Krótkie sprawozdanie z wymiany polsko – słowackiej Martin 2015 r.

Już dziewiąty raz uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu podsumowującym projekt Słowianie Zachodni: wczoraj, dziś i jutro.
Tym razem było to pięć niezapomnianych dni, które spędziliśmy na Słowacji. Wyjechaliśmy w sobotę 30 maja a powrót był 3 czerwca w godzinach wieczornych.
W spotkaniu uczestniczyli prawie wszyscy uczestnicy tego wydarzenia – jedna z osób nie mogła przyjść. Oto ostateczna lista osób, które reprezentowali nasze gimnazjum na Słowacji:
Antoszczyszyn Wojciech - 1A
Mularczyk Małgorzata - 1A
Ozga Dagmara - 1A
Aleksandra Lech - 1B
Maszka Agata - 1C
Zawiślańska Natalia - 1C
Krupski Piotr - 2A
Ziobro Filip - 2A
Weronika Basińska - 2A

We wtorek, dnia 9 czerwca, poprosiłam uczestników wymiany o napisanie kilku słów na temat wyjazdu. Oto co m.in. napisali (kolejność ankiet całkowicie przypadkowa):

Ankieta 1
Poznałam nową kulturę, zwyczaje i najważniejsze ludzi. Język słowacki był czasem trudny do zrozumienia, ale pomagając sobie językiem angielskim dochodziło się do porozumienia. Taka wymiana to niezapomniane przeżycie.

Ankieta 2
Świetny projekt, świetni ludzie. Bardzo fajny wyjazd. Integracja odbyła się w 100%. Najchętniej bym tam został.

Ankieta 3
Nie bójcie się składać wniosków na wymianę.

Ankieta 4
Bardzo mi się podobała wymiana. Ludzie byli mili, zabawy ciekawe, super wycieczki. W ciągu całego roku można choć na 5 dni oderwać się od codzienności. Serdecznie polecam dla każdego!

Ankieta 5
Bardzo podobała mi się wymiana i chciałabym to kiedyś powtórzyć.

Ankieta 6
Wymiana to wspaniałe doświadczanie. Bardzo mi się podobało.

Ankieta 7
Słowacja jako kraj jest bardzo podobny do Polski. Podobny jest również język. Sam projekt był bardzo fajny i interesujący.

Ankieta 8
Zawsze będę miło wspominać ten wyjazd. Poznałam na nim mnóstwo wspaniałych osób, z którymi do dziś utrzymuję kontakt. Było mnóstwo śmiechu, zabawy i nie żałuję, że tam pojechałam.