nadeszła" - słowa Muminka, tuż po obudzeniu ze snu zimowego, są najlepszym podsumowaniem naszych wspólnych działań.

18 kwietnia 2021

Odyseja Umysłu® to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji i Nauki. Celem Odysei jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Uczy dzieci i młodzież kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów.
Więcej

18 kwietnia 2021

Konkurs Wielkanocny Die schönste Osterkarte został rozstrzygnięty!
Wśród wielu prac Uczniów klas 4-6 na szczególną uwagę zasłużyły prace:
Wojtka Szymańskiego z 6C - I miejsce,
Mateusza Kołakowskiego z 4A - II miejsce,
Agaty Drobnik z 4A i Wojtka Maskiery z 4B - III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Więcej

14 kwietnia 2021

Po wyborze Patrona naszej szkoły nadszedł czas, aby przybliżyć jego postać naszym przedszkolakom. We wszystkich grupach odbyły się zajęcia edukacyjne, w trakcie których dzieci dowiedziały się co oznacza słowo patron, kim był Janusz Korczak i jak wyglądał..
Przedszkolaki ucząc się przez zabawę, układały puzzle m.in. z wizerunkiem naszego Patrona.
Więcej

14 kwietnia 2021

7 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenia Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 r. Jego celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej zaniedbane problemy zdrowotne.
W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Budujemy bardziej sprawiedliwy i zdrowszy świat".
W Polce w tym dniu obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować pracownikom służby zdrowia za poświęcenie, profesjonalną opiekę oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z pracami uczniów.12 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że Iga Olszewska z 8A otrzymała tytuł finalistki Dolnośląskiego Konkursu Chemicznego.
Gratulujemy!5 kwietnia 2021

Nasza szkoła bierze udział w projekcie Lekcja Nieśmiecenia. To partnerski projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu "Ekoedukacja", który podobnie jak Sprzątanie świata - Polska skierowany jest do nauczycieli i uczniów polskich szkół. Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów.

W ramach działań projektowych bierzemy udział w konkursie. Możemy wygrać wyjątkowe stacje edukacyjne wraz z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów.
Zagłosuj na naszą Szkołę!
Głosowanie trwa od 1 do 30 kwietnia. Jeden użytkownik może oddać 3 głosy dziennie.5 kwietnia 2021

Światowy Dzień Świadomość Autyzmu - to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia.
Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W ramach obchodów realizowane są inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Więcej

archiwum starszych wiadomości
koronawirus

rekrutacja

kalendarz

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2018 - 2022 www.sp2katy.pl