Strona główna

  • Dla uczniów i rodziców

    Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami
  • Aktualności

      • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026

      • 22.06.2026
      • Szanowni Państwo,

        przekazujemy harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026:

        25 czerwca 2026 r. (czwartek)

        • godz. 9.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas ósmych - aula.

        26 czerwca 2026 r. (piątek)

        • godz. 8.00 - zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-III przed
      • Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2025/2026: Czytaj więcej
      • Ach... co to był za mecz! Mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie

      • 25.06.2026
      • W ostatnich dniach roku szkolnego odbył się wyjątkowy mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie. Sportowe emocje towarzyszyły zawodnikom i kibicom od pierwszego do ostatniego gwizdka.

        Na czele drużyny nauczycieli stanął Pan Dyrektor, dając przykład prawdziwego sportowego ducha, zaangażowania i gry fair play. Obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom umiejętności, a na boisku nie brakowało widowiskowych akcji, pięknych bramek i zaciętej rywalizacji.

      • Ach... co to był za mecz! Mecz piłki nożnej Nauczyciele kontra Uczniowie: Czytaj więcej
      • „Projekt z ZUSówką” w naszej szkole

      • 25.06.2026
      • W roku szkolnym 2025/2026 w naszej szkole realizowany był „Projekt z ZUSówką”, którego celem było przybliżenie uczniom zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności i przedsiębiorczości.

        Uczniowie klasy 4b, którzy aktywnie zaangażowali się w realizację projektu, otrzymali nagrody będące wyrazem uznania za ich pracę, zaangażowanie i kreatywność.

      • „Projekt z ZUSówką” w naszej szkole: Czytaj więcej
      • Sekrety Karkonoskich Szlaków - wycieczka klas 3B i 3C

      • 25.06.2026
      • Końcówkę roku szkolnego uczniowie klas 3B i 3C spędzają aktywnie, odkrywając uroki Karkonoszy i ich najbliższych okolic. W ramach wyjazdu edukacyjno-krajoznawczego dzieci poznają najpiękniejsze zakątki regionu, podziwiają górskie krajobrazy oraz odwiedzają miejsca związane z historią i przyrodą Karkonoszy.

      • Sekrety Karkonoskich Szlaków - wycieczka klas 3B i 3C: Czytaj więcej
      • Podsumowanie projektu czytelniczego „Lektury inaczej”

      • 25.06.2026
      • W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 4–8 uczestniczyli w projekcie „Lektury inaczej”, którego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, utrwalanie treści lektur oraz kształcenie kreatywności, umiejętności współpracy i prezentowania wiedzy w niestandardowy sposób.

        Uczniowie klas czwartych przygotowywali m.in. „Akademię pana Kleksa” w formie lektury w pudełku, co pozwoliło im przedstawić najważniejsze wydarzenia, bohaterów i przedmioty związane z utworem. Do lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” tworzyli memy, wyklejanki i kreatywne plakaty, rozwijając poczucie humoru oraz umiejętność selekcji informacji. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” prezentowali w formie „lektury na krześle”, natomiast do „Mikołajka” wykonywali lapbooki porządkujące wiedzę o bohaterach i wydarzeniach.

      • Podsumowanie projektu czytelniczego „Lektury inaczej”: Czytaj więcej
      • Liga Przyrodnicza - podsumowanie

      • 25.06.2026
      • „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział; nie żeby umiał na pamięć, ale żeby rozumiał; nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, ale żeby go coś naprawdę zajmowało” - tak brzmi słynny cytat Janusza Korczaka, patrona naszej szkoły.

        Mijający rok szkolny po raz kolejny udowodnił, że świat nauk przyrodniczych nie ma przed uczniami „Dwójki” tajemnic. W ramach zajęć dodatkowych Ligi Przyrodniczej uczniowie przygotowywali się do różnorodnych konkursów, osiągając wysokie wyniki na wielu szczeblach:

      • Liga Przyrodnicza - podsumowanie: Czytaj więcej
      • Akcja „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”

      • 25.06.2026
      • Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie aktywnie włączyli się w działania promujące ochronę lasów i docenienie pracy osób dbających o nasze środowisko naturalne.

        Za udział w akcji oraz podjęte działania otrzymaliśmy Certyfikat Placówki Edukacyjnej Przyjaznej Lasom.

      • Akcja „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”: Czytaj więcej
      • III edycja szkolnego konkursu „1 z 10”

      • 25.06.2026
      • III edycja szkolnego konkursu „1 z 10” to kolejna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego „Aktywna Dwójka”.

        Konkurs, wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym, co roku dostarcza uczestnikom wielu emocji oraz stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy. Jest to atrakcyjna forma nauki poprzez zabawę, sprzyjająca również integracji uczniów.

      • III edycja szkolnego konkursu „1 z 10”: Czytaj więcej
      • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

      • 25.06.2026
      • 11 czerwca odbył się II Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorem był Samorząd Uczniowski przy wsparciu pani Beaty Rakoczy oraz pana Piotra Klaga z UKS Kąty Wrocławskie, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju.

        Zawody odbyły się w świetnej sportowej atmosferze, a wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, ogromne zaangażowanie i postawę fair play. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

      • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego: Czytaj więcej
      • I Gminny Konkurs SPEED CUBE - UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA 3x3 NA CZAS

      • 25.06.2026
      • 28 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sadkowie odbył się I Gminny Konkurs Speed Cube - Układania Kostki Rubika 3x3 na czas.

        W rywalizacji uczestniczyli uczniowie z czterech szkół: ZSP w Sadkowie, ZSP w Krzeptowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich.

        Naszą szkołę reprezentowali:

      • I Gminny Konkurs SPEED CUBE - UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA 3x3 NA CZAS: Czytaj więcej
      • Szkolne zmagania z kostką Rubika

      • 25.06.2026
      • Samorząd Uczniowski przeprowadził III szkolny konkurs w układaniu kostki Rubika.

        Uczestnicy rywalizowali w jej układaniu na czas. Każdy z uczestników miał trzy próby, z których obliczany był średni czas. Udział wzięło 9 zawodników, a poziom konkursu był wysoki. Mistrzem w układaniu kostki został Wiktor Sołtysiak z klasy 6A (osiągając też najlepszy czas w jednej próbie - 0:16:88). Wicemistrzami zostali Daniel Koza (6A) i Stanislav Piąstka (6A).

      • Szkolne zmagania z kostką Rubika: Czytaj więcej
      • Warsztaty przyrodnicze w Myśliborzu

      • 25.06.2026
      • Nagrodą główną za zajęcie I, II i  III miejsca w wojewódzkim etapie XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” był udział w trzydniowych warsztatach ekologicznych w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu.

        Na początku maja uczniowie zwycięskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze i drużyna naszej szkoły w składzie: Wiktoria Wiktorek, Robert Mamrot i Paweł Strzelczyk aktywnie uczestniczyli w warsztatach i zajęciach edukacyjnych (zarówno w laboratorium, jak i w terenie).

      • Warsztaty przyrodnicze w Myśliborzu: Czytaj więcej
      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2026

      • 25.06.2026
      • W ramach działań profilaktycznych nasza szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), którego organizatorem w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.W ramach obchodów uczniowie wzięli udział w różnych webinarach, lekcjach DBI, przygotowane były gazetki okolicznościowe.

      • Dzień Bezpiecznego Internetu 2026: Czytaj więcej
      • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Uczę się uczyć"

      • 25.06.2026
      • W mijającym roku szkolnym uczniowie klasy 4C wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Uczę się uczyć się” (edycja I). Projekt miał na celu wspieranie uczniów w rozwijaniu kompetencji efektywnego uczenia się poprzez poznawanie i praktyczne stosowanie różnych metod nauki.

      • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Uczę się uczyć": Czytaj więcej
      • Rubinowy Certyfikat „Szkoła Przyjazna Wodzie” dla naszej szkoły

      • 22.06.2026
      • Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Kątach Wrocławskich otrzymała Rubinowy Certyfikat „Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie” za realizację działań edukacyjnych w roku szkolnym 2025/2026.

        Certyfikat został przyznany przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w uznaniu za aktywne zaangażowanie szkoły w działania związane z edukacją ekologiczną, ochroną zasobów wodnych oraz kształtowaniem postaw proekologicznych wśród uczniów.

      • Rubinowy Certyfikat „Szkoła Przyjazna Wodzie” dla naszej szkoły: Czytaj więcej
      • Klasy 5b i 5d z wizytą na Lotnisku Wrocław

      • 22.06.2026
      • 18 czerwca uczniowie klas 5b i 5d uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej na Lotnisko Wrocław. Podczas wizyty uczniowie przeszli procedurę odprawy bezpieczeństwa i celnej, poznając zasady obowiązujące pasażerów przed podróżą lotniczą.

        Uczestnicy mieli również okazję zobaczyć, jak funkcjonuje lotnisko „od kuchni”, w tym zapoznać się z pracą sortowni bagażu oraz poznać organizację pracy służb lotniskowych. Wycieczka pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat funkcjonowania portu lotniczego oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących w transporcie lotniczym.

      • Klasy 5b i 5d z wizytą na Lotnisku Wrocław: Czytaj więcej
      • Wizyta wolontariuszy w schronisku i spacer z pieskiem z Wirtualnej Adopcji

      • 22.06.2026
      • W niedzielę, 14 czerwca nasi szkolni wolontariusze po raz kolejny w tym roku odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy, aby odbyć spacer z pieskiem z Wirtualnej Adopcji.

        Spacer miał miejsce po okolicznych ścieżkach i terenach zielonych, gdzie piesek mógł spokojnie cieszyć się chwilą spędzoną poza schroniskiem. To był bardzo miło spędzony czas, który z pewnością przyniósł zarówno nam jak i Leviemu wiele radości.

      • Wizyta wolontariuszy w schronisku i spacer z pieskiem z Wirtualnej Adopcji: Czytaj więcej
      • Charytatywna zbiórka książek - podsumowanie akcji

      • 22.06.2026
      • Nasza szkoła kolejny rok wzięła udział w charytatywnej zbiórce książek na rzecz podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Akcja promuje ideę zaangażowania społecznego, empatii i otwartości na drugiego człowieka a także wspiera ekologię przez ponowne wykorzystanie niepotrzebnych nam książek.

        Dzięki hojności uczniów, rodziców i pracowników szkoły udało nam się zebrać 95 książek. Wszystkie egzemplarze zostały starannie posegregowane i spakowane oraz wysłane do organizatora, który wykorzysta je w działaniach wspierających potrzebujące dzieci.

      • Charytatywna zbiórka książek - podsumowanie akcji: Czytaj więcej
      • Wolontariat szkolny podczas Gminnych Mistrzostw w Biegach Przełajowych

      • 22.06.2026
      • Tuż przed zakończeniem roku szkolnego szkolni wolontariusze wraz z opiekunem po raz kolejny uczestniczyli w organizacji Gminnych Mistrzostw w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Kątach Wrocławskich.

        Pomimo wysokiej temperatury uczniowie odpowiedzialnie i sumiennie realizowali powierzone im zadania, wspierając sprawny przebieg zawodów.

      • Wolontariat szkolny podczas Gminnych Mistrzostw w Biegach Przełajowych: Czytaj więcej
      • Spływ pontonowy klas 6b i 6c

      • 22.06.2026
      • 18 czerwca uczniowie klas 6b i 6c uczestniczyli w spływie pontonowym rzeką Bystrzycą. Uczestnicy pokonali 5,5-kilometrową trasę, rozpoczynając spływ w Przystani Złotniki we Wrocławiu, a kończąc go w Jarnołtowie.

        Trasa prowadziła przez tereny Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, umożliwiając obserwację walorów przyrodniczych regionu. Podczas spływu uczniowie mieli okazję doskonalić umiejętność współpracy oraz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

      • Spływ pontonowy klas 6b i 6c: Czytaj więcej
      • Wycieczka klas siódmych w Karkonosze

      • 22.06.2026
      • W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas siódmych uczestniczyli we wspólnej wycieczce integracyjno-krajoznawczej. 19 maja uczniowie wyruszyli w Karkonosze, gdzie pokonali górski szlak prowadzący do Schroniska PTTK Samotnia.

        Po zakończeniu wędrówki uczestnicy udali się do parku linowego Skalisko w Złotym Stoku. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas pokonywania tras o różnym stopniu trudności oraz skorzystać ze zjazdów tyrolskich poprowadzonych wśród skał i koron drzew.

      • Wycieczka klas siódmych w Karkonosze: Czytaj więcej
      • Certyfikat dla naszej szkoły

      • 22.06.2026
      • Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za aktywny i twórczy udział w Ogólnopolskim Projekcie Katechetycznym „W jedności z Bogiem”.

        Przyznane wyróżnienie jest potwierdzeniem zaangażowania uczniów i nauczycieli w realizację działań projektowych oraz podejmowania inicjatyw rozwijających wartości chrześcijańskie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za aktywny udział i gratulujemy otrzymanego certyfikatu.

      • Certyfikat dla naszej szkoły: Czytaj więcej
      • Szkolni Mistrzowie Recyklingu

      • 22.06.2026
      • W mijającym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w działaniach związanych z ochroną środowiska, angażując się w zbiórkę surowców wtórnych oraz działania promujące recykling.

        Dzięki systematyczności, zaangażowaniu i odpowiedzialnej postawie wielu uczniów zasłużyło na miano Szkolnych Mistrzów Recyklingu. Ich działania są doskonałym przykładem troski o środowisko naturalne oraz świadomego podejścia do ekologii.

      • Szkolni Mistrzowie Recyklingu: Czytaj więcej
      • Wędrówki po Wrocławiu klasy 4B

      • 22.06.2026
      • 18 czerwca uczennice i uczniowie klasy 4B wzięli udział w niezwykłej pieszej wędrówce po Wrocławiu, podążając śladami słynnych wrocławskich krasnali oraz legend.

        Podczas spaceru mieli okazję odkrywać urokliwe zakątki miasta, poznawać ciekawostki związane z jego historią oraz wysłuchać opowieści o postaciach i wydarzeniach, które tworzą wyjątkowy klimat Wrocławia. Wszyscy wrócili z wycieczki pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

      • Wędrówki po Wrocławiu klasy 4B: Czytaj więcej
      • Świat z wysokości roweru, czyli warsztaty geograficzno-krajoznawcze

      • 19.06.2026
      • 17 czerwca 2026 r. odbyły się warsztaty geograficzno-krajoznawcze realizowane w formie rajdu rowerowego.

        Trasa prowadziła przez Kąty Wrocławskie, Sośnicę, Strzeganowice, Sadków, Sadowice i Jurczyce. Uczestnicy pokonali łącznie 20,1 km dróg asfaltowych i polnych. Odcinek pomiędzy Strzeganowicami a Sadkowem, ze względu na warunki terenowe po nocnych opadach deszczu, wymagał od uczestników większego wysiłku.

      • Świat z wysokości roweru, czyli warsztaty geograficzno-krajoznawcze: Czytaj więcej
      • DZIEŃ RODZINY - Misja Króla Maciusia zakończona sukcesem

      • 19.06.2026
      • Za nami wyjątkowy Dzień Rodziny pod hasłem „Misja Króla Maciusia - odkrywamy tajemnice nowej szkoły”. W wydarzeniu uczestniczyli przyszli pierwszoklasiści, ich rodzice oraz uczniowie naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy 3B, które wprowadziło uczestników w tematykę wydarzenia i stworzyło wyjątkową atmosferę. Serca widzów zdobyły również taniec ze wstążkami klasy 2A i taniec motyli klasy 3C.

      • DZIEŃ RODZINY - Misja Króla Maciusia zakończona sukcesem: Czytaj więcej
      • Szkolne Koło Teatralne w przedstawieniu o przyzwoitym gnomie

      • 19.06.2026
      • Na zakończenie roku szkolnego koło teatralne zaprezentowało spektakl pełen humoru i refleksji. Przedstawienie opowiadało o czterech złośliwych gnomach, które wyruszają do Skalnego Miasta, aby znaleźć - najlepiej bez ponoszenia żadnych kosztów - kogoś, kto uratuje ich wysychające bagienko. Ponieważ w świecie bohaterów „przyzwoity gnom” kłamie, kradnie i dokucza innym, ich wyprawa obfitowała w zabawne nieporozumienia i zaskakujące zwroty akcji.

      • Szkolne Koło Teatralne w przedstawieniu o przyzwoitym gnomie: Czytaj więcej
      • Baśniowy świat w wykonaniu klasy 3C

      • 15.06.2026
      • Do naszej szkoły zawitał baśniowy świat za sprawą uczniów klasy 3C, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”. Młodzi aktorzy zabrali publiczność w niezwykłą podróż pełną magii, przygód i baśniowych postaci.

        Widzowie mogli podziwiać nie tylko grę aktorską uczniów, ale również piosenki, taniec motyli oraz starannie przygotowaną oprawę sceniczną. Finał przedstawienia, zgodnie z baśniową tradycją, przyniósł szczęśliwe zakończenie i nagrodził bohaterów za ich dobroć oraz wytrwałość.

      • Baśniowy świat w wykonaniu klasy 3C: Czytaj więcej
      • Spotkanie z nauką

      • 15.06.2026
      • 12 czerwca uczniowie klasy 4C wzięli udział w fascynujących warsztatach chemicznych, podczas których badali sekrety najpowszechniejszej substancji na Ziemi, czyli wody.

        Warsztaty pt. “Woda - rozpuszczalnik - źródło życia woda” poprowadził dr inż. Michał Jewgiński z Politechniki Wrocławskiej (Wydział Chemii, Katedra Chemii Bioorganicznej).

      • Spotkanie z nauką: Czytaj więcej
  • Partnerzy

    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
    • Odnośnik: ?
      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka
        • ul. Brzozowa 6,
          55-080 Kąty Wrocławskie
          Poland
        • (+48) 71 316 65 15
      • Logowanie